Jump to content



Τι ψυγειο ??


giorgos_blue

Recommended Posts

καλησπερα παιδια να κανω μια μικρη ερωτησουλα ??? τη ψυγειο απο αποψη διαστασεων θελει ενας Η/Υ για ψυξη chipset o/c cpu και 3870 crossfire ??? στο περιου να παρω μια ιδεα

Link to comment
Share on other sites

ενα update στην ερωτηση παιδια .. εχω το cosmos αν επειδη δεν θελω να φαινεται ασχημο βαλω ενα διπλο στο πανω μερος που εχει τους 2 ανεμιστηρες και ενα μονο πισω που παιρνει εναν ανεμιστηρα δεν ειναι το ιδιο με ενα τριπλο ψυγειο ???? σκεφτομουν (αντλια-διπλο-cpu- chipset-μονο- 2χvga-reservoir ) .. τη λετε ???εχετε καμια καλυτερη προταση γιατι δεν θελω να βγαλω χυμα το ψυγειο εξω .

Link to comment
Share on other sites

Θα ειναι (περιπου) το ιδιο πραμα (με τα δυο ψυγεια). Και ενα διπλο ψυγειο να χρησιμοποιησεις στο κυκλωμα (μόνο του δηλαδη, χωρις να βαλεις δεύτερο ψυγειο), παλι καλα αποτελεσματα θα εχεις.

Απλα η θεωρια λεει οτι αν βαλεις 2 ψυγεια, χανεις σε ροη. Αλλα αν χρησιμοποιησεις μια σχετικα δυνατη αντλια, δεν υφισταται θεμα.

Link to comment
Share on other sites

η αντλια ειναι ηδη αγορασμενη μια chieftec mcp 655 στο ψυγειο κολλαω που δεν θελω κατι εμφανισιακα ασχημο να κρεμεται εξω . με την προυποθεση οτι τα παιδια εδω προτειναν τριπλο και στο cosmos δεν μπορω να βρω που θα χωρεσει τριπλο

Link to comment
Share on other sites

Οι διαφορες ενος (χοντρου) διπλου ψυγειου με ενος (χοντρου) τριπλου ψυγειου ειναι μικρες. Απο τις στιγμη που εχεις και ανεμιστηρια πανω, δεν εχεις προβλημα ΚΑΝΕΝΑ.

Ισως παρεις ελαχιστα υψηλοτερες θερμοκρασιες (με το διπλο), αλλα αυτο δε νομιζω να σε επηρεαζει.

Το οτι τα παιδια (κι εγω παραπανω) σου προτειναμε τριπλο, δε σημαινει οτι το διπλο δε θα σε καλυψει 100% (ειδικα απο τη στιγμη που εχεις προβλημα τοποθετησης).

Link to comment
Share on other sites

οποτε ενα διπλο και ειμαι οκ . τωρα μενει να βρε ποιο μιας και ολα στην τυχη τα παραγγελνουμε on line . ευχαριστω πολυ παντως για την αμεση απαντηση

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω και σενα dark απλα το σκετο διπλο ειχα ενδοιασμουσ λογω του ολου συστηματος πολλα σημεισ για ψυξη αλλα μια και με διαβεβαιωσατε θα βαλω ενα διπλο μονο

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από DarkSaga [Χθες, στις 22:07]

απο το διπλό στο διπλό+μονό είδες διαφορά?

από την αρχή τα έχω μαζί... οπότε δεν ξέρω αν θα είχα διαφορά...

Σίγουρα το chipset μου και η κάρτα γραφικών είναι πάρα πολύ κρύα...

για να καταλάβεις το chip είναι κολημένο στα 32 και η κάρτα δεν έχει πάει ποτέ πάνω από 35...

και στο μονό έχω ένα ανεμηστήρα που δεν έχει και πολύ κρύο αέρα για να κάνει δουλειά...

κάπου είχα δει ότι ακόμα και το μονό της θερμοτσιλ είναι πολύ δυνατό για αυτό το πήρα... λινκ δεν έχω όμως να σου δώσω...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από giorgos_blue [Σήμερα, στις 07:17]

παιδια αυτο αυτο η αυτο εδω ? (για το διπλο και φυσικα το αντιστοιχο μονο

πήγαινε καλύτερα για ένα θερμοτσιλ...

από ότι λένε όλοι είναι το καλύτερο...

δώσε τα μια φορά να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο...

Link to comment
Share on other sites

όπως νομίζεις εσύ καλύτερα... εγώ πάντος σου δίνω το λινκ... πλαίσιο είναι σκέψου το δεν έχεις τίποτα να χάσεις...

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=17&category=69976863&product=1042769

Link to comment
Share on other sites

και τα δυο που εδωσα εγω απο εκει ειναι απλα δεν ηξερα αν ειναι σωστο να δωσω και το μαγαζι ( απλα αυτα δεν τα ειχα δει ιδια τιμη με to gtx ii ειναι δεν εχει διαφορα τιμης ποιο ειναι ποιο καλο ειναι το θεμα

Link to comment
Share on other sites

όταν ψαχνόμουν και εγώ για υδρόψυξη όλοι μου είπαν για το θέρμοτσιλ...

οπότε το χτύπησα και να σου πω την αλήθεια δεν το έχω μετανιώσει καθόλου...

μια φορά τα παίρνεις, οπότε καλύτερα να είναι κάτι καλό...

για να το βρεις στο σιτε του πλαισίου θα πρέπει να μπεις από την αρχική σελίδα στο tunning store...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.