Jump to content



Χοντρο προβλημα σε νεο pc!


BananaTzo

Recommended Posts

Μα γιατί λέτε πως δεν κουμπώνει εύκολα η stock ψύχτρα;;;

Εμένα με την πρώτη και χωρίς καμιά προσπάθεια, κλατς κούμπωσε μια χαρά.

Πάντως και εγώ πιστεύω πως είναι η ψύχτρα.

Link to comment
Share on other sites

Μα γιατί λέτε πως δεν κουμπώνει εύκολα η stock ψύχτρα;;;

Εμένα με την πρώτη και χωρίς καμιά προσπάθεια, κλατς κούμπωσε μια χαρά.

Πάντως και εγώ πιστεύω πως είναι η ψύχτρα.

Εξαρτάται και πως προσπαθείς να την κουμπώσεις..Αν πατάς το ένα ποδαράκι,μετά το διπλανό του κ.ο.κ. τότε δεν έχει μεγάλο ζόρι..Αντίθετα αν τα κάνεις χιαστή τότε το τελευταίο που μένει δεν παλεύεται!:happy:

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται και πως προσπαθείς να την κουμπώσεις..Αν πατάς το ένα ποδαράκι,μετά το διπλανό του κ.ο.κ. τότε δεν έχει μεγάλο ζόρι..Αντίθετα αν τα κάνεις χιαστή τότε το τελευταίο που μένει δεν παλεύεται!:happy:

Χιαστί τα έκανα... δεν αντιμετώπισα κάποιο πρόβλημα :fist:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με μια Scythe που έβαλα,ήμουν στο τσακ να σπάσει η μητρική...πήρα μια λίμα και το σενιάρισα πολύ χαλαρά όμως,μια ιδέα, και τα κλικ ακουγόντουσαν καμπάνα.

Πάντως πάρε μια ψήκτρα καλύτερη...και πιο αθόρυβος θα σαι και πιο χαμηλός σε θερμοκρασίες.

Αν δε θες να πάρεις άλλη ψήκτρα,πάρε άλλη πάστα,καθάρισε τον επεξεργαστή απ την παλιά καλά και τοποθέτησε απ την αρχή την δικιά σου τη stock.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είχα ξεχάσει να σας πω ότι η συγκεκριμενη cpu και ψύκτρα δούλευαν κανονικά αλλά για ένα μικρό διάστημα 3-4 μηνων είχαν μεινει εκτός μητρικής.Και κάτι άλλο,έχω κάποιους ενδοιασμούς ότι μπορεί να είναι η μητρική διότι όταν την ανοιγα είδα κάτι δαχτυλιές,ισως να την ειχαν επιστρεψει πισω στο καταστημα κ απλως να την ξαναπακεταρισαν κ να την προωθησαν.Βεβαία περιμένω και τα αποτελέσματα από το test που θα κάνει ο φίλος μου στην cpu.Επιπλέον ο ιδιος φίλος που είχε έρθει με βοήθησε να φταίξω το pc κ τοποθετησε την συγκεκριμένη ψύκτρα πολλές φορές γιατι μας εκαναν εντυπωση οι θερμοκρασιες!Για την ωρα οσοι θυμουνται τα volt που εδιναν στον Q6600 σε stock κ τι θερμοκρασιες εχουν οσοι εχουν Rampage Formula ( ΝΒ/SB ) κ ειναι παλικαρια ας τα γραψουν παρακαλω!Περιμενω κ την AS5 κ aftermarket τις επομενες μερες οποτε ειδωμεν! :smoke:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είχα ξεχάσει να σας πω ότι η συγκεκριμενη cpu και ψύκτρα δούλευαν κανονικά αλλά για ένα μικρό διάστημα 3-4 μηνων είχαν μεινει εκτός μητρικής.Και κάτι άλλο,έχω κάποιους ενδοιασμούς ότι μπορεί να είναι η μητρική διότι όταν την ανοιγα είδα κάτι δαχτυλιές,ισως να την ειχαν επιστρεψει πισω στο καταστημα κ απλως να την ξαναπακεταρισαν κ να την προωθησαν.Βεβαία περιμένω και τα αποτελέσματα από το test που θα κάνει ο φίλος μου στην cpu.Επιπλέον ο ιδιος φίλος που είχε έρθει με βοήθησε να φταίξω το pc κ τοποθετησε την συγκεκριμένη ψύκτρα πολλές φορές γιατι μας εκαναν εντυπωση οι θερμοκρασιες!Για την ωρα οσοι θυμουνται τα volt που εδιναν στον Q6600 σε stock κ τι θερμοκρασιες εχουν οσοι εχουν Rampage Formula ( ΝΒ/SB ) κ ειναι παλικαρια ας τα γραψουν παρακαλω!Περιμενω κ την AS5 κ aftermarket τις επομενες μερες οποτε ειδωμεν! :smoke:

Από ποιό κατάστημα την πήρες?

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει,τελικα την αδικησα την καημενη την motherboard,ο ολος αιτιος της υποθεσης ειναι ο Q6600 ο οποιος για καποιο λογο θερμαινεται υπερβολικα.Τον δοκιμασα σε 1-2 υπολογιστες ακομα κ ειναι προβληματικος,οχι τιποτα αλλο αλλα το παλικαρι ηταν G0 κ το λυπηθηκα.Για την ωρα περιμενω καινουργιο!Με λιγη τυχη δεν προκειται να αντιμετωπισω αλλα προβληματα με τον υπολογιστη.Ευχαριστω για την βοηθεια σας συμφορουμητες! :flower:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.