Jump to content



Recommended Posts

Βρήκες τίποτα; 2-3 που έψαξα για τον DH δεν ήταν εκεί, εκτός κι αν κάνω κάτι λάθος ή είναι μόνο για Season. Έψαξα σε Adventure Mode T10.

 

για δες εδώ μήπως βγάλεις άκρη..

 

https://www.youtube.com/watch?v=2_Q5FNyUXBw

 

https://www.youtube.com/watch?v=ck3ASjPn0VU

 

το torment lvl σίγουρα δεν έχει σημασία και νομίζω ότι δεν είναι season only..

Link to comment
Share on other sites

Βρήκες τίποτα; 2-3 που έψαξα για τον DH δεν ήταν εκεί, εκτός κι αν κάνω κάτι λάθος ή είναι μόνο για Season. Έψαξα σε Adventure Mode T10.

πρεπει να φορας το συγκεκριμενο σετ καθε φορα για να ανοιξει το portal

Link to comment
Share on other sites

καλά, αν θέλει να έχεις το σετ για να μπεις,για ποιο λόγο να μπεις για να πάρεις ένα ακόμα ίδιο σετ;

 

τι καπνίζουν εκεί στην blizz ? :p

 

δεν παίρνεις το σετ από το dungeon, έχει κάποια challenges που πρέπει να κάνεις σε ορισμένο χρόνο για να κερδίσεις achievments, portraits κλπ..

 

αν τα κάνεις όλα για όλα τα classes παίρνεις κάποια wings αν θυμάμαι καλά

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Λίγα πράγματα που ίσως βοηθήσουν :

- Items από το 2.3 που δεν είχαν legendary affix και έλαβαν στο 2.4, δεν λαμβάνουν το affix μέσω reforge

- Items από το 2.3 που έλαβαν boost σε μπλέ affix στο 2.4, με reforge λαμβάνουν to νέο boost (προσοχή όμως -ίσχυε και στο 2.3- μιας και το reforge ενός ancient δεν σημαίνει πως και μετά το reforge θα παραμείνει ancient)

- Προσοχή στο Gem που θα χρησιμοποιήσετε για την νέα συνταγή στο Cube μιας και στο tool tip δεν αναφέρει πως ανάλογα το χρώμα του Gem, γίνετε augment το αντίστοιχο main stat (πράσινο για DEX κ.λπ.)

- 'Ολα τα set items έλαβαν αυτόματα τις αλλαγές του 2.4

- Έχει αλλάξει το upgrade των Leg Gems, το έχουν κάνει πιο γρήγορο οπότε μην νομίζετε πως χάσατε ένα chance (μερικές φορές με 2 κλικ κάνει 3 upgrade)

- Δεν υπάρχει το κλασσικό inspect, πρέπει να πάτε view profile -> inspect και να είστε κοντά στον χαρακτήρα που κάνετε inspect ώστε να έχετε live feed του build, επίσης έτσι βλέπετε και τα items στο cube

Έγινε επεξεργασία από psygreg
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Το Arcane Orbit build της μαγισσούλας είναι insane. Έτρεξα 3 δοκιμαστικά GRs για πρώτη φορά χτες το βράδυ, το 70 βγήκε σε 10 λεπτά, το 74 βγήκε με την πρώτη απόπειρα και χωρίς κάσα και έχασα το 75 από χαζομάρα για 20 δευτερόλεπτα. Δεν έχω κάνει το Caldessan σε κανένα κομμάτι του gear μου και έπαιζα με 60άρια gems.

 

http://eu.battle.net/d3/en/profile/Chosen-2702/hero/42667380

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ακόμα πειραματίζομαι και προσπαθώ να βγάλω οτιδήποτε που έχει crit chance/dmg στο gear και με αλλαγές όπλων.

 

Σήμερα το πρωί πριν πάω για δουλειά και με την τσίμπλα στο μάτι έβγαλα ένα 66άρη αν δεν κάνω λάθος. 

 

Και ακόμα τα gems δεν είναι αναβαθμισμένα. Η δικαιοσύνη ήρθε επιτέλους στους Crusader!!!!!

http://eu.battle.net/d3/en/profile/War-2285/hero/59700591

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ακόμα πειραματίζομαι και προσπαθώ να βγάλω οτιδήποτε που έχει crit chance/dmg στο gear και με αλλαγές όπλων.

 

Τι παίζει με το Invoker, γιατί δεν θες crit stats στο gear σου; Δεν έχω καταλάβει πως δουλεύει το πράμα.

Link to comment
Share on other sites

Τι παίζει με το Invoker, γιατί δεν θες crit stats στο gear σου; Δεν έχω καταλάβει πως δουλεύει το πράμα.

 

 αν δε κάνω λάθος, νομίζω πως τα thorns δεν critάρουν οπότε πας για τελείως άλλα stats (main stat, cdr, as κλπ)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Άρα δεν χρειάζεται να ασχοληθείς με ένα από τα δυο βασικά κομμάτια του εξοπλισμού (damage, το άλλο είναι το toughness). Μάλιστα, ο ορισμός του "σπασμένου", αν δεν κάνω λάθος;

Link to comment
Share on other sites

κάνεις λάθος γιατί πάλι θες πολύ συγκεκριμένα αντικείμενα για να ανέβει ο χαρακτήρας ψηλά.

 

Ψάχνεις παντου thorn dmg ψηλό.

Ψάχνεις παντού VIT. (βοηθάει το νέο passive του iron smth chest armor)

Ψάχνεις παντού CDR. (για να κάνεις provoke όλη την ώρα και bed of nails)

Ψάχνεις παντού AS. (για να έχεις όσο το δυνατόν μεγαλύτερο bonus στο thorn dmg από το set)

Ψάχνεις παντού AD. (thorns=area damage)

Ψάχνεις traveler pledge με PHYS DMG %, STR, VIT, socket... χαιρέτα μου τον πλάτανο...και ρολλάρει με CD% και compass rose με AS/CDR/socket...κλάφτα χαράλαμπε

 

Στα κλασσικά πράγματα έψαχνες

 

DMG οπλο ancient, CC, CD, AD, necklace με Element dmg%, CC, CD, socket...

 

Δηλαδή ψάχνεις άλλα πράγματα...αυτό δεν το κάνει broken, απλά διαφορετικό... 65άρι τελείωσα (με τα χίλια ζόρια) και έχει potential για 75+ με optimized gear...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.