Jump to content



Το πρώτο μου laptop


makis

Recommended Posts

Ενδιαφέρομαι για αγορά καινούργιου (του πρώτου μου) laptop.

Διαθέτω περίπου 650-700€ και με ενδιαφέρει κάποιο νέο μοντέλο

Η χρήση είναι οικιακή κυρίως, internet , office, ταινίες, σύνδεσης και στην τηλεόραση με hdmi, όποτε πρέπει α έχει την ανάλογη έξοδο

Θα μένει πολλές ώρες ανοιχτό όποτε παίζει και η θερμοκρασία

Καμιά καλή ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Οσο για την θερμοκρασία , δεν υπάρχει λόγος κανένας να ανησηχείς, όλα ειναι κατασκευασμένα ετσι ώστε να αντέχουν να δουλέυουν 24/24 , επισης σε συνδυασμό με τους σκληρούς δισκους λίγων στροφών δεν ανεβάζουν υψηλές θερμοκρασίες.

Εγώ παντως θα σου προτεινα να δεις τα μηχανάκια της acer, τώρα τελευταία εχει βγάλει μερικά πολύ καλα σε καλές τιμές .

Και πάντα να προσέχεις την εγγυηση που σου παρέχουν αν ειναι απο το κατάστημα , ή απο την αντιπροσωπία.

Link to comment
Share on other sites

Toshiba Satellite L30-113

Toshiba Satellite A300-17S

Toshiba Satellite A300-1MM

???:wall:

το πρωτο ειναι ΤΡΙΣΑΘΛΙΟ ουτε για πλακα

το δευτερο θα επαιρνα εγω

παντως να ξερεις οτι πολυ δυσκολα βρισκεις λαπτοπ με hdmi σε αυτη τη κατηγορια τιμης

με 100 ευρω παραπανω παιρνεις πολυ καλυτερο μηχανημα

γνωμη μου,μαζεψε και δωστα:T:

Link to comment
Share on other sites

το να λεει καποιος αυτο μην το αγορασεις με τιποτα εμενα που καιγομαι να αγορασω δε μου λεει κατι ολοι εχουμε κακες εμπειριες με καποιο εξαρτημα .

στο θεμα μας εγω πηρα acer me 740 € λαμβανοντας υποψιν μονο το θεμα της 8600GT δηλαδη τη να το κανω μεγαλυτερο hdd η ram και ψοφια vga ? (παντα με τα δεδομενα τα δικα μου μιλαω)

Link to comment
Share on other sites

Γιατι ρε παιδια αποκλειουμε τα acer?

Στο κατω κατω η acer στην ουσια απλα συναρμολογει....

Οι επεξεργαστες και οι μητρικες ειναι intel, οι μνημες επωνυμες (πχ hynix) οι δισκοι συνηθως Hitachi και τα dvd-rw συνηθως LG... :hmm:

Σε θεματα εγγυησης και εξυπηρετησης παρ'ολα αυτα, ειχα ακουσει καποια προβληματακια, παλαιοτερα κυριως...

Αλλα πλεον μπορεις να βρεις ανταλλακτικα (hdd, dvd. ram) ανετα...

Link to comment
Share on other sites

Γιατι ρε παιδια αποκλειουμε τα acer?

Στο κατω κατω η acer στην ουσια απλα συναρμολογει....

Οι επεξεργαστες και οι μητρικες ειναι intel, οι μνημες επωνυμες (πχ hynix) οι δισκοι συνηθως Hitachi και τα dvd-rw συνηθως LG... :hmm:

Σε θεματα εγγυησης και εξυπηρετησης παρ'ολα αυτα, ειχα ακουσει καποια προβληματακια, παλαιοτερα κυριως...

Αλλα πλεον μπορεις να βρεις ανταλλακτικα (hdd, dvd. ram) ανετα...

:hmm::hmm::sorry::tomato::slap:

η acer δε συναρμολογει μονο,επιλεγει και τι θα βαλει προς συναρμολογηση

Link to comment
Share on other sites

:hmm::hmm::sorry::tomato::slap:

η acer δε συναρμολογει μονο,επιλεγει και τι θα βαλει προς συναρμολογηση

Bεβαιως επιλεγει:

Μεταξυ Intel & AMD

Μεταξυ Hynix & Kingston

Mεταξυ LG & Τoshiba

Mεταξυ Hitach & Seagate

...επιλεγει δηλαδη μεταξυ επωνυμων και καταξιωμενων κατασκευαστων.

;)

Link to comment
Share on other sites

Τι σχεση εχουν τα ηχεια και τα πλαστικα με την ουσια ενος PC?

Ο φιλος ψαχνει ενα λαπτοπακι με χαμηλο budget. Νομιζω οτι μπορει να συμβιβαστει με λιγο υποδυεστερο πλαστικο και να μη τρεφει αυταπατες πως τα ενσωματωμενα ηχεια ενος λαπτοπ αρκουν για ακουσεις αξιοπρεπως μουσικη ας πουμε.

Σε καμμια περιπτωση λοιπον το κακο πλαστικο (που προσωπικα το βρισκω μια χαρα ακομα και στο οικονομικοτερο acer, εκτος και αν προκειται να παιξεις μπαλα μαζι του) και τα ηχεια δεν δικαιολογουν την αποψη "μακρυα απο τα acer"

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.