Jump to content



Πρόβλημα με κάρτα γραφικών


sarumkia

Recommended Posts

Παιδιά μόλις τελείωσα με το Format και την εγκατάσταση windows σε έναν παλιό σκληρό που είχα και σας πληροφορώ πως η εγκατάσταση έγινε κανονικά και χωρίς πρόβλημα.

Επιτέλους μου βλέπει την κάρτα και τους drivers χωρίς κανένα πρόβλημα.

Το θέμα είναι πως δεν θέλω να χρησιμοποιήσω αυτο τον σκληρό αλλά τον παλιό που έχω μέσα όλες τις εφαρμογές και τα προγράμματά μου.Θα μου πείτε να κάνω format και σε αυτόν αλλα......

Τι άλλο να κάνω?Έκανα πάλι απεγκατάσταση όλων των drivers της ATI & NVIDIA με Driver Cleaner Pro αλλά μόλις πάω να κάνω εγκατάσταση από το cd της 4850 προσπαθεί να εγκαταστήσει μόνο το ΝΕΤ 2.0 το οποίο δεν εγκαθιστά τελικά γιατί μάλλον ήδη υπάρχει.Όλα τα άλλα περιεχόμενα του cd είναι σαν να μην τα βλέπει.

Την βοήθειά σας!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πρώτα απ'όλα να σας ευχαριστήσω όλους για την βοήθειά σας.

Τελικά είχε δίκιο ο mech5107 που επέμενε για τους drivers που ίσως είχαν απομείνει από nvidia.

Με το προγραμματάκι δυδτυχώς δεν κατάφερα τίποτα,αλλά φαντάζομαι πως ίσως το πρόβλημα να ήταν το NET 2.0.

Όπως και να έχει τελικά έκανα μία επανεγκατάσταση των windows από πάνω και πέρασα όλους τους drivers από την αρχή.

Κανένα απολύτως πρόβλημα για την ώρα τουλάχιστον και δεν βλέπω και κάποιο κόλλημα του τροφοδοτικού.

Αφαίρεσα βέβαια και κάποια ψιλοπράγματα από πάνω και τώρα είναι οκ.

Ευχαριστώ πολύ και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.