Jump to content



Recommended Posts

πφφφφ μια μέρα δε μπήκα και τα κάνατε όλα..:p

 

λοιπόν για το the thrill παίζουν κάποια builds αλλά και πάλι θα πρέπει να μαζέψεις κάποια items.. πχ: http://www.diablofans.com/builds/70779-the-thrill-demon-hunter-2-4-season-5

 

για το Sprinter τώρα, σαφώς θα είναι πιο εύκολο σε groupaki, αλλά anyway σίγουρα θα χρειαστείς τα 1h crossbows Danetta Hatred και εννοείται items και passives για movement speed..

Link to comment
Share on other sites

Ναι το The Thrill έκανα, με την πρώτη βγήκε στα 9 λεπτά, ούτε δοκιμή σε Τ10 δεν έκανα Χρήστο - είδα ένα βίντεο που έκανε ένας με το ζόρι με τρις-χειρότερο gear από το δικό μου και απλά μπήκα και το έβγαλα.

Το βράδυ πάω και τα gems σε rank 55 και πουλόπουλος το S5, θα είναι το πιο σύντομο season που έχω παίξει.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

δύσκολο,το 1ο και το 2ο act(s) είναι μεγάλα,με group ίσως,solo δύσκολο - ιδιαίτερα κάτι τρεχαψαξεβρεςεξοδο στο act2 - καλή τύχη 

 

edit: θα δοκιμάσω και εγώ με την wiz μου,να δω πόσο θα κάνει το πρώτο act ,έτσι για το γαμώτο

        μου είναι πιο εύκολο να πάρω το 3ο conq με τον HC char nakkid, grif 45 :p   

Έγινε επεξεργασία από wrong method
Link to comment
Share on other sites

Την Δευτέρα το βράδυ έκανα έναν seasonal DH για να δω τι θέλει για να πάρω το ρημάδι το stash tab. Μετά από 2 βράδια και βοήθεια από 2 φίλους, έβγαλα Slayer, Champion, Destroyer, και μου έμεινε μόνο το Conqueror το οποίο είναι κι αυτό σχεδόν τελειωμένο (θέλω ένα 2ο conquest, καθώς πετύχαμε ένα Bandit shrine και πήραμε το Avarice).

 

O Haedrig μου έδωσε το set Shadow Mantle το οποίο έχει τρομερό single target dps και είναι εντελώς αναπήρο σε AOE. Μου έβγαλε την πίστη μέχρι να το γυρίσω σε UE. Τελικά έριξα ένα σάπιο Yang's και μετά όλα γίνανε σε 10πλάσια ταχύτητα.

 

Το ερώτημα είναι τώρα ποιο 2ο conquest να κάνω. Αυτό με τα set dungeons το ξεχνάμε, το Avarice βγήκε μόνο του με τα goblins, τι είναι πιο εύκολο από τα άλλα 3; Ξέρει κανείς το Sprinter σε τι difficulty πρέπει να γίνει;

 

 

Edit: καλά, και το Years of War το ξεχνάμε για τον ίδιο λόγο με το 9 (δεν πρόκειται να ανεβάσω άλλο toon στο season)

 

Οπότε Act1-5 σε μια ώρα ή GR45 χωρίς sets; Παίζει κανα viable set-less build για DH για το GR45;

 

 

Μόνο που τα διάβασα, κουράστηκα :lol:

Είχα κάτσει και είχα τελειώσει το journey στο προηγούμενο season, τα ξαναλέμε στο Season 10.

Τους το χαρίζω το stash.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα speedfarming 65άρια και 70άρια με τον sader μου (είχα να ακουμπήσω sader από το Phalanx/stampede build, κανα χρόνο; ) για να ανεβάσω κανα gem. Τα βγάζω σε 3-6 λεπτά και λέω δεν βάζω 75 να ανεβάσω λίγο ακόμα τον Boyarski; Παίζω ένα 75άρι, το βγάζω σε 9 λεπτά, boom ranked 580κάτι, wtf; Είμουν τόσο πωπόφαρδος ή δεν ασχολείται κανείς με sader σε non season; Δεν έχω κάνει caldesann σε κανένα απολύτως κομμάτι του gear μου.

Έγινε επεξεργασία από Chosen
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δε φτάνει απλά το να έχεις thorns παντού. Δεν είναι και εφικτό πάντα να έχεις thorns παντού, ειδικά στο lon bombardment. Τα items που έχουν πολλά thorns είναι amulet, shoulders, belt, chest, shield και όπλο. Στα υπόλοιπα items έχει πολύ λιγότερο. 

 

Εγώ δεν έχω σε πολλά thorns, αλλά έχω προσθέσει 7 gems 60άρια στο gear, έχω +40% physical dmg, +22% bombardment και 64% cd reduction. Τοσο περίπου χρειάζεται για να συμβαδίζουν το coe με το iron skin+bombardment.

 

Απο τα σημαντικά κομμάτια του build είναι το leoric's crown και οι μπότες. Τo swiftmount μου έδωσε σχεδόν μόνιμο αλογάκι, αλλά το άλλαξα με το sunkeeper (+30% dmg σε elites) για push σε ψηλά rifts.

 

http://eu.battle.net/d3/en/profile/troopergr-2967/hero/38653904

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.