Jump to content



προβλημα με τροφοδοτικο..............Λυθηκε!!!!


ennia

Recommended Posts

Παιδια προβλημα με τροφοδοτικο.................

Μετα απο αναβαθμηση(mobo,ram, vga) καηκε το παλιο και πηρα ενα καινουργιο για ενα μικρο pcακι που εχω και ακουστε τι εγινε...

ενω το εβαλα και νομιζα οτι ηταν ολα καλα.... το βαζω στην μπριζα και ανοιγω το διακοπτη που εχει πισω, αλλα χωρις να πατησω το power εδωσε ρευμα σε ολο το pc εκτος απο την οθονη (ανοιξαν δηλ. τα λαμπακια του ολα, οι ανεμιστηρες, το dvd-rom) το power και το reset δεν δουλευαν..........

τι λετε να φταιει?:help: :help: :help: :help: :help: :help:

Link to comment
Share on other sites

το συγκεκριμενο προβλημα το εκανε για 5-10 λεπτα και το παλιο τροφοδοτικο το οποιο δεν ειχε κουμπακι on/off. και μετα απο λιγο καηκε. και νομιζα οτι δεν σηκωνε τα πραγματα που του ειχα βαλει γιατι ηταν παλιο. οσον αφορα το οτι δεν το εχω συνδεσει καλα πανω στη μητρικη το power και το reset μπορει να εχεισ δικιο.

μπορεις να μου πεις πως ακριβως να βαλω τα καλωδια για το power και το reset?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ennia

το συγκεκριμενο προβλημα το εκανε για 5-10 λεπτα και το παλιο τροφοδοτικο το οποιο δεν ειχε κουμπακι on/off. και μετα απο λιγο καηκε. και νομιζα οτι δεν σηκωνε τα πραγματα που του ειχα βαλει γιατι ηταν παλιο. οσον αφορα το οτι δεν το εχω συνδεσει καλα πανω στη μητρικη το power και το reset μπορει να εχεισ δικιο.

μπορεις να μου πεις πως ακριβως να βαλω τα καλωδια για το power και το reset?

Στο μανουαλ της μητρικής σου τα λέει όλα... ;)

Link to comment
Share on other sites

αλλαξα τα καλωδια του power και το reset συμφωνα με το μανουαλ της μητρικής αλλα τωρα οταν ανοιγω το διακοπτη του τροφοδοτικου δεν δινει καθολου ρευμα αλλα οταν το κλεινω δουλευεουν λιγο τα ανεμιστηρια και σταματανε παλι. μηπως εχει καει και τιποτα αλλο εκτος του τροφοδοτικου?

πως θα το καταλαβω ομως αυτο.....??????????

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο πολυ ωρα καψιματος βρηκα τι φταιει................. ειχα βαλει επιπλεον θυρες usb οι οποιες επερναν ρευμα απο τη μητρικη. Αφου τα πεταξα ολα εξω, αρχισα να τα συνδεω ενα-ενα και οταν συνδεσα τις θυρες usb δεν ανοιξε (οποτε τις πεταξα στα σκουπιδια). Τωρα ειναι ολα μια χαρα........................ :p :P :p :P :p :P :p :P :p

Υ.Γ. sorry για τα πολλα post.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.