Jump to content


Mixed Diagnostics v 0.2(Update)


Reselie

Recommended Posts

Γεια σας παιδες,Εκανα ενα μικρο update στην εκδοση 0.3. (9/4/09)

εφτιαξα ενα μικρο .exe το οποιο περιεχει 13 Χρησιμα προγραμματα.

Αυτα ειναι το Core temp,GPU-Z,CPU-Z,Real Temp,OCCT,intel burn test,memset,Orthos Prime,MemTest,setFSB,SuperPi,HW Monitor kai HD Tune!

Ολα ειναι στην τελευτεα τους εκδοση μεχρι σημερα 9/4/2009.

Πληροφοριες

Mε ενα απλο μικρο install(ο installer περιεχεται στο .rar) εγκαθηστατε ολα τα παραπανω προγραμματα εχοντας αμεση προσβαση σε ολα με κοστος μονο ενα εικονιδιο στην επιφανεια εργασιας αντι των 13 που θα χρειαζοσασταν!(μιλαμε παντα για το ενδεχομενο να τα ειχατε ολα στην επιφανεια εργασιας! Υπαρχουν επιλογες για εξαφανιση του προγραμματος απο την επιφανεια εργασιας οπως και για την ρυθμιση της διαφανειας.Οι βασικες του λειτουργιες επισης μπορουν να χρησιμοποιηθουν και απο το Tray icon

Mετα την εγκατασταση ΟΛΑ τα προγραμματα μπορειτε να τα βρειτε στo "Program files/mixed diagnostics".

δεν ειναι τπτ το ιδιαιτερο αλλα νομιζω πως ειναι ευχρηστο!

εαν δεν σας αρεσει απλα πατατε ενα Unistall και ησυχασατε!

Δεν βαραινει το συστημα

Συνολικο μεγεθος:10,3MB το .rar και 34MB ολα τα αρχεια Unrared.

Εγκατασταση

Διπλο Click στο Mixed diagnostics setup και ακολουθηστε τις on screen οδηγειες.

Νote

Εαν δεν εχετε εγκαταστησει το memset στον υπολογιστη σας δεν θα σας τρεξει απο το mixed diagnostics επειδη λειπει ο driver που το ελεγχει.οποτε δοκιμαστε και αν οταν πατησετε στο memset σας βγαλει error πως λειπει το Tvicport.dll τοτε απλως εγκαταστηστε το memset.

Screenshot:

md110.jpg

Πως να κανετε Update τα 13 ελεγχομενα προγραμματα:

Για να ανανεωσετε τα προγραμματα αυτο που εχετε να κανετε ειναι να ανοιξετε το directory του προγραμματος που θελετε(απο το Mixed diagnostics εχει επιλογη) και να αντικαταστησετε τα αρχεια που ειναι μεσα με τα καινουργια της νεωτερης εκδοσης..ΠΡΟΣΟΧΗ στο γεγονος:Το ονομα του καινουργιου .exe πρεπει να ειναι ιδιο με του παλιου! Aς πουμε πως θελετε να αναβαθμισετε το Core temp.exe . Εαν το καινουργιο core temp που κατεβασατε εχει ονομασια "Coretemp1.23.exe" πχ δεν θα δουλεψει.πρεπει να το μετονομασετε στο ιδιο ονομα που ηταν και η παλια εκδοση πχ "core temp.exe"

Σωστες ονομασιες των .exe: "Core temp.exe","cpuz.exe","Gpuz.exe","intelburntest.exe","OCCT.exe","memset.exe","orthos.exe","realtemp.exe","MemTest.exe","HWMonitor.exe","HDTune.exe","SuperPi.exe","SetFSB.exe".

Downloads

To προγραμματακι μπορειτε να το κατεβασετε απο εδω:

Mirror 1

Mirror 2(Optional)

Για επιπλεον πληροφοριες pm!

Eπισης ιδεες για βελτιωση/προσθηκη λειτουργιων δεκτες!Comment please!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 41
  • Created
  • Last Reply

Nα σου πω κάποια πράγματα.

Πολύ ωραίο πρόγραμμα και συγχαρητήρια για τον κόπο σου!:worship:

Πάω να ανοίξω το memset και μου βγάζει error ότι δεν βρέθηκε ένα αρχείο.

Μετά κατέβασα ξεχωριστά το memset, το εγκατέστησα και από το πρόγραμμα σου ανοίγει κανονικά.Και στο cpu clock μου εμφανίζει να στείλω αναφορά σφάλματος.

Μην βιάζεσαι, χαλαρά και ωραία και θα γίνει ένα πάρα πολύ χρήσιμο πρόγραμμα :T::T:

Link to comment
Share on other sites

το cpu clock και εμενα μου βγαζει ενα error αν και μονο 2 φορες μου το εχει βγαλει...δεν μπορω να βρω το γιατι:S

οσο για το mem set θα το κοιταξω!

Εdit: Λοιπον,το memset λυθηκε. εγραψα την λυση στο αρχικο post.Απλως εγκαθιστατε το memset και ολα λυθηκαν! Προσπαθησα να ενσωματωσω το dll στο exe αλλα λογο οτι ειναι αλλιως ρυθμισμενο το memset δεν δουλεψε σωστα.. υπαρχει και 2ος τροπος εαν το ενσωματωσω στην εγκατασταση του mixed diagnostics αλλα για λογους συμβατοτητας καλυτερα να γινει κανονικη εγκατασταση του memset!

το cpu clock ακομα δεν βρηκα τον λογο αλλα το εχω υποψην μου!Καμια φορα βγαζει error και καμια φορα ξεκιναει κανονικα!

Link to comment
Share on other sites

Εαν υπαρχουν ατομα που ξερουν και θελουν να ασχοληθουν πιστευω θα ηταν καλο να συνεργαστουμε μεσω msn/voip/κτλπ να Βελτιωσουμε το προγραμμα!Εαν καποιος ενδιαφερεται μπορει να με pm!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 6 months later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.