Jump to content



Mια άλλη αλήθεια σχετικά με το δημοφιλέστατο Facebook


hayabusa

Recommended Posts

gOmAr.. ποσες ωρες εισαι στο λαμπη καθε μερα???

τα πρωινα στη δουλεια και μετα στο σπιτι οταν καθομαι στο λαπτοπ...

Αλλα δε νομιζω τωρα να συγκρινεται το "κοινο" ενδιαφερον που εχουμε εμεις με το χαρακτηρα του facebook..

οπως μπαινω και στο skai και στο alfisti και στο hwbox και στο thelab.για καθαρα ενημερωτικο σκοπο.Οχι για γνωριμιες.Ουτε να πιασω γκομενα.

και δε καταλαβα..Εκρινα τη χρηση του daytime ? η του Athens2004?Οπως ειπαμε υπαρχουν και συγκρατημενα ατομα.

Γιατι βλεπω να αρχιζει παρεξηγηση απο το πουθενα και δε το θελω αυτο

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Πιστεύω ότι υπάρχουν άνθρωποι εγκρατείς και υπάρχουν και κάποιοι που θέλουν απλά να χάσουν το μέτρο και ψάχνουν για αφορμή. Το θέμα δεν είναι το facebook αλλά οι άνθρωποι. Αν δε λεγόταν facebook, θα λεγόταν κάπως αλλιώς.

Link to comment
Share on other sites

εγω πιστευω οτι υπαρχουν ανθρωποι που κανουν παντου signup χωρις να διαβασουν τιποτα και μετα λενε "zomg teh evol feicbookz haz mah dataa!"

εγω προσωπικα, εχω μονο οσους ξερω, και οσους δεν ξερω τους κανω μπλοκ, μαζι με ΟΛΑ τα απς -εκτος απ το ποσο τζες εισαι :hehe: και κανα δυο αλλα- Το προφιλ μου το χω public, γιατι απλα δε με νοιαζει αν ο αλλος δει σε ποια σχολη ειμαι, ή πως ειμαι, ή τις μπουρδες που γραφω σε φιλους.

Λες και ειμαι σε μια καφετερια και καποιος με κοιταει , με παρει φωτο-βιντεο, και ακουσει τι λεω, εχει διαφορα.

χαξ.

Link to comment
Share on other sites

το facebook είναι ένα παγκόσμιο φακέλωμα προς χάρη των μεγάλων πολυεθνικών και των διαφημιστών, που αποθεώνουν τα εξειδικευμένα δημογραφικά στοιχεία.
πρόλαβε η τράπεζά μου γι αυτό, δεν μου χρειάζεται το facebook.

κι όταν μου έκλεψαν τα στοιχεία της πιστωτικής και τη χρέωσαν με 5k, η καλή μου τράπεζα ήξερε ότι δεν ήμουνα εγώ και δε μου ζήτησαν να πληρώσω.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστεύω ότι η φιλολογία του τύπου:

"πέσατε όλοι στη φάκα, εγώ είμαι έξω γιατί έχω 30 φίλους"

κλπ. είναι σχετικά παρωχημένη.

Γενικά αυτά τα κείμενα - μύδροι, που συνδυάζουν τη φιλοσοφία, τη γνώση, το διαδίκτυο, την τέχνη και την εποχή (γιατί ζούμε και σε μια εποχή . . . ) είναι ωραία για εκθέσεις ιδεών στο Λύκειο, είναι ηλίθια για κάτι παραπάνω.

Στην real life, μετράει αυτός που πέτυχε.

Υπήρχε και το hi5, όμως δέν πέτυχε σαν το fb.

Υπάρχουν και άλλα 1000 socializing tools.

Αν κάποιος θέλει να μην υπάρχουν τα στοιχεία του στις "πολυεθνικές",

ας κάνει τα εξής:

1) να μην αγοράζει προϊόντα πολυεθνικών

2) να μη χρησιμοποιεί το τραπεζικό σύστημα

3) να μη χρησιμοποιεί υπολογιστικά συστήματα στο διαδίκτυο

4) να μη μένει κοντά σε πληθυσμό που μπορεί να τον παρακολουθεί

Κοινώς, μπορεί να ξεφύγει από τις κοινωνικές δομές, εφ'όσον αρνείται να τις κατανοήσει και πιστεύει ότι μπορει να αναγεννηθεί η κοινωνία του 1920 στην εποχή της τεχνολογίας του 2010, και να ζήσει όπως θα ζούσε και ο ομοϊδεάτης του το 1920, σε κάποια σπηλιά ή στο Άγιο Όρος, να πουλάει ανώνυμα φιλέτα γης.

Link to comment
Share on other sites

Πωπω, πίτα στη σοφία είστε, σεβάσμιε!

Τ'ακούς YDinopoulos; Σ'έχει φάει η μοναξιά, κι αυτές τις φωτογραφίες σου που βλέπω κάθε Σαββατοκύριακο στα γιωτ, στα νησιά και στις παρτ00ζες, photoshopιές είναι στάνταρ! Το λέει και ο Gomar αφού...

θεος!...:rofl:

ελα ρε σεις πλακα εχει το φεισ...τωρα περι φακελωματος και τετοια ε και..

εμενα ενα πραμα με τσαντιζει διαφορες παρθενοπιπιτσες...που ανεβαζουν ενα καρο φωτος με κορδονια και αλλες ποζες ομορφες...και στο προφαιλ τους δηλωνουν in a serious relationship...:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Κοινώς, μπορεί να ξεφύγει από τις κοινωνικές δομές, εφ'όσον αρνείται να τις κατανοήσει και πιστεύει ότι μπορει να αναγεννηθεί η κοινωνία του 1920 στην εποχή της τεχνολογίας του 2010, και να ζήσει όπως θα ζούσε και ο ομοϊδεάτης του το 1920, σε κάποια σπηλιά ή στο Άγιο Όρος, να πουλάει ανώνυμα φιλέτα γης.

ακριβως...Ποσα εκατομμυρια υπαλληλους πρεπει ναχει πια αυτη η ΣΙΑ των κακων για να ελεγξει ουσιαστικα τοσους ανθρωπους?????

Καποτε ηταν το κουτσομπολιο στα πεζουλια που "απειλουσε" την ιδιωτικη ζωη...Σημερα το θεωρει κανεις επιληψιμο η επικινδυνο η κατευθυνομενο απο την ΣΙΑ/τα Νεφιλιμ/το γκριζο ανθρωπακι πισω απο τον πρεζιντεντ Τζωωωωωρτζ Μπους Τζουνιορ στο γνωστο βιντεο?Καθε εποχη εχει και τα χαρακτηριστικα της.Ας σιμπλ ας δατ.

Και για να το πω με πιο απλους ορους.Ο μεσος ελληνας εχει ιντερνετ σπιτι του.Θεωρητικα μπορει να δει οποιο σαιτ θελει απο ολο τον κοσμο.Πρακτικα,σε ολη του την ζωη,αποκλειεται να επισκεφτει πανω απο 1000 (απο τα εκατομμυρια σαιτς που υπαρχουν)....

Link to comment
Share on other sites

Τι συμπέρασμα έχει βγάλει για τη πάρτη μου το fb όταν είμαι φαν του hasselhoff, του rocco sifredi και μέλος στο 'If 100,000 people join this group, I slam my cock in a door', πραγματικά ας μου στείλουν ενα email να μάθω που ανήκω δημογραφικά.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι δεν το βρισκω τοσο κακο, οπως προειπαν πολλοι εσυ διαλεγεις μεχρι ποσο θα "δηλωθεις" και θα "εκδηλωθεις"!

Εμενα παντως καλο μου εχει κανει στον τομεα του χομπη μου δηλαδη τη μουσικη, ακομα και στα γκομενικα, εχω γνωρισει αρκετες κοπελες μεσω facebook και για να μην αρχισεται να λετε διαφορα, οσοι με ξερουν in real life ξερουν εαν εχω γυναικες η οχι! Απλα οπως προειπα ο καθενας εχει το δικο του μετρο προβολης!

Οσο για τα apps που σου στελνουν συνεχεια invitation δεν εχω κανενα εκτος απο το likenesses unrated που εχει πλακα αλλα βλεπεις και τι γινεται γυρω σου!

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι δεν το βρισκω τοσο κακο, οπως προειπαν πολλοι εσυ διαλεγεις μεχρι ποσο θα "δηλωθεις" και θα "εκδηλωθεις"!

Εμενα παντως καλο μου εχει κανει στον τομεα του χομπη μου δηλαδη τη μουσικη, ακομα και στα γκομενικα, εχω γνωρισει αρκετες κοπελες μεσω facebook και για να μην αρχισεται να λετε διαφορα, οσοι με ξερουν in real life ξερουν εαν εχω γυναικες η οχι! Απλα οπως προειπα ο καθενας εχει το δικο του μετρο προβολης!

Οσο για τα apps που σου στελνουν συνεχεια invitation δεν εχω κανενα εκτος απο το likenesses unrated που εχει πλακα αλλα βλεπεις και τι γινεται γυρω σου!

οποιος εχει τη μυγα:p:P:P:whistling:whistling:whistling

Link to comment
Share on other sites

Τι συμπέρασμα έχει βγάλει για τη πάρτη μου το fb όταν είμαι φαν του hasselhoff, του rocco sifredi και μέλος στο 'If 100,000 people join this group, I slam my cock in a door', πραγματικά ας μου στείλουν ενα email να μάθω που ανήκω δημογραφικά.

http://users.bergen.org/dondew/SCIFI/TheAbyss.jpg

Link to comment
Share on other sites

Και εγω δεν το βρίσκω τόσο κακο αν και το φακέλωμα πάει σύννεφο. Έκανα και γω λογαριασμό μετα απο πρήξιμο απο φίλους μου αλλα δεν εχω βάλει πραγματικά στοιχειά. Σε γενικές γραμμές οι υπηρεσίες του είναι για τον φούτσο, το μονο καλο που βρήκα ειναι οτι μπορείς μέσο φιλων η γνωστών να βρεις κάποιον κάποια που σε ενδιαφέρει. Απο την αλλη όμως μπορει να σε βρουν και κάποιοι κάποιες που δεν θέλεις όπως με βρήκε μια πρόην μου και μου στέλνει αίτηση φιλίας….!!:wall:

Link to comment
Share on other sites

Ο καθενας ειναι αξιος τον δεδομενων που εχει ανεβασει συμφωνω αλλα

Τι γινετε με ολα αυτα τα παιδια 10-16 χρονων που δεν εχουν ιδεα οτι οταν βαζουν ενα καρο βιντεο και φωτο στο internet με ελαχιστα ρουχα ή με τον νεο γκομενακο ή οτι τους κατεβει στο κεφαλι θα το δουν 1.000.000 ατομα και οτι ισως θα το θυμουντε ή θα το χρησημοποιησουν ή θα το ξεθαψουν οταν μεγαλωσει λιγακι

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.