Jump to content


Recommended Posts

Δεν ξέρω το κατά πόσο θα μας “πετάξει κάτω” το επόμενο patch, πάντως το γεγονός ότι αναμένουμε κάποιες αλλαγές στο game μόνο σαν θετικό μπορώ να το εκλάβω… (αν και θα μου άρεσε η ιδέα ενός expansion)

Στο παρακάτω βιντεακι παραθέτω μια από τις «αλλαγές» Kanai's Cube. Υποθέτω ότι το τέλος της χρονιάς θα φέρει και την επόμενη σεζόν στο game μας….

 

Caldesann's Despair

 

Έγινε επεξεργασία από FRuLiS13_acg
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μ' αρέσει που στο video λέει ο τύπος ότι η νέα συνταγή θα δώσει ευκαιρία σ'αυτούς που έχουν μείνει πίσω στα paragons. Λες και αυτοί που έχουν πάει 2500 paragons και φαρμάρουν σήμερα 80άρια Grifts δεν θα έχουν έτοιμα 12 gems 85άρια όταν θα μπει το 2.4...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μ' αρέσει που στο video λέει ο τύπος ότι η νέα συνταγή θα δώσει ευκαιρία σ'αυτούς που έχουν μείνει πίσω στα paragons. Λες και αυτοί που έχουν πάει 2500 paragons και φαρμάρουν σήμερα 80άρια Grifts δεν θα έχουν έτοιμα 12 gems 85άρια όταν θα μπει το 2.4...

 

Το λεει γιατι εχει deminishing effect το main stat οσο περισσοτερο παει. Δλδ αν απο 10Κ dex πας στα 12Κ και παρεις πχ 20% dmg απο 12Κ στα 14Κ δεν θα ειναι 20% θα ειναι πχ 12%.

Δεν θα μας φερει στο ιδιο επιπεδο με τους no-lifers αλλα θα κλεισει την ψαλιδα αρκετα.

Στα δικα μου τωρα, περιμενω το 2.4 ΠΩΣ ΚΑΙ ΠΩΣ!

Βαρεθηκα να ψαχνω αλλους 3 για να ανεβασω κανα lvl... βρηκες 3? οκ... ειναι τα class που θες? οκ.... Ειναι καλοι παιχτες ή θα ταλαιπωρεισαι τσαμπα? ΕΕΕΕΕ ελεος!!!

ΘΕΛΩ SOLO FARMING!

Link to comment
Share on other sites

ΘΕΛΩ SOLO FARMING!

 

Εγώ θέλω απεξάρτηση από support toons και συγκεκριμένα line-ups, για να μπορούμε να παίξουμε 4 φίλοι ο καθένας το build της κά\/λας του, χωρίς να την πληρώνουν οι άλλοι.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θέλω απεξάρτηση από support toons και συγκεκριμένα line-ups, για να μπορούμε να παίξουμε 4 φίλοι ο καθένας το build της κά\/λας του, χωρίς να την πληρώνουν οι άλλοι.

 

Κι αυτο θα ηταν ωραιο οντως....

Link to comment
Share on other sites

Φοβάμαι πως κάτι τέτοιο είναι πολύ δύσκολο Chosen...

 

Aς υποθέσουμε ότι δύο dps builds, Α και Β, μιας τυχαίας κλάσης έχουν διαφορά 1% damage/efficiency/whatever μεταξύ τους. Ο elitist/theorycrafter/πες-τον-όπως-θες που κυνηγάει το Rank #1 προφανώς και θα επιλέξει το build Α με το +1%, διότι πολύ απλά 1%>0%. Για τον ίδιο λόγο το build Α θα γίνει η νόρμα στα υψηλότερα ranks. Οι streamers/youtubers θα ακολουθήσουν τον σίγουρο δρόμο του theorycrafter για τα extra views και μαζί τους θα ακολουθήσει και όλο το κοινό τους. Σύντομα η συντριπτική πλειοψηφία θα χρησιμοποιεί το build Α. Σαν συνέπεια και επειδή /s/ όλοι είναι ΠΡΟΦΑΝΏΣ και γ@μώ τους elitists, άπαξ και δουν άτομο με το build Β στο group τους, θα την κάνουν άλα πλάγια ή θα τον σουτάρουν επειδή "Το build Α είναι το καλύτερο ρε φιλαράκι... Διάβασε κάνα φόρουμ και μετά μπες σε queue..." /s. Καλή τύχη σε όσους θέλουν να φαρμάρουν σε 4άδες με άλλο build!

 

Αν και τώρα που το σκέφτομαι ίσως αυτό να ήταν ένα εξαιρετικό κίνητρο για να ξεκινήσει κάποιος solo farming... P70 οι προσευχές σου εισακούστηκαν! Χαχαχα!  :hehe:

Έγινε επεξεργασία από Calydon
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Φοβάμαι πως κάτι τέτοιο είναι πολύ δύσκολο Chosen...

 

Aς υποθέσουμε ότι δύο dps builds, Α και Β, μιας τυχαίας κλάσης έχουν διαφορά 1% damage/efficiency/whatever μεταξύ τους. Ο elitist/theorycrafter/πες-τον-όπως-θες που κυνηγάει το Rank #1 προφανώς και θα επιλέξει το build Α με το +1%, διότι πολύ απλά 1%>0%. Για τον ίδιο λόγο το build Α θα γίνει η νόρμα στα υψηλότερα ranks. Οι streamers/youtubers θα ακολουθήσουν τον σίγουρο δρόμο του theorycrafter για τα extra views και μαζί τους θα ακολουθήσει και όλο το κοινό τους. Σύντομα η συντριπτική πλειοψηφία θα χρησιμοποιεί το build Α. Σαν συνέπεια και επειδή /s/ όλοι είναι ΠΡΟΦΑΝΏΣ και γ@μώ τους elitists, άπαξ και δουν άτομο με το build Β στο group τους, θα την κάνουν άλα πλάγια ή θα τον σουτάρουν επειδή "Το build Α είναι το καλύτερο ρε φιλαράκι... Διάβασε κάνα φόρουμ και μετά μπες σε queue..." /s. Καλή τύχη σε όσους θέλουν να φαρμάρουν σε 4άδες με άλλο build!

 

Αν και τώρα που το σκέφτομαι ίσως αυτό να ήταν ένα εξαιρετικό κίνητρο για να ξεκινήσει κάποιος solo farming... P70 οι προσευχές σου εισακούστηκαν! Χαχαχα!  :hehe:

 

αν κάποιος θέλει να κυνηγήσει το rank #1 τότε αυτόματα θα πάει με το πιο efficient high dps build ή αυτό που θα του ανοίξει θέση σε μια καλή 4άδα με στόχο το rank #1.

τώρα αν δε σε νοιάζει να φτάσεις τέρμα πάνω στο ladder αλλά θες απλά να περνάς καλά και να διασκεδάζεις το παιχνίδι, όλα τα classes έχουν 2 dps builds που είναι σχετικά κοντά σε dmg output. 

Αυτό που πρέπει σίγουρα να αλλάξει είναι να μπορεί ο καθένας να χρησιμοποιήσει το class της αρεσκείας του είτε είναι support είτε είναι dps, και να μη ξεκινάει αυτόματα με 10 lvl GR λιγότερα (σαν ταβάνι) από τον άλλον γιατί απλά κάθε season θα μας οδηγούν στο να φτιάχνουμε και άλλη class γιατί αυτή που παίζουμε τώρα είναι σαν ανάπηρη :p

τουλάχιστον με την αλλαγή στο xp λύνουν (μάλλον) το θέμα με τα sets με το +xp% για τα support toons, μιας και δε θα είναι απαραίτητα πλέον και θα μπορούσε κάποιος να φτιάξει support build δίνοντας βάση σε συγκεκριμένα stats skills και legendary items με support affixes.

αυτό που εγώ θα ήθελα πάντως να δω είναι ένα support set για κάθε class :D

Link to comment
Share on other sites

Για τον ίδιο λόγο το build Α θα γίνει η νόρμα στα υψηλότερα ranks.

Δε με νοιάζει τι γίνεται στο Top-10 των παικτών, μιλάω για την πλειοψηφεία των παικτών. Αυτή την στιγμή η διαφορά μεταξύ του Sunwuko και του Static Charge build είναι πολύ μεγαλύτερη από το 1% που αναφέρεις, αλλά αυτό δεν σταματάει ορδές από κόσμο να ψάχνουν το ένα ή το άλλο στα κανάλια των communities.

Link to comment
Share on other sites

Δε με νοιάζει τι γίνεται στο Top-10 των παικτών, μιλάω για την πλειοψηφεία των παικτών. Αυτή την στιγμή η διαφορά μεταξύ του Sunwuko και του Static Charge build είναι πολύ μεγαλύτερη από το 1% που αναφέρεις, αλλά αυτό δεν σταματάει ορδές από κόσμο να ψάχνουν το ένα ή το άλλο στα κανάλια των communities.

 

γι'αυτό nerfaran το static charge στο PTR :p

Link to comment
Share on other sites

γι'αυτό nerfaran το static charge στο PTR :p

Οχι, το nerfαραν γιατι σου λενε χυμα: φιλαρακι παιξε κατι αλλο, οχι το ιδιο παλι. Και τελικα η Blizz αποφασιζει τι θα παιξουμε με τα items και τα skills ου θα buffaρει.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

τελικα η Blizz αποφασιζει τι θα παιξουμε με τα items και τα skills ου θα buffaρει.

 

το οποίο έχει αρχίσει να μου σπάει τα νεύρα...

 

όλα τα builds (dps wise) πρέπει να έχουν σχεδόν ή απόλυτα το ίδιο damage output και το ίδιο potential σε σόλο grifting. Γιατί εμένα π.χ. δεν μου αρέσει καθόλου (μα καθόλου, κάνω εμετό όταν το βλέπω) το καντίλι build του crusader.

 

ναι στα parties το καταλαβαίνω ότι πρέπει να βρίσκουν οι παίκτες party και builds τα οποία κάνουν synergy σωστό, αλλά τουλάχιστον να μην γίνεται αυτή η αηδία, το σίχαμα του ελέους, 3 monk ένας barb, ή 2 monκ 1 wd 1 barb. Ο μάγος πάαααααει χάθηκε,  ο crusader στα αζήτητα. Ο Dh σε πάρτυ; Ούτε καν που τον είδα...

 

Με βλέπω να ασχολιέμαι με το patch καμιά βδομάδα, μήνα το πολύ και μετά θα περιμένω το 2.5 ή το expansion...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Από τα λίγα που έχω δει για το 2.4 στον PTR, και πέραν της αρχικής υπερδιέγερσης/στύσης που μου προκάλεσε η επιστροφή των Marauder & Jade builds, το αίμα επέστρεψε στο άνω κεφάλι και βλέπω τα εξής:

 

Θετικά:

Είμαστε σε καλό δρόμο για να έχουμε πάνω από 1 viable build ανά class. Ναι, ξέρω ότι πάντα κάποιο από αυτά θα είναι έστω και 1% καλύτερο από τα άλλα και θα το χρησιμοποιούν περισσότεροι, αλλά προτιμώ το σημερινό σκηνικό με τον μοναχό που έχεις 3-4 builds για να παίξεις σοβαρά, από την κατάσταση που επικρατεί εδώ και χρόνια με όλα τα classes (3-4 class sets και μόνο ένα πάει πάνω από GR50)

Επίσης, το καθάρισμα των νεκρών items (χωρίς special attribute) και η εισαγωγή νέων, ποτέ δεν είναι κακό πράγμα.

 

Αρνητικά:

Αυτή η ιστορία με τα +75% Sentries damage και +150% Multishot damage (σε Bombardier's & Dead Man's Legacy στο παράδειγμα, αλλά μιλάω γενικότερα) έχει καταντήσει αηδία και το κυριότερο είναι ότι αχρηστεύει το καλύτερο feature του παιχνιδιού: τον κύβο. Ακόμα δεν τον βάλατε στο παιχνίδι, κύριοι, τι τον πετσοκόβετε με τα διογκωμένα +ΧΧΧ% στα skills; Θα καταλήξουμε να διαλέγουμε τι θα βάλουμε στον κύβο με κριτήριο την μικρότερη απώλεια σε damage.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παίδες παίζω στο americas server και τώρα ptr...υπάρχει τρόπος τουλάχιστον στο ptr να βρω έλληνες? lol!!! :p

 

barb here 900par...rank 37ptr. venom7

 

Υπάρχει άλλος στο americas?

 

Να δούμε τι θα γίνει με το solo par farming...έχουμε μείνει πίσω και με τους τόσους botters!!!

Link to comment
Share on other sites

Παίδες παίζω στο americas server και τώρα ptr...υπάρχει τρόπος τουλάχιστον στο ptr να βρω έλληνες? lol!!! :p

 

barb here 900par...rank 37ptr. venom7

 

Υπάρχει άλλος στο americas?

 

Να δούμε τι θα γίνει με το solo par farming...έχουμε μείνει πίσω και με τους τόσους botters!!!

 

 

Εσύ Αμερική ζεις; Σε θυμάμαι εδώ και πολύ καιρό να ψάχνεσαι αν παίζει κανείς στον αμερικάνικο server και τώρα ψάχνεις για κόσμο στον PTR;

 

Το εξωπραγματικό σενάριο να παίξεις στον Ευρωπαϊκό server και να μπεις στο clan, δεν το υπολογίζουμε, ε;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τελευταια δεδομενα/νεα σχετικα με την εκδοση 2.4....

 

http://eu.battle.net/d3/en/blog/19993877/first-look-season-5-22-12-2015

 

The class sets offered in Season 5 are:

Barbarian: Might of the Earth
Crusader: Thorns of the Invoker
Demon Hunter: The Shadow’s Mantle
Monk: Monkey King’s Garb
Witch Doctor: Raiment of the Jade Harvester
Wizard: Firebird’s Finery

Season 5 will begin Friday, January 15 at 5:00 p.m. CEST in Europe....

 

Σε ελευθερη μεταφραση καλες γιορτες να εχουμε και το βλεπουμε με το καλο απο την επομενη χρονια.... Over and Out...

Έγινε επεξεργασία από FRuLiS13_acg
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τελικα το α και ω για leaderboards πλεον, ειναι να εχεις κτηνος static charge monk...

Απο κει και περα, το lag ειναι πολυ σε υψηλα grift, οποτε δεν βλεπω λογο να το κυνηγησεις παραπανω γιατι χαλιεσαι τσαμπα!

Θα κυνηγησω λιγο και το σολο και τελος για αυτη τη σεζον.

jinkhk.jpg

 

ic38eg.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.