Jump to content



Recommended Posts

Gz gz, εγω θα πήγαινα για full fire με Firebird (το οποίο θα buffαρουν στο patch).

Βέβαια το ξύλο του T6 με Blades δε ξέρω αν αντέχεται...

Μέχρι να φτιάξουν το set (6) του Firebird, έχουμε δρόμο. Το είχα δοκιμάσει πριν από κανα δυο μήνες και ήταν απογοήτευση.

Ξέχασα να πω ότι σουτάρισα και το Unwavering Will, γιατί πλέον με το ΕΒ, ακίνητος δεν κάθομαι ούτε στην πόλη :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Ναι γιατι οχι? Εγω δεν παιζω πολλα παιχνιδια. Απαγορευεται?

Μην αγχώνεσαι παιδίμ', επειδή ζορίστηκε και τα παράτησε ο άλλος, δεν σημαίνει ότι ξαφνικά το D3/RoS έγινε "ουυ, παλιά, ακόμα αυτό παίζετε;" κλπ :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Πάντως Πέτρο, για mirroball Που λες, αν γκαμπλάρεις ένα 500άρικο στην Κεμπάλα θα βρείς 4-5 άνετα... είναι το μόνο πράγμα που μου πετάει σε leg ακόμα και αν γκαμπλάρω σε legs.

Το archon built γιατί να το πετάξεις? Τι ακριβώς σε μπλοκάρει / έκανε να το κάνεις ?

Το dps του όπλου είναι πάντως...

Link to comment
Share on other sites

Πάντως Πέτρο, για mirroball Που λες, αν γκαμπλάρεις ένα 500άρικο στην Κεμπάλα θα βρείς 4-5 άνετα...

LOL Πάνω από 5-6.000 shards στην Καβάλα για off hand, εδώ και 2-3 μήνες. Δεν είναι ότι δεν έδωσε καλύτερο Mirrorball, δεν έχει ρίξει κανένα Mirrorball από την μέρα που μου έπεσε αυτό που έχω.

Το archon built γιατί να το πετάξεις? Τι ακριβώς σε μπλοκάρει / έκανε να το κάνεις ?

Για 2 λόγους:

1) Δεν γίνεται να τα στριμώξεις και τα δυο. Το Archon build π.χ. είναι άψογο με Gloves of Worship, αλλά το Woh build θέλει fire, και fire build χωρίς Magefist είναι αυτοκτονία. Θες cooldown reduction παντού και σε τουλάχιστον 2 items, ή θα κλέψει την θέση του %Fire damage, ή θα θυσιάσεις 2 primary stats και θα καταλήξεις με 700k dps ανάπηρο Archon.

2) Το σημαντικότερο: όσο είσαι σε Archon form, δεν μπορείς να βαρέσεις Explosive Blast, που είναι ουσιαστικά το Wand of Woh.

Το dps του όπλου είναι πάντως...

Αν ήταν τέλειο, θα ήταν 200 damage παραπάνω (2150 πες). Αυτές οι διαφορές δεν έχουν καμία σχέση, γιατί το Woh δεν το φοράς για το dps του, αλλά για το ότι παίρνει ένα skill που κάνει 909% weapon damage και το μετατρέπει σε 4x909% = 3636% weapon damage (Short fuse rune) ή 12x320% = 3840% weapon damage (Chain Reaction rune, aka Chainpocalypse). Με τα cooldown reductions που έχω ήδη στο gear μου, κάνω αυτό το damage κάθε 1-1.5 δευτερόλεπτο (default cooldown=3").

Όσο δυνατό είναι Vs mobs/elite packs/ταπάνταόλα, τόσο μέτριο είναι (από την φύση του σαν skill, το Explosive Blast) Vs ένα σκέτο boss (π.χ. Malthael). Γι'αυτό έχω ακόμα στην τσέπη κι ένα Sankis με 2250 dps και +19% Fire damage :p

Έγινε επεξεργασία από Chosen
Link to comment
Share on other sites

Βασικά τώρα χάζευα το short fuse και κλαίω...

Πολύ πόνος βασικά. Το μόνο που με προβληματίζει σε Τ4-6 είναι πως θα γίνεσαι ένα με το πάτωμα και ακόμα και με 3600% dmg κάθε 1.5 σεκ θα πρέπει να είσαι λούις για να ζήσεις.

Βέβαια επειδή σε ξέρω κάτιθ θα σου πέσει BIS αύριο πάλι και θα το αλλάξεις :p

Link to comment
Share on other sites

Πάντως Πέτρο, για mirroball Που λες, αν γκαμπλάρεις ένα 500άρικο στην Κεμπάλα θα βρείς 4-5 άνετα... είναι το μόνο πράγμα που μου πετάει σε leg ακόμα και αν γκαμπλάρω σε legs.

Το archon built γιατί να το πετάξεις? Τι ακριβώς σε μπλοκάρει / έκανε να το κάνεις ?

Το dps του όπλου είναι πάντως...

Είναι rng τελείως τι θα σου ρίξει. Έδωσα kadala 1000 shards και δεν έδωσε mirror Ball. Τυχαία το πήρα από chest σε normal και από τότε πότε ξανά βέβαια.

Γενικά είναι να σου κάτσει όπως όλο το game. Σε άλλους πολύ όπως chosen skism borg και σε άλλους πέφτουν μόνο βλακείες και αυτές με το ζόρι και βρισίδι.

Όσο για για woh για t6 χλωμό το κόβω για melee wiz και εγώ.

Pantoflini Tapatalking...

Link to comment
Share on other sites

μια εποχη επαιζα wizard melee με τα spectral blade και το freeze (σιγουρα καποιοι θυμουνται το εν λογο build).Πρεπει να πω οτι γερασαμε (ναι ακομα και στο diablo - video games παιζει ρολο η ηλικια).Εκει που πριν 10 χρονια θα εκτελουσα 10 skill σε 1 sec σε απολυτη σωστη σειρα και χρονισμενα αψογα,τωρα προτιμω να καθομαι χαλαρος πισω πισω,να βαραω 3 fire missiles με το mirrorball,να μιλαω στο κινητο-βλεπω tv (εναλλαζονται συνεχεια ...χωρις προτεραιοτητα σε καποιο απο τα 2) και να περιμενω να ερθει ο pizza boy που πλεον με ξερει με το μικρο μου :dirol:

Link to comment
Share on other sites

^^ so true !!

Να προσθέσω ότι βαριέμαι να διαβάσω τον οποιονδήποτε οδηγό για build και ότι δεν μπορώ να συγκρατήσω άλλα αρκτικόλεξα και ότι παρόλο που παίζω το game τόσο καιρό, διαβάζω ποστ εδώ μέσα που μου φαίνονται κινέζικα.

:hehe: :hehe: :hehe: :hehe: :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.