Jump to content


Το iTunes 7.6 παγώνει σε τυχαία διαστήματα


Wizard!

Recommended Posts

Έχει κανείς ανάλογο πρόβλημα? Είχα το 7.5 που δούλευε άριστα, αλλά δεν είχε drivers για το iPhone για Vista64. Έβγαλαν το 7.6 που υποστηρίζει κανονικά. Το πρόβλημα όμως είναι, ότι και σε x32 και σε x64, από τη στιγμή που το ανοίγεις, παγώνει και δεν ανταποκρίνεται για 5-7 δευτερόλεπτα. Μετά ξεκολλάει, αλλά ξανακολλάει πάλι σε λίγο, διάστημα το οποίο μπορεί να είναι από 5", εώς και 1'.

Δοκίμασα απεγκατάσταση κι εγκατάσταση.

Δοκίμασα format με Vista32

Δοκίμασα format, Vista32 μόνο το iTunes στο σύστημα

Δοκίμασα format, Vista64 μόνο το iTunes στο σύστημα

Όλες τις φορές κάνει το ίδιο :wall:

Έχει αντιμετωπίσει κανείς κάτι παρόμοιο?

Οι "καλοθελητές" μη βιαστείτε να πείτε "σVista", γιατί στο forum της Apple υπάρχουν αρκετοί με το ίδιο πρόβλημα και περιλαμβάνει όλα τα λειτουργικά (ΧΡ32, ΧΡ64, Vista32, Vista64, OSX Tiger/Leopard)

Θα μου πείτε, αφού δε βγάζει άκρη η Apple, θα βγάλουμε εμείς...? :...:

Ρωτάω για να μη μου πείτε "δεν ήξερες, δε ρώταγες" :innocent:

Link to comment
Share on other sites

Και σε άλλους δουλεύει και με 64άρια. Σε πολλούς όμως το παρουσιάζει και δε βρίσκουμε το λόγο...

Όχι, την επιλογή την έχω βγάλει. Το κόλλημα μου μοιάζει με δικτυακό. Σα να πάει να διαβάσει κάτι και κολλάει μέχρι να φάει timeout. Αλλά σε φρέσκια εγκατάσταση, ούτε fw δεν υπήρχε, τι του φταίει και γιατί σε άλλους και με fw, παίζει?

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να απενεργοποιήσεις προσωρινά τα παρακάτω:

Look for shared libraries (tab Sharing)

disable automatic syncing for all iPhones and iPods (tab Syncing)

το iTunes store έχει πρόβλημα τελευταία,μήπως προσπαθεί να συνδεθεί εκεί;

αν ανοίξει κανονικά,έχει πρόβλημα παρακάτω;

διαλέγοντας ένα track από τη λίστα παίζει κανονικά;

Να αναφέρω οτι δεν έχω iPhone και το χρησιμοποιώ αποκλειστικά για το iPod.

Το firewall είναι το NIS 2008.

Link to comment
Share on other sites

Tα έχω απενεργοποιημένα και τα δύο...

Μουσική παίζει κανονικά. Δεν κολλάει. Αλλά όσο παίζει ένα κομμάτι και κολλήσει, παγώνει η πρόοδος του κομματιού κι όταν ξεκολλήσει, πηγαίνει στη θέση που θα έπρεπε να είναι.

Είναι απίστευτα σπαστικό γιατί εχθές ήθελα να μεταφέρω 100+ τραγούδια στο iPhone και μετά τα 20 το έκλεισα γιατί μου έσπασαν τα νεύρα.... Κάθε 10-15" πάγωνε!

Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι που το είχα διαβάσει και για ποια έκδοση αλλά έλεγε ότι αντιμετώπιζε προβλήματα με 4gb ram στα 64bit Vista. Λύση δεν έδινε, απλά περίμεναν κάποιο hotfix. Δεν βοηθάω το ξέρω, αλλά αυτό είχα διαβάσει :o

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Έκανα αναβάθμιση σε 7.6.1.x64 και το πρόβλημα παρέμεινε.

Κάποια στιγμή αναβάθμισα και το firewall κι επειδή ξέχασα να κρατήσω τις ρυθμίσεις, το έστησα όλο από την αρχή. Αποτέλεσμα? Τώρα παίζει κανονικά :turn:

Το περίεργο είναι, ότι το είχα στήσει σε καθαρό μηχάνημα και το έκανε, πριν βάλω οτιδήποτε, με κλειστό ακόμα και το fw των Win...

Άβυσσος... :o

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.