Jump to content


Συμβουλές για αγορά laptop


daemon13

Recommended Posts

Φίλοι λαμπίτεσ για άλλη μια φορά θα χρειαστώ την βοήθεια σας...

Λοιπόν αποφάσισα να αγοράσω laptop και θέλω να ακούσω προτάσεις....

Το μόνο που με ενδιαφέρει είναι ο επεξεργαστής,θέλω οπωσδήποτε να πάω σε inte core 2 duo.Όπωσδήποτε θα πρέπει να τρέχει στα 2ghz και άνω αν γίνεται...

Μνήμες(μιας και σχεδόν όλα έχουν πλέον 2048),κάρτες γραφικών δίσκοι κτλπ δεν με ενδιαφέρουν ιδιαίτερα...

Σκοπεύω να ξοδέψω 850-1000 ευρώ ίσως και λίγα παραπάνω (απλά βάζω χαμηλό όριο για να είμαστε καλυμένοι:p )

Με μια σύντομη έρευνα βρήκα αυτό

επίσης διαπιστώνω πως τα acer και lg είναι φθηνότερα συγκριτικά με άλλα των υπολοίπων εταιριών.Για να μαι ειλικρινής θα θελα να κινηθώ σε κάτι πιο σίγουρο και δοκιμασμένο παρά να πάρω κάτι σκάρτο.

οποιαδήποτε βοήθεια δεκτή..

Link to comment
Share on other sites

τι το θες δεν ειπες....δεν πρεπει να μας πεις το θελω για αυτου του τυπου την χρηση να ξερουμε ?σε αυτη τη κατηγορια τιμης εγω τα κατατασω σε δυο ειδων με onboard και pci gpu.εκει ουσιαστικα διαφοροποιουνται.τα συν πλην 100 mhz στη cpu δεν θα βγαλουν τα καστανα απο τα καρβουνα σε 3d rendering..

σκεψου το.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από naz [Σήμερα, στις 20:58]

τι το θες δεν ειπες....δεν πρεπει να μας πεις το θελω για αυτου του τυπου την χρηση να ξερουμε ?σε αυτη τη κατηγορια τιμης εγω τα κατατασω σε δυο ειδων με onboard και pci gpu.εκει ουσιαστικα διαφοροποιουνται.τα συν πλην 100 mhz στη cpu δεν θα βγαλουν τα καστανα απο τα καρβουνα σε 3d rendering..

σκεψου το.

χα καλή ερώτηση!βασικά το παίρνω μόνο και μόνο για να μην χάσω μια επιδότηση.έτσι χωρίς ιδιαίτερο λόγο.Τα 2ghz είναι κανόνας :p δεν θα το έχω ούτε μόνο για gaming ούτε μόνο για να γράφω κείμενα οπότε και να σέρνεται δεν θα με ενδιαφέρει!θα το έχω για λίγο απ'όλα:)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από MOS [Σήμερα, στις 21:00]

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.900285

ή

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.900284

Για τα χρηματα τους νομιζω ειναι μια χαρα !!

μια χάρα όντως! :) ειδικά το πρώτο μιας και δεν σκοπεύω να πάω σε 17''

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.