Jump to content



Recommended Posts

στην αρχη του βανιλλα ειχα πριεστ με 150 μερες play time ... μετα εφτιαξα 2 rogues 2 warrior 1 druid .... εε καπου εκει τελειωνει το game ... οταν δεν εχεις τι να κανεις και απλα φτιαχνεις χαρακτηρες ....

αλλα μην κατηγορουμε την blizzard ... ειναι εταιρεια και θελει να πουλησει ... λιγοι ειναι οι hard core και αυτοι δεν αφηνουν money ... τους casual θελει να πιασει

Link to comment
Share on other sites

κατσε τωρα που θα βγει το ptr2.1 (αυριο μεθαυριο) να δεις τι κλαψα θα πεσει για τα bots (που και καλα θα φαρμαρουν ολη μερα)και ξερεις ποιος θα κραζει για τα bots ε?

δεν σχολιαζω αλλο.....θα με πουνε κακο μετα....:banging:

Link to comment
Share on other sites

Απο την αλλη το vanilla το παρατησα μετα απο ενα μηνα.

Το RMAH προσωπικα το βρηκα απαραδεκτο και γενικα ολο το pay to win concept.

Δεν μπορουν ολα να αρεσουν σε ολους.

Σε οποιον δεν αρεσει το game, πολυ καλιστα να ασχοληθει με αλλα, δοξα τον Αλλαχ απο παιχνιδια να φανε και οι κοτες.

Link to comment
Share on other sites

Απο την αλλη το vanilla το παρατησα μετα απο ενα μηνα.

Το RMAH προσωπικα το βρηκα απαραδεκτο και γενικα ολο το pay to win concept.

Δεν μπορουν ολα να αρεσουν σε ολους.

Σε οποιον δεν αρεσει το game, πολυ καλιστα να ασχοληθει με αλλα, δοξα τον Αλλαχ απο παιχνιδια να φανε και οι κοτες.

συμφωνω απλα εμενα με ενοχλει που ολο γκρινιάζουν και ολο τους ακουνε!

σημερα περπατουσα στον δρομο εξω και μου φανηκε περιεργο που δεν εριχνε legend :p

Link to comment
Share on other sites

Όταν είμουν πιτσιρικάς, έκατσα κι έφαγα 2 κιλά παγωτό μπανάνα σε μια "καθισιά". Για το υπόλοιπο καλοκαίρι, έβλεπα παγωτό και μου ερχόταν αναγούλα.

Έτσι είναι ρε παιδιά, περιμένετε αυτός που χτυπάει 18ωρα από την ημέρα της κυκλοφορίας και καταλήγει να "καίγεται στην προθέρμανση", να απολαμβάνει το παιχνίδι εξίσου με αυτόν που παίζει 1-2 ώρες τη μέρα και που συμπλήρωσε το πρώτο του σετ μετά από 3 μήνες;

Μια εταιρία που φτιάχνει και συντηρεί παιχνίδια, έχει διάφορα πράγματα να λάβει υπόψιν. Και όπως ισχύει σε σχεδόν όλα τα επαγγέλαμτα, το €€ θα έρθει όταν ικανοποιείς τον πελάτη.

Δεν θα πω μεγάλες κουβέντες για να το παίξω ο ειδικός στο θέμα (όπως βλέπω ότι κάποιοι εδώ μέσα νομίζουν ότι είναι, αδυνατώντας να δουν έστω μια 2η πτυχή στο θέμα), γιατί έχω ζήσει τα "εκ των έσω" σε εταιρία που έχει ένα παιχνίδι ιδιαίτερα δημοφιλές στην Ελλάδα.

Έχω δει άπειρα θέματα διαμαρτυρίας για in-game purchases/features στο εν λόγω παιχνίδι, από ορδές αγανακτισμένων παικτών που κλαιγόντουσαν για το πόσο cheat είναι το να μπορείς να δώσεις 3 ευρώ και να μπορείς να κάνεις το ΦΧΨ και πως η εταιρία πρέπει να το βγάλει γιατί "θα της κάνουμε σαμποτάζ".

Και μετά από 2 χρόνια παίκτης, βρέθηκα στα "εντός" και είδα μια διαφορετική εικόνα. Είδα παίκτες να ψηφίζουν με 400 ψήφους εναντίον 120 στο να καταργηθεί ένα feature, ενώ εντός παιχνιδιού το ίδιο feature το ενεργοποιούσε/χρησιμοποιούσε το 90% των παικτών επί συνόλου 2.500-3.000 παικτών.

Και τι γίνεται όταν δε γουστάρεις (ή δε μπορείς, πάντα θα υπάρχουν stakeholders) να μοιραστείς την λογική πίσω από την απόφαση; "H Blizzard δεν ακούει τους παίκτες" (γιατί δεν κάνει αυτό που γουστάρω) ή "η Blizzard σκότωσε το παιχνίδι" (γιατί το παράτησα εγώ και ως γνωστόν "εγώ=το κέντρο του κόσμου" aka "πως αντέχετε και το παίζετε ακόμα αφού εγώ σταμάτησα;" :rofl: ).

Η ψήφος σου=το €€ σου. Τα υπόλοιπα είναι αμπελοφιλοσοφίες.

Κολλημένος με το Unreal Tournament από το πρώτο demo το 1999. Με PSTN και κατόπιν με omfg-ISDN epic ping, στον ghetto server του Αριστοτέλειου πανεπιστημίου.

Το 2003 η εταιρία κυκλοφόρησε το Unreal Tournament 2003, αφήνοντας υπόνοιες ότι θα βγάζει νέο παιχνίδι κάθε χρονιά, σε στυλ Fifa 2009/2010 κλπ. Το δοκίμασα, meh, μετά από μερικούς μήνες επιστροφή στο κλασικό UT (aka UT99).

Την επόμενη χρονιά έβγαλε το UT2004. Το δοκίμασα, κόλλησα και από το 2004 μέχρι το 2013 στο pc μου είχε πάντα 1 παιχνίδι.

Κάπου ενδιάμεσα (ούτε την χρονιά δεν θυμάμαι, 2008?2009?) βγήκε το "UT3". Το αγόρασα preorder, έπαιξα κανα δίμηνο, κι επέστρεψα στο UT2004 μέχρι το 2013 που κόλλησα στο Starcraft 2.

Σε όλα αυτά τα χρόνια, υπήρξαν updates/patches/releases που γουστάρησα τρελά, άλλα που με απογοήτευσαν και άλλα που με άφησαν αδιάφορο. Το αυτό υποψιάζομαι ότι θα συμβεί και με το Diablo 3.

Δεν ξέρω αν χάνω κάτι από το όλο experience που δεν κάνω το παιχνίδι θρησκεία και δεν κλαψομουδιάζομαι για κάθε αλλαγή, αλλά υποπτεύομαι ότι βοηθάει αρκετά στο να μην ανεβάζω πίεση.

Ειρήνη υμίν (or not, who cares)

xn4rF.gif

Link to comment
Share on other sites

το Diablo έτσι όπως είναι, είτε καίγεσαι είτε όχι, είναι τελειωμένη υπόθεση. το μαξιλαράκι στα lvl είναι το 400άρι, και στα items πλέον αν όχι όλα, σχεδόν όλα μπορούν εύκολα να αποκτηθούν.

βγήκε το PTR, θα δούμε κατά πόσο θα αλλάξει κάτι ή θα έχουμε πάλια τα ίδια μετά από 1-2 μήνες.

Link to comment
Share on other sites

Eιναι το παιχνιδι "δυσκολο" και απαιτει καψιμο -> κραξιμο

Ειναι το παιχνιδι "ευκολο" και τα legs πεφτουν βροχη -> κραξιμο

Ελεος πια με την αρνητιλα σε καθε καινουργιο patch.

Δλδ προτιμουσατε vanilla που εκανες ταμα να σου κατσει leg με specs για τον char που επαιζες?

Ή που επρεπε να πληρωσεις ειτε σε gold ειτε ακομα χειροτερα με χρηματα για να παρεις item της προκοπης?

Κοιταξτε που ηταν το παιχνιδι και που ειναι τωρα.

Aς βγει με το καλο το 2.1 και αν ειναι μουφα, εδω ειμαι να το κραξουμε ολοι μαζι

Nough said, i rest my case....

Link to comment
Share on other sites

τερμα τα switch furnance στα boss τερμα τα corpse, weapon raks, chest στα greater rifts.το inventory δεν ανοιγει εκει μεσα...

μετα το 26 ειναι κλαμα...ελπιζω να μην αλλαξει την δυσκολια :happy2::happy2:

top ειναι τωρα το level 31 σε σολο και σε party 50

GG

Link to comment
Share on other sites

Επιτελους ο Μονκ κανει damage. Στο ptr μπορω και παω μεχρι Τ5 που μεχρι τωρα δεν μπορουσα να σταθω σολο με τιποτα. Με την αλλαγη του OWE εχασα toughness αλλα γενικα αντεχω. [MENTION=5181]winters[/MENTION] το fists of thunder buffαριστηκε τρελλα, για ψαξου να δουμε αν αξιζει! ειδικα το rune που κανει freeze το τριτο hit για 2 δευτερολεπτα ειναι πολυ δυνατο!

Link to comment
Share on other sites

Επιτελους ο Μονκ κανει damage. Στο ptr μπορω και παω μεχρι Τ5 που μεχρι τωρα δεν μπορουσα να σταθω σολο με τιποτα. Με την αλλαγη του OWE εχασα toughness αλλα γενικα αντεχω. [MENTION=5181]winters[/MENTION] το fists of thunder buffαριστηκε τρελλα, για ψαξου να δουμε αν αξιζει! ειδικα το rune που κανει freeze το τριτο hit για 2 δευτερολεπτα ειναι πολυ δυνατο!

Αν δεν αλλάξουν το dexterity δεν μπαίνω στο game. Επίσης δεν πρόκειται να ασχοληθώ με PTR. :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.