Jump to content


Watercooling Ati 4870 X2


AlexanderK

Recommended Posts

  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Αυτες της μερες περιμένω απο το πλαισιο να παραλαβω και εγω το EK waterblock για την sapphire HD4870x2. Κοιτώνταςσε διαφορα ξενα site σχετικα με την τοποθετηση ειδα εναν να αναφερει οτι αν δεν χρησιμοποιησης ενα ειδος "papaper whaser" κατι σαν μονωτικο υλικο αναμεσα στην καρτα και της βιδες που χρησιμοποίησης ενδεχομενος να υπαρξουν προβλήματα... Αυτο που θελω να ρωτησο ειναι αν περιλαμβάνoνται στην συσκευασια της EK ή πρεπει να τα προμηθευτώ εγω?

Link to comment
Share on other sites

paper washer --> χάρτινη ροδέλα

Περιλαμβάνονται στη συσκευασία ( στην δεύτερη φωτό είναι αυτά που φαίνονται πράσινα στο σακκουλάκι και πάνω στην κάρτα εδώ), εκτός και αν εκεί που διάβασες μιλάνεγια κάποια πατέντα με εξτρα ροδέλα...

Σαν ροδέλα πάντως μπορείς να χρησιμοποιήσεις οποιοδήποτε πλαστικό υλικό και να κόψεις μικρούς δακτύλίους...π.χ. έχω χρησιμοποιήσει και πλαστικό μπουκαλάκι 1/2 λίτρου από νερό για να κόψω με κοπίδι 2 ροδελάκια για Thermalright HR-05 IFX...

Link to comment
Share on other sites

Αυτες της μερες περιμένω απο το πλαισιο να παραλαβω και εγω το EK waterblock για την sapphire HD4870x2. Κοιτώνταςσε διαφορα ξενα site σχετικα με την τοποθετηση ειδα εναν να αναφερει οτι αν δεν χρησιμοποιησης ενα ειδος "papaper whaser" κατι σαν μονωτικο υλικο αναμεσα στην καρτα και της βιδες που χρησιμοποίησης ενδεχομενος να υπαρξουν προβλήματα... Αυτο που θελω να ρωτησο ειναι αν περιλαμβάνoνται στην συσκευασια της EK ή πρεπει να τα προμηθευτώ εγω?

υπάρχουν κανονικά οι ροδελίτσες.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ακόμα περιμένω... Φίλε AlexanderΚ την δικια σου απο που την προμηθευτικες? Μηπως ξερει καποιος να μου πει που μπορω να βρω την ιδια ή καποιας αλλης μαρκας στην ελλάδα εκτος απο το πλαισιο που συνεχει μου λενε σε 10 και 20 μερες???:confused:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.