Jump to content



Ανεξήγητο πρόβλημα


crio

Recommended Posts

Λοιπόν μετά απο bios update και windows update έχουν αρχίσει διάφορα προβληματάκια.

1)Κολήμα και Reboot

2)Πετάει error και τερματίζουν προγράμματα συνέχεια απο τα windows.Kαι οχι συγκεκριμενα προγραμματα αλλα καθε φορά και αλλο.Η Microsoft μέσω της internetικης της υπηρεσίας έγραφε οτι φταίει κάποιο προγραμμα της hp που απεγκατέστησα αλλα και παλι έβγαζε errors και τερματισμούς.

Τι μπορεί να φταίει?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από SHOG [Σήμερα, στις 15:39]

Έχω ακούσει οτι αν κάνεις update κυρίως τα windows και κυριότερα τα ΧΡ η Microsoft σου κάνει τη "μπινιά" της για να βάλεις vista....

Αυτό δεν νομίζω ότι ισχύει.

Δοκίμασες κανένα restore?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από SHOG

Έχω ακούσει οτι αν κάνεις update κυρίως τα windows και κυριότερα τα ΧΡ η Microsoft σου κάνει τη "μπινιά" της για να βάλεις vista....

Τι "μπινιά" είναι αυτή δλδ;; Δεν νομίζω να ισχύουν τέτοια πράματα! αλλά για εξήγησε λίγο παραπάνω...

Link to comment
Share on other sites

Έτρεξα orthos και μετα απο 7 λεπτά έβγαλε αυτό

FATAL ERROR: Resulting sum was 2.199836306179441e+038, expected: 2.199836306179422e+038

Hardware failure detected, consult stress.txt file.

Torture Test ran 7 minutes 43 seconds - 1 errors, 0 warnings.

Execution halted.

αλλα δεν μπορώ να βρώ τι σημαίνει.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον μνήμες ή cpu.Τρέξε ένα memtest για να σιγουρευτείς..Εάν δεν βγάλει λάθη, δοκίμασε prime με τον επεξεργαστή στην stock συχνότητα.Εάν δεν βγάζουν λάθη οι μνήμες στο memtest και ο υπολογιστής με τον επεξεργαστή στην stock συχνότητα συνεχίσει να κολλάει,δοκίμασε να κάνεις clear cmos.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από SHOG

Έχω ακούσει οτι αν κάνεις update κυρίως τα windows και κυριότερα τα ΧΡ η Microsoft σου κάνει τη "μπινιά" της για να βάλεις vista....

δεν νομιζω να ισχυει κατι τετοιο......

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Saber_Rider [Χθες, στις 19:57]

Τι "μπινιά" είναι αυτή δλδ;; Δεν νομίζω να ισχύουν τέτοια πράματα! αλλά για εξήγησε λίγο παραπάνω...

Όταν κάνεις windows update η ms σου κάνει τα ΧΡ πιο αργά και γενικά αυτό επιρεάζει όλο το σύστημα...

Συνεπώς όταν εσύ πάρεις τηλ στη ms και τους το πείς, θα σου πούνε βάλε vista (με την προδιάθεση να στα πουλήσουν) για να τρέξει καλύτερα ,επειδή όλες οι ενημερώσεις γίνονται πλέον γι'αυτά...

Παίδες έτσι έχω ακούσει...Αν είναι ψέματα....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ανέκαθεν όταν φόρτωνες στα XP νέες ενημερώσεις το σύστημα πήγαινε

πιο αργά. Δεν είναι νέο φρούτο. Απλά έχω την εντύπωση ότι στα Vista δεν ισχύει,

σίγουρα όχι στον ίδιο βαθμό. Η λύση για τα XP είναι να τα φορτώνετε έτοιμα

όσο πιο ενημερωμένα γίνεται και από εκεί και πέρα να κάνετε μόνο critical updates.

Αυτά κατά τη γνώμη μου.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.