Jump to content



Recommended Posts

Τα καλύτερα χάνω :S

Πρέπει να κάνουμε μια λίστα με τους Ultimate Legendary Droppers.H πρώτη θέση ξέρουμε ποιανού είναι για τις επόμενες? Skism? Chosen? our glorious clan leader ? o Helion?

Προχτες ήθελα να σηκώσω ένα RoRG για την Crusader που είπα να δοκιμάσω και το τσίμπησα μετά από κανα δίωρο σε Τ3 (μέτρια stats).

Χτες το βράδυ έβαλα στην μάγισσα τον εξοπλισμό για το τρέξιμο (Ice Climbers, Warzychian Armguards με Illusionist & Teleport/Wormhole), γύρισα το armor μου σε Ice Armor/Frozen Storm για να "αγαπάω" ό,τι ακουμπάω και δοκίμασα σε Normal, μπας και σηκώσω κανένα τρίφεκτο.

Καθαρίζω όλο το bounty μόνος μου σε 8 με 10 λεπτά (ανάλογα αν θα έχει bounty στο map τις Aranae που παίρνει πάντα παραπάνω) και μέσα σε 2 ώρες, τσίμπησα 4 RoRG.

Από την άλλη, σε σύνολο 8 δαχτυλιδιών RoRG, μόνο ένα θεωρείται τρίφεκτο κι αυτό μετά βίας (έχει ένα + 70-140 avg dmg). Αυτό τώρα θεωρείται τύχη;

Πάντως, το ότι θα έκανα salvage Ring of Royal Grandeur στον Blacksmith , ούτε που το φανταζόμουν

KcSLg1K.gif

Link to comment
Share on other sites

Προχτες ήθελα να σηκώσω ένα RoRG για την Crusader που είπα να δοκιμάσω και το τσίμπησα μετά από κανα δίωρο σε Τ3 (μέτρια stats).

Χτες το βράδυ έβαλα στην μάγισσα τον εξοπλισμό για το τρέξιμο (Ice Climbers, Warzychian Armguards με Illusionist & Teleport/Wormhole), γύρισα το armor μου σε Ice Armor/Frozen Storm για να "αγαπάω" ό,τι ακουμπάω και δοκίμασα σε Normal, μπας και σηκώσω κανένα τρίφεκτο.

Καθαρίζω όλο το bounty μόνος μου σε 8 με 10 λεπτά (ανάλογα αν θα έχει bounty στο map τις Aranae που παίρνει πάντα παραπάνω) και μέσα σε 2 ώρες, τσίμπησα 4 RoRG.

Από την άλλη, σε σύνολο 8 δαχτυλιδιών RoRG, μόνο ένα θεωρείται τρίφεκτο κι αυτό μετά βίας (έχει ένα + 70-140 avg dmg). Αυτό τώρα θεωρείται τύχη;

Πάντως, το ότι θα έκανα salvage Ring of Royal Grandeur στον Blacksmith , ούτε που το φανταζόμουν

KcSLg1K.gif

Όταν παίζουμε μαζί δεν κοιτάς να σηκώσεις κανένα vyr μόνος σου θυμάσαι να σου ανοίγει ο να μην πώ.

Άσχετο ο Πέτρος έχει μαζέψει πολύ gear γιατί δεν είναι απλά τυχερός αλλά παίζει αρκετές ώρες. Ο skism εναντιθέτως κάθε 10 λεπτά σηκώνει legs και πράσινα παίξει δεν παίξει, σπάζομαι (χαριτολογώντας) να βλέπω το loot του skism όταν είναι μέσα.

(Και απο σήμερα γκαντέμιασμα και δεν σηκώνει κανείς απο τους τρείς ούτε κίτρινα.)

Link to comment
Share on other sites

Προχτες ήθελα να σηκώσω ένα RoRG για την Crusader που είπα να δοκιμάσω και το τσίμπησα μετά από κανα δίωρο σε Τ3 (μέτρια stats).

Χτες το βράδυ έβαλα στην μάγισσα τον εξοπλισμό για το τρέξιμο (Ice Climbers, Warzychian Armguards με Illusionist & Teleport/Wormhole), γύρισα το armor μου σε Ice Armor/Frozen Storm για να "αγαπάω" ό,τι ακουμπάω και δοκίμασα σε Normal, μπας και σηκώσω κανένα τρίφεκτο.

Καθαρίζω όλο το bounty μόνος μου σε 8 με 10 λεπτά (ανάλογα αν θα έχει bounty στο map τις Aranae που παίρνει πάντα παραπάνω) και μέσα σε 2 ώρες, τσίμπησα 4 RoRG.

Από την άλλη, σε σύνολο 8 δαχτυλιδιών RoRG, μόνο ένα θεωρείται τρίφεκτο κι αυτό μετά βίας (έχει ένα + 70-140 avg dmg). Αυτό τώρα θεωρείται τύχη;

Πάντως, το ότι θα έκανα salvage Ring of Royal Grandeur στον Blacksmith , ούτε που το φανταζόμουν

Ενταξει αυτο ειναι ιεροσυλια και μονο που το ποσταρεις.... Εγω κοντεψα τα 2000 bounties για να βρω ενα το οποιο βγηκε με regen και loh και ουτε καν να κοιμηθει ο Θεος λιγο να εχει κανενα poison res για την μονκιτσα μου... και μην αναφερω οτι υπαρχουν ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 2 παιδια απο το clan που ξερω οτι δεν το εχουν βρει ακομα κοινως....ελεος.

το κυνηγαω ενα bounty στις τοσες Τ3 και πανω αλλα ως τωρα τιποτα. τελικα αξιζει καλυτερα normal κι ας εχει λιγοτερες πιθανοτητες αφου κανεις παραπανω bounties?

r0uxqv.png

Έγινε επεξεργασία από P70
Link to comment
Share on other sites

το κυνηγαω ενα bounty στις τοσες Τ3 και πανω αλλα ως τωρα τιποτα. τελικα αξιζει καλυτερα normal κι ας εχει λιγοτερες πιθανοτητες αφου κανεις παραπανω bounties?

Ειδικά ο monkey που έχει την ταχύτητα 35%, παρέα με ένα Sweeping wind, θα βγάζεις και συ τα Normal bounties σαν πυροβόλο.

Στατιστικά, 2 μήνες που το πάλευα σε Τ2-3-4, είχα πάρει 2 RoRG. Σε 2 μέρες που τα ξεπετάω σε Normal, άλλα 6.

Τι χάνω; XP από το να παίζω σε Normal, τα bounties μου δίνουν ~1m XP, ενώ σε Τ3 δίνουν ~5m. Τα bounties που είναι "Clear all enemies in Cave xyz" δίνουν 4m σε Normal και 12m σε Τ3.

Τι κερδίζω; Χρυσό, mats (κίτρινα/μπλε/gems κλπ) που έχουν την ίδια αξία, αλλά παίρνεις πολύ περισσότερα καθαρίζοντας 3-4 bounties στον χρόνο που θα έκανες 1 Τ3, και φυσικά (τουλάχιστον στην περίπτωση των δικών μου στατιστικών) περισσότερα RoRG :D

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πλέον σπαμάρω normal runs και open game to public, μπας και αξιωθεί και πετάξει με INT για τον wiz μου. 3-5 λεπτά το run , αναλόγως το γκρουπ. Μέχρι στιγμής βέβαια τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=5181]winters[/MENTION], σε τι difficulty έπεσε και μετά από πόσα runs;

Σε Τ2 split runs, είχαμε κάνει 5-6 run νομίζω.

Πριν είχα κάνει καμμιά 50++αριά για ένα μήνα (όλα σε T1 εώς T5).

Εμένα η συμβουλή μου είναι να τρέξεις σε όσο μεγαλύτερο difficulty μπορείς σε faceroll mode. Εγώ είτε normal είτε T1 (ουσιαστικά) τον ίδιο χρόνο κάνω, γιατί να τρέξω normal;

Link to comment
Share on other sites

Όταν παίζουμε μαζί δεν κοιτάς να σηκώσεις κανένα vyr μόνος σου θυμάσαι να σου ανοίγει ο να μην πώ.

Άσχετο ο Πέτρος έχει μαζέψει πολύ gear γιατί δεν είναι απλά τυχερός αλλά παίζει αρκετές ώρες. Ο skism εναντιθέτως κάθε 10 λεπτά σηκώνει legs και πράσινα παίξει δεν παίξει, σπάζομαι (χαριτολογώντας) να βλέπω το loot του skism όταν είναι μέσα.

(Και απο σήμερα γκαντέμιασμα και δεν σηκώνει κανείς απο τους τρείς ούτε κίτρινα.)

και εγώ σαγαπάω γουτσου γουτσου :p

Link to comment
Share on other sites

Σε Τ2 split runs, είχαμε κάνει 5-6 run νομίζω.

Πριν είχα κάνει καμμιά 50++αριά για ένα μήνα (όλα σε T1 εώς T5).

Εμένα η συμβουλή μου είναι να τρέξεις σε όσο μεγαλύτερο difficulty μπορείς σε faceroll mode. Εγώ είτε normal είτε T1 (ουσιαστικά) τον ίδιο χρόνο κάνω, γιατί να τρέξω normal;

Καλά ναι, μέχρι Τ2 είναι ίδιο με Normal. Κάπου είχα διαβάσει όμως ότι στο Torment παίζουν μπάλα και άλλα items πέρα από τα κλασικά του cache (pre 2.0.5) οπότε το chance για το RoRG μειώνεται. Δεν ξέρω τι παίζει αλλά έχει μια λογική αυτό.

Υπάρχει κάπου να δούμε το drop chance των caches / τορμεντ;

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.