Jump to content



αγορα vista! ποια εκδοση?


redbighunter

Recommended Posts

θελω να αγορασω τα vista αλλα δεν ξερω πια εκδοση να παρω! τα θελω κυριως για games καθως βλεπω οτι ολα τα νεα παιχνιδια αρχιζουν να βγαινουν μονο για vista πλατφορμα! επομενως......

ποια εκδοση προτινετε? home-basic-ultimate

32 ή 64 bit?

αγγλικα ή ελληνικα?

Link to comment
Share on other sites

Αν θες απλή χρήση τότε πάρε και την απλή έκδοση.

Θα έλεγα 64bit,γιατί αργά ή γρήγορα θα βάλεις 4gb.

Όσο αφορά τη γλώσσα,αυτό εξαρτάται απ' το τι βολεύει εσένα,εγώ πάντως θα έλεγα αγγλικά.

Link to comment
Share on other sites

Ultimate για Dual Core υποστήριξη και επίσης, Language Packs για να αλλάζεις γλώσσες ;)

x86 ή x64 δεν ξέρω, αν θες ρώτα καλύτερα στην MS με ένα τηλέφωνο (όχι στο κατάστημα) το εξής:

Αν πάρεις 32bit με συν πόσα € το κάνεις 64?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από jpavly [Σήμερα, στις 20:41]

Ultimate για Dual Core υποστήριξη και επίσης, Language Packs για να αλλάζεις γλώσσες ;)

x86 ή x64 δεν ξέρω, αν θες ρώτα καλύτερα στην MS με ένα τηλέφωνο (όχι στο κατάστημα) το εξής:

Αν πάρεις 32bit με συν πόσα το κάνεις 64?

δεν ηξερα οτι γινετε αυτο! εχεις το τηλ?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ReaperX [Σήμερα, στις 20:39]

Αν θες απλή χρήση τότε πάρε και την απλή έκδοση.

Θα έλεγα 64bit,γιατί αργά ή γρήγορα θα βάλεις 4gb.

Όσο αφορά τη γλώσσα,αυτό εξαρτάται απ' το τι βολεύει εσένα,εγώ πάντως θα έλεγα αγγλικά.

τι εννοεις <<απλη>> χρηση?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από redbighunter

γιατι οι αλλες εκδοσεις δεν δουλευουν σωστα με τους διπυρηνους?

ελα ντε...και εμενα μου εκανε εντυπωση αυτο...δεν το ειχα ξανακουσει....:blink:

παντως εγω με τα home premium και εναν Τ7200 δεν εχω κανενα προβλημα...:D

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και υποστηρίζουν όλες διπύρηνους, αλίμονο. Η έκδοση Ultimate περιέχει τόσο το 32 όσο και το 64bit DVD. Για τις υπόλοιπες χρειάζεται να κάνεις παραγγελλία απο MS για να σου το στείλουν, τα έξοδα είναι περίπου 11,5 ευρώ.

http://www.microsoft.com/hellas/windows/products/windowsvista/editions/64bit.mspx

Πάντως κι εγώ προτείνω τα 64άρια

edit: αν παραγγείλεις κάποια έκδοση ΟΕΜ, φυσικά μπορείς να επιλέξεις εξαρχής τα 64bit

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από redbighunter

γιατι οι αλλες εκδοσεις δεν δουλευουν σωστα με τους διπυρηνους?

Να πω την αλήθεια, το είχα δει γραμμένο κιόλας, αλλά 1-2 μήνες πριν κυκλοφορήσουν..

Εκεί έχω μείνει, δεν είδα ποτέ αν έχει αλλάξει κάτι :>

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από jpavly

Εκεί έχω μείνει, δεν είδα ποτέ αν έχει αλλάξει κάτι :>

ελα ρε μαν τωρα...δεν θα ηταν ποτε δυνατον...εδω δουλευουν αψογα με τα ΧΡ....με το ΝΕΟ λειτουργικο δεν θα δουλευαν; ;)

Link to comment
Share on other sites

Οι dsp "δένονται" πάνω στο pc από το οποίο ενεργοποιούνται. Νομίζω επίσης ότι δεχονται εως 3 ενεργοποιήσεις, για τις επόμενες πρέπει να πέσει τηλέφωνο στην MS. Κατά τα άλλα είναι ίδιες ακριβώς εκδόσεις

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από hayabusa

ελα ρε μαν τωρα...δεν θα ηταν ποτε δυνατον...εδω δουλευουν αψογα με τα ΧΡ....με το ΝΕΟ λειτουργικο δεν θα δουλευαν; ;)

Μωρέ το λέγανε και το κράζαμε, είμαι 100% σίγουρος, αλλά βαριέμαι να ψάχνω :p

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.