Jump to content



DFI LanParty DK P45-T2RS


Frostbyte

Recommended Posts

Χθες που ψαχνα στο Πλαισιο για κατι, επεσα πανω σε αυτη εδω..

Ειπα να το ψαξω λιγο εις βαθος και οντως φαινεται καλη (αρκετα καλη για να αντικαταστησει την IP35pro μου ισως :devil: )

Some info I found:

Review

vdroop mod

475x8 με Q6600 (τα PWM φαινονται να ειναι σχετικα κρυα ;))

Κατι λεγεται οτι εχει καποιες "παιδικες" ασθενειες επειδη τη βγαλανε στα γρηγορα (aka 1066ρες και πανω μνημες να μπορουν να παιξουνε στα 800MHz μονο προς το παρον..) αλλα λογικα θα το διορθωσουνε στα επομενα bios hopefully..

Θα ηθελα γνωμες.. :p

Έγινε επεξεργασία από Frostbyte
Link to comment
Share on other sites

Χμμ, στα περισσοτερα reviews βλεπω οτι πανω κατω εχει τις ιδιες δυνατοτητες/αντοχες στο overclock με την IP35pro (οσον αφορα τους quadcores τουλαχιστον). Μηπως τελικα δεν αξιζει η μεταβαση? Δεν σχεδιαζω να παιξω με dual VGAs anytime soon..

Link to comment
Share on other sites

Δεν καίγομαι για Crossfire δλδ λέω να πάρω μια 4850 και στο μέλλον αν χρειαστεί άλλη μια. Τέσπα τώρα είμαι μέσα σε εξεταστική και για να πάρω το pc τώρα μάλλον δύσκολο γιατί αυτό θα ήταν η καταστροφή μου :p

Όταν τελειώσω θα κάνω ένα thread να ακούσω προτάσεις.

Δε ξέρω μου ακούγετε πολύ ελκυστική η DFI και στο review ήταν λίγο πίσω από την Asus P5Q Deluxe που είναι και 30ε ακριβότερη. Με μπερδέψατε ρε παιδιά...

Link to comment
Share on other sites

αυτή που λέει ο johnnygr δεν είναι η plus.

Άλλα τα review της plus

Ναι γιατι οταν πηρα τηλεφωνο στο Πλαισιο να ρωτησω ποτε εχουνε παραλαβη, τους ρωτησα εαν ειναι η plus (γιατι ετσι φαινοτανε απο την εικονα που ειχανε βαλει) ή αν ειναι η απλη που ελεγε στον τιτλο, και μου ειπανε "οτι βλεπετε στην εικονα". Στο φιναλε φιναλε 10€ ειναι η διαφορα, εαν καποιος χρειαζεται τα 2 extra sata δεν νομιζω να ειναι πολλα λευτα.. Αυτη ειναι η μονη διαφορα μεταξυ τις απλης και της plus απ' οτι εχω δει καθως εψαχνα.

Fixed btw.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.