Jump to content



υψηλες θερμοκρασιες σε northbridge maximus formulla...


BilloukosGR

Recommended Posts

και ναι τα καταφερα!!! παω να αλλαξω παστα... να μην ξεκολαει με τπτ η ψυχτρα απο το chipset... βαζω και εγω ενα κατσαβιδι απο κατω για κοντρα και πως του δινω μια γερη μου εμεινε το chip στο χερι... ξεκολησε το μισο πανω απο την mobo...!!!!:hehe::hehe::hehe:

καλα τετοιο πραγμα δεν το ειχα ξαναδει!!! τεραστια π@π@ρι@ της asus... κατω απο την ψυχτρα ειχε κανονικο τσιμεντο!!! μηλαμε για σκυροδεμα!!!! ελεος...

βαζω οπως οπως την ψυχτρα ευτυχως δεν φαινονταν τπτ!!! και αλλαγη plaisio...(μιας και δεν ανοιγε με την καμια, εκανε συνεχεια restart... oyte cpu δεν αναγνωριζε)

δεν ειχαν maximus formulla kai μου εδωσαν την καινουρια maximus formulla 2 me p45 chipset... καλα ειναι!!! :hehe::hehe::hehe:

μονο ενα προβλημα υπηρξε... δυο μερες παλευα να σωσω τα αρχεια που ειχα στο raid...

αλλα τελικα τπτ... πανε τα αρχεια!!! και γαμωτο ηταν ολο φωτογραφιες!!! κριμα...

προβλημα θερμοκρασιας λοιπον τελος... τωρα ειμαι στους 40 βαθμους σε north και 45 σε south (αν και λιγο κουφο αυτο!!!)

Δεν θελει κοπο Bill ,θελει τροπο...

Αν το ειχες ζεστανει με ενα πιστολακι θα εγβαινε χωρις κατσαβιδι.;)

το p45 ειναι ποιο κρυο..

το Raid εμενα το ειδε κανονικα απο μεταβαση p35->p45

Link to comment
Share on other sites

apo x38 se p45 μουφα!!! τελιως...

και οταν μιλαμε για στοκο το εννοουμε και την μητρικη οχι μονο την ειχα ζεσυτανει αλλα εκλεισα το ppc που ειχε να κλεισει κανα μηνα και δουλευε στους 60 και το εκανα κατευθειαν... δεν ξεκολαγε με την καμια!!!

τωρα για το raid akoma kλεω... αλλα τεσπα αδιασε και λιγο το pc απο σαβουροεγγγραφα... αν και μερικα ηταν σημαντικα αλλα τα αχρηστα δεν θα καθομουν ποτε να τα διαγραψω...

τι να πω... οσο ζω μαθαινω!!!

δοκιμασα παρα πολλους τροπους για το raid... τωρα που το σκεφτομαι πιο χαλαρα βρησκω και αλλους που μπορει να δουλευαν... αλλα τωρα ειναι αργα... so???

Όσον αφορά το RAID, δεν γίνεται "μεταμόσχευση" RAID;

Δηλαδή με όποια μητρική και να σου δώσουν να φτιάξεις ακριβώς το ίδιο RAID και να βρεις τα αρχεία σου όπως ήταν;

to πρροβλημα δεν ειναι οτι δεν φαινεται το raid αλλα οτι κρασαρει ο driver... oi δυο μητρικρες εχουν διαφορετικο controller... oyte εκκινηση απο cd δεν με αφηνε να κανω γιατι εβρησκε λαθος στο raid!!! ουτε καν εγκατασταση windows σε αλλο σκληρο με τους σωστους drivers!!!

Link to comment
Share on other sites

μεγαλε βαλε fans τα οπια να γιρναν απο 2.500 κ πανο κ αν μπορισ βαλε κ μπροστα τα ιδια για να εκι τιν σοστι ροη αερα....τορα θα σου προτινα να βαλισ κ κανα cooler northbridge εχισ 1 ορεο τισ thermaltake στο e/shop.gr αυτο θα κανι δουλια σιγουρα....τορα τι να σου πο?ο θεοσ βοιθοσ. εγο παντοσ εχο τιν 9.600gt κ οταν πεζο κανα ζορικο πεχνιδι στι χιροτερι να μου ανεβασι 51 βαθμουσ....:clap:

τα δικα σου μου κανουν εντιποσι

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.