Jump to content



Μηχανοκίνητος Αθλητισμός


astrolabos

Recommended Posts

Μία ώρα πριν, το μέλος slalom έγραψε:

Ειχαν μονο μια τετραδα soft για τον αγωνα

Τι λες? Καθε μονοθεσιο εχει 13 σετ ελαστικων για στεγνο 4 σετ ενδιαμεσα και 3 βροχινα. Δοκιμαζουν και στο τελος διαλεγουν βαση δεδομενων τι τους βολευει.

Δεν υπαρχει καμια δικαιολογια για την ferrari. Η mercedes εκανε καλυτερη δουλεια τελεια και παυλα..

Link to comment
Share on other sites

@beastie Οτι ειπα δηλαδη. 13 σετ στεγνων ελαστικων να διαλεξεις οτι θες.

Κοιτα ποσα σοφτ εχει παρει mercedes που ειναι σοβαρη ομαδα, 7 σετ εναντι 3 της ferrari. Τα 2 τα θελουν για τον αγωνα.

 

Link to comment
Share on other sites

δεν ειπες ακριβώς αυτό...
ειπες:
"Δοκιμαζουν και στο τελος διαλεγουν βαση δεδομενων τι τους βολευει. "

 

Η επιλογή γινεται ΠΡΙΝ δοκιμάσουν και καποιες φορες τους βγαίνει και κάποιες όχι...

 

Link to comment
Share on other sites

ναι επιλέγουν απο πρίν
αλλά και πάλι αφού επιλέγεις απο πριν, επέλεξε safe
2(αντε 1) medium (1 αγωνας + 1 δοκιμες)
2(τουλαχιστον) soft (ενα για τον αγωνα)
και τα άλλα άστα supersofts

πχ περίμενα στον vettel να βαλουν medium και όχι softs  αλλά αυτό είναι άλλη ιστορία

παντως η πιο safe επιλογη ήταν του ham (2 mediums 3 softs 7 supersofts) εχεις αρκετα σετ για qually και τα υπολοιπα για να δοκιμασεις setup αγωνα
 

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 32 λεπτά, το μέλος beastie έγραψε:

δεν ειπες ακριβώς αυτό...
ειπες:
"Δοκιμαζουν και στο τελος διαλεγουν βαση δεδομενων τι τους βολευει. "

 

Η επιλογή γινεται ΠΡΙΝ δοκιμάσουν και καποιες φορες τους βγαίνει και κάποιες όχι...

 

 

Ειναι ελευθερη η ομαδα να διαλεξει και να δοκιμασει οτι θελει και να δvσει πισω αυτα που δοκιμασε η δεν θελει με το περας το καθε session οπως λενε οι κανονισμοι? Ειναι

Φροντισε η ferrari να εχει αρκετα σοφτ ελαστικα να δουλεψει και στο practice και στον αγωνα? οχι

Ποιος φταιει γιαυτο? Η Ferrari

 

''Η επιλογή γινεται ΠΡΙΝ δοκιμάσουν και καποιες φορες τους βγαίνει και κάποιες όχι...''

Οι ομαδες ξερουν μια χαρα ποιες θα ειναι οι γομες του αγωνα, δεν περιμενουν να τις δοκιμασουν για να δουν τι θα διαλεξουν.

Αυτο που δοκιμαζουν ειναι το ποσο θα αντεξει η γομα βαση των συνθηκων, του setup, και του τροπου οδηγησης του εκαστοτε οδηγου.

 

Η Ferrari υπερεκτιμησε της δυνατοτητες της, δεν διαβασε σωστα τα δεδομενα τα οποια ηταν και ελλειπη γιατι δεν δοκιμασαν τη γομα πιστευοντας οτι οκ απλα θα μας παει πιο μακρια απο τη Supersoft και εχασε τον αγωνα.

 

Ο Αγωνας ηταν απολυτα αντιπροσωπευτικος των δυο ομαδων. Ειδαμε τις αδυναμιες και δυνατα σημεια και των δυο και ηταν ξεκαθαρο γτ η mercedes τον κερδισε.

 

 

 

Έγινε επεξεργασία από fatalara
Link to comment
Share on other sites

πριν 11 ώρες, το μέλος liakjim έγραψε:

Απίστευτο!
Γιατί το έκανε αυτό;

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ο συγκεκριμενος φημιζετε για τετοιες συμπεριφορες....

Εχει διωχτει απ την ομαδα του Ροσσι στη ΜΟΤΟ 3 γι αυτο το λογο παλιοτερα....:)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 9/9/2018 at 10:35 PM, liakjim said:

Απίστευτο!
Γιατί το έκανε αυτό;

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 


Καπου πηρε το ματι μου οτι ειχαν μια ελαφρια επαφη νωριτερα και σαν αντιποινα εκανε αυτο.
Ηθελα να ξερα, τετοιες τακτικες πως τιμωρουνται;
 

Link to comment
Share on other sites


Καπου πηρε το ματι μου οτι ειχαν μια ελαφρια επαφη νωριτερα και σαν αντιποινα εκανε αυτο.
Ηθελα να ξερα, τετοιες τακτικες πως τιμωρουνται;
 
Τιμωρήθηκε αλλά νομίζω με δυσανάλογα μικρή ποινή.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.