Jump to content


Δειξτε το πληκτρολογιο και το ποντικι σας!


Recommended Posts

Καλό:drool:

Έκατσα και το έψαξα γιατί μου κόλλησε (αλήθεια!!) και το βρήκα και με 50 και με 45 ευρώ σε διάφορα μαγαζιά. Αν είχα ανάγκη από keyboard (που δεν έχω κι ελπίζω να μην αποκτήσω :hehe:) ΠΟΛΥ ευχαρίστως θα το τσίμπαγα!

Link to comment
Share on other sites

Συνήθεια ειναι ρε....εγω που εγραφα στο λαπτοπ μονο δεν μπορουσα να γραψω σε κανονικο πληκτρολογιο γρηγορα και ανετα. Πλεον με το G15 που πηρα εχω συνηθισει τα κανονικα πληκτρα. Εκανα μια απόπειρα για το v600 της Microsoft με τα λεπτα πληκτρα αλλα ειχε προβλημα στο δεκτη και ειπα να παω σε κατι με καλωδιο. Ηταν πολυ ανετο και εκεινο παντως....και πολυ καλη ποιοτητα μου φανηκε, πολυ στιβαρο...:computer:

Link to comment
Share on other sites

Μάριε ανοίγει την εικόνα με το Win Photo Gallery, και με τη ροδέλα μου φέρνει την εικόνα σε full size (100%) Γενικά δεν έχω κανένα πρόβλημα, πέρα από τηνεμβέλεια του μύα.

Έχεις περάσει κανονικά τους drivers στο 5000? (πέρα απ'αυτά που περνάνε από μόνα τους τα Win)

Τους πέρασα τους τελευταίους οδηγούς φυσικά.

Μάλιστα έχω δύο ποντίκια 5000. Ένα μόνο του και ένα σε συνδυασμό με πληκτρολόγιο.

Ότι και να βάλω από τα δύο, μου κάνει το ίδιο.

Πρέπει να γυρίσω τη ροδέλα πολύ και γρήγορα για να κάνει zoom σε Vista 64.

Τι λειτουργικό έχεις?

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται το διόρθωσαν το πρόβλημα στο 6000V2.

Δεν εξηγείται διαφορετικά που σε σένα δουλεύει σωστά.

Δεν φταίνε οι οδηγοί. Ακόμα και χωρίς οδηγούς, με τους κοινούς των Vista, μου το κάνει το πρόβλημα. Φταίει η ίδια η συσκευή που συνδέουμε πάνω στο USB.

Έχω δοκιμάσει σε τρεις υπολογιστές με Vista 32 και 64 και τις δύο συσκευές ξεχωριστά, δηλαδή για το σκέτο ποντίκι 5000 και για το συνδυασμό ποντίκι πληκτρολόγιο 5000 (το πληκτρολόγιο είναι ακριβώς ίδιο με το δικό σου) και μου κάνει το ίδιο πρόβλημα.

Δεν φταίει ούτε το ίδιο το ποντίκι.

Δηλαδή ακόμα και άλλο ασύρματο ποντίκι της M$ να συνδέσω στις συσκευές 5000 μου κάνει το ίδιο πρόβλημα.

Δεν θα με ένοιαζε το preview των φωτο, αλλά αν δεν δουλεύει αυτό, τότε δεν δουλεύει ούτε το κάθετο scrolling με τη ροδέλα στο openoffice, που είναι η μοναδική σουίτα γραφείου που χρησιμοποιώ.

Το πρόβλημα αυτό είναι αρκετά σοβαρό, γιατί καθιστά άχρηστο το openoffice αλλά και άλλα προγράμματα και έχουν ασχοληθεί αρκετοί για την επίλυση τους.

Αν βάλω μια παλιότερη συσκευή από ποντίκι πληκτρολόγιο M$ wireless multimedia keyboard, και συνδέσω πάνω του το ποντίκι και το πληκτρολόγιο του 5000, τότε το πρόβλημα διορθώνεται και δουλεύουν κανονικά όλα τα πλήκτρα, αλλά δεν δουλεύει το Insert !!! Αυτό που χρειάζομαι δηλαδή. Έχω μάθει από παλιά να χρησιμοποιώ ctr-ins shift-ins, shift del και με βολεύουν όταν έχω το ποντίκι στο αριστερό χέρι.

Προς τους χρήστες του MS Wireless Desktop 6000v2, το mouse έχει invisible optic?

Ερωτεί φίλη που ενδιαφέρεται.

Μάλλον θα εννοείς αν φαίνεται το laser του ποντικιού.

Στο 5000 δεν φαίνεται και νομίζω ότι ουσιαστικά είναι τα ίδια ποντίκια με διαφορετικό σχήμα.

Αν κρίνω και από τις απαντήσεις του deninho, το 6000V2 έχει και καλύτερη συσκευή USB που δεν έχει τα προβλήματα του 5000.

Αλλά δεν έχω περισσότερη πληροφόρηση και από άλλους.

Link to comment
Share on other sites

αν αυτό που ρωτάς jpavly, είναι το αν φαίνεται το laser, τότε, πέρα από μια μικρή κόκκινη κουκίδα μέσα στην τρύπα του αισθητήρα, που πρέπει να την ψάξεις, δεν φαίνεται τίποτα :)

Μάριε, το usb receiver Που έχει το σετ μου είναι το MS Wireless Desktop Receiver 3.1, Model 1028.

Πρόβλημα έχω σε ορισμένα προγράμματα στο scrolling (πχ Στα drop down του Football Manager :p), αλλά στο OOo δεν είχα ποτέ πρόβλημα στο scrolling. Από την άλλη, μπορεί να μην το είχα αντιληφθεί, γιατί ίσως δεν με ενοχλούσε τόσο έντονα

Link to comment
Share on other sites

jpavly στο Ms Bluetooth Notebook 5000v1.0 laser δεν φαίνεται ούτε αν το κοιτάς από κάτω

το 6000 αν θυμάμαι καλά πρέπει να είναι optical όχι laser οπότε θα φαίνεται

αν εννοείς αυτό πάντα :D

Link to comment
Share on other sites

Το mousepad είναι απλά WOW!!!!!!!!!!!!!!! από που το πήρες βρε αδερφέ ???

Το ειχα παρει πριν απο καιρο απο ενα καταστημα στην στουρναρη (απο το HAC αν θυμαμαι καλα:p)

πριν απο αυτο ειχα ενα QcK steel , αλλα το mantis speed ειναι αρκετα καλυτερο (σε οσους αρεσουν τα cloth βεβαια)

http://www.skroutz.gr/search?keyphrase=mantis

Link to comment
Share on other sites

αν αυτό που ρωτάς jpavly, είναι το αν φαίνεται το laser, τότε, πέρα από μια μικρή κόκκινη κουκίδα μέσα στην τρύπα του αισθητήρα, που πρέπει να την ψάξεις, δεν φαίνεται τίποτα :)

Μάριε, το usb receiver Που έχει το σετ μου είναι το MS Wireless Desktop Receiver 3.1, Model 1028.

Πρόβλημα έχω σε ορισμένα προγράμματα στο scrolling (πχ Στα drop down του Football Manager :p), αλλά στο OOo δεν είχα ποτέ πρόβλημα στο scrolling. Από την άλλη, μπορεί να μην το είχα αντιληφθεί, γιατί ίσως δεν με ενοχλούσε τόσο έντονα

Ε τώρα είναι που δεν καταλαβαίνω τίποτα.

Και το δικό μου receiver του desktop (ποντίκι πληκτρολόγιο) είναι ακριβώς το ίδιο μοντέλο με το δικό σου.

Αλλά η ροδέλα του ποντικιού δεν κάνει scrolling στο ΟΟο ακόμα κι αν δηλώσω παντού smooth scrolling, ούτε κάνει zoom τις εικόνες στο windows photo gallery preview.

Το πρόβλημα το έχω ακόμα και στο laptop με τους τελευταίους οδηγούς 6.2 που κατέβασα από τη M$.

Συμβαίνει ακόμα και με το ποντίκι Microsoft wireless Notebook presenter 8000 που είναι ΒΤ.

Οποιαδήποτε πληροφορία έχετε σχετικά με το zoom στο windows photo gallery preview που το έχετε όλοι στα Vista ή ακόμα καλύτερα στο OOo, θα με βοηθήσει να δω τι συμβαίνει.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.