Jump to content



Εξωτερικη καρτα τηλεορασης και σαρωση καναλιων


hayabusa

Recommended Posts

Μετα απο το προσφατο φορματ αποφασισα να ξαναβαλω την καρτα τηλεορασης στον φορητο μου...Η καρτα ειναι η Pinnacle PCTV Hybrid Pro Stick..

Αφου η εγκατασταση των οδηγων ολκληρωθηκε κανονικα πηγα να σκαναρω για να δω απο περιεργεια τι καναλια θα πιασει με την μικρη συνοδευτικη κεραιουλα...

Διαπιστωσα οτι δεν βρηκε τιποτα και φανταστηκα οτι φταει η κεραια...Εβαλα λοιπον μια κανονικη αλλα και παλι δεν εγινε τιποτα...Παρατηρησα δε οτι σχεδον δεν σκανναρει...Δηλαδη ο χρονος που διαρκει το υποτιθεμενο σκαναρισμα ειναι 1-2 δευτερολεπτα...

Μπορει να μου πει καποιος τι μπορει να γινει; Μηπως πρεπει να παιξω με τα διαφορα προτυπα (NTSC,PAL κλπ ) ή μηπως φταιει κατι αλλο;

Να σημειωσω οτι θεμα ελλατωματικου προιοντος δεν τιθεται αφου πριβ το φορματ λειτουργουσε κανονικα (ακομα και με την μικρη κεραια)...

Τα φωτα σας γιατι θα σκασω...:unsure:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Wizard!

Την είχες σε ΧΡ ή σε Vista? Τώρα που είναι?

Την έχει ένας συνάδελφος και αν θυμάμαι καλά υπάρχει κάποιο patch/update για να παίξει σωστά στα Vista.

Στα Vista την εχω..

Μεσα απο τις ρυθμισεις του media center κοιταξα για τυχον ενημερωσεις αλλα δεν βρηκα κατι..Θα ριξω και μια ματια στη σελιδα της pinnacle ομως...Αν καταφερεις να μαθεις κατι παντως πμ me ;)

@ΜΟS: για τις κεραιες το ανεφερα ηδη ;)

Link to comment
Share on other sites

παντως καποιος τροπος θα υπαρχει...λεω να τους στειλω κανα mail και να δω τι θα μου πουν (αν μου πουν)...:D

Btw δεν ειναι λογος αυτος για να αλλαξεις λειτουργικο..

Απο την αλλη χαιρομαι που το διαβαζω γιατι δειχνει αυτο που λεγαμε και τις προαλλες : οτι οσοι εχουν γυρισει στα ΧΡ δεν γυρισαν γιατι ηταν απαραιτητα δυσαρεστημενοι απο το νεο λειτουργικο...

:)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.