Jump to content


Τηλεκατευθυνομενος μοντελισμος


submarine1981

Recommended Posts

Και μην ξεχνάμε και τα συμφέροντα των καταστημάτων...

Εδώ είχαν κάνει πίστα(ο θεός να την κάνει πίστα) για 1/10 δρόμου.Αγοράσαμε όλοι οι τρελοί 1/10 αγωνιστικά ~1000ε.Ζημιές σε κάθε αγώνα...αναλώσιμα...άστα να πάνε...

Είδαν οτι πλέον δεν είχε κέρδος(δεν αγόραζαν άλλοι 1/10 πίστας) και την κλείσανε και άνοιξαν πίστα buggy/monter truck.Ε μετά από αυτό δεν ξαναπηγαίνω σε αγώνα.Έχω το terra crusher για να παίζω όπου βρω χώματα, και το αγωνιστικό(σκουριασμένο επειδή πλημυρίσαμε,μόνο το σασί σώθηκε) καθαρισμένο να θυμάμαι τις παλιές καλές εποχές...

Περιέργως το terra crusher απο την πλημύρα δεν έπαθε τίποτα...Ούτε καν η τηλεκατεύθυνση χάλασε...:baby:Αθάνατη tamiya!!!!

Aν κάποιος θέλει να ασχοληθεί να κοιτάξει πρώτα αξιοπιστία και διαθεσιμότητα ανταλλακτικών.Για το tamiya μετά από 6 χρόνια που σταμάτησε να κυκλοφορεί βρίσκω ότι θέλω.

Nα και η τελευταία φωτογραφία που τα έχω...(από πλημύρα, γι αυτό είναι έτσι! δεν είμαι βρωμιάρης :hehe: )

hpim0509lb5.th.jpgthpix.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγινε υποβρυχιο το αμαξακι...:tongue:

Για ελικοπτερα η γνωμη μου ειναι να γίνει η αρχη με ενα lama έτσι ωστε να μαθει καποιος τις κινησεις και τις αντιδρασεις του ελικοπτερου. Την στιγμη που παει να γινει η συγκρουση με τοιχο ή οποιαδηποτε πτωση να μην υπάρχει πανικος, αλά η αντιδραση του χειρηστη να ειναι τετια ωστε να αποφυγει την πτωση ή να προκαλέσει τις λιγοτερες ζημιες στο ελικοπτερο και στο γυρο χωρο).

Simulation οποσδηποτε!!(το λαμα δινει μαζι).

Με το simulator μαθενεις τους αριθμους,

Με το lama προσθεσεις και αφαιρεσεις

Και με τα υπολοιπα μεγαλυτερα απο λαμα αρχιζει η προπέδια

η συνεχεια T-REX, RAPTOR (εκει αρχιζουν οι παράγωγοι και τα ολοκληρωματα:tongue:)

(ασχετο με το παραδειγμα....τα μαθηματικα τα μισω:rant: απλα μου ηρθε να το διατυπωσω έτσι)

Οποιος καινουριος στα ελικοπτερα θελει βοηθεια....ας στειλει πμ.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.