Jump to content



Γνώμη για Asus οθόνη


Jasim

Recommended Posts

Το κλίμα για τα ΤΝ panel είναι σίγουρα αρνητικό. Αρνητικό όμως είναι και το κλίμα που δημιουργείται στις τσέπες μας όταν πάμε σε ΜΗ ΤΝ panel.

Σε 22άρα δέν παίζει να βρείς κάτι διαφορετικό από ΤΝ panel (Απ'όσο θυμάμαι υπήρχαν κάποια μοντέλα, μετρημένα στα δάχτυλα του ενός χεριού).

Σε 24άρες μπορείς να δείς κάποια παραδείγματα:

ΕΙΖΟ S2431W

S-PVA Panel

EIZO HD2441W

S-PVA Panel

Και μία 26άρα της LG, συγκεκριμένα η

W2600HP-BF

S-IPS Panel

Γι'αυτή μπορείς να διαβάσεις το σχετικό thread.

Link to comment
Share on other sites

αν πάμε σε ΤΝ να βρούμε πιο είναι πιο καλό παίδες:wall:Τι να πω πράγματι παλιοκατάσταση η υπόθεση:hehe:

Εγω κλείνω σε αυτή πάντως στα 24'':

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.168197 εκτός αν θα βγει τίποτα πιο καινούργιο το νέο έτος τότε ασ περιμένουμε παίδες!Υπάρχει κάτι στον ορίζοντα σε καινούργια μοντέλα;:)

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ παιδιά :)

Πολλά τα λεφτά όμως...απ ότι κατάλαβα θα πάω τελικά για καμία 24" τελικά TN.

Φανταστείτε όμως από 17" σε 24" δε θέλω και έναν καλό οφθαλμίατρο?

Άστε που χω και κόλλημα που χω ΕΙΖΟ τώρα και θα πάρω άλλη και θα μου κακοφανεί :cry:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχω νέα...

Πήγα μια βόλτα χτες από Πλαίσιο και Multirama στο The Mall να δω από κοντά και σε λειτουργία καμιά οθόνη.

Η SAMSUNG SYNCMASTER 2493HM BLACK όντως ήταν από αυτές που ξεχωρίζουν και είναι υπολογίσιμες για αγορά...μέχρι τη στιγμή που φεύγοντας από το Multirama πέφτει το μάτι μου σ αυτή:

http://h10010.www1.hp.com/wwpc/gr/el/ho/WF06b/382087-382087-3284302-215012-215012-3454237-3551926.html

Δεν ξέρω παιδιά αν την έχει δει κανείς από κοντά αλλά στην κυριολεξία τα χρώματά της είναι εξωπραγματικά.

Έχει εκείνο το γυαλιστερό φινίρισμα πάνω στο "γυαλί" της το οποίο εμένα προσωπικά μ αρέσει πάρα πολύ...φαντάζομαι σ άλλους αυτό είναι σπαστικό λόγω γυαλάδας.

Με λίγα λόγια η οθόνη είναι, για μένα τουλάχιστον όπως την είδα, άλλη κατηγορία.

Εσείς τι λέτε παιδιά?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν η οθόνη αγοράστηκε και μετά από 3 μέρες περίπου που τη χρησιμοποιώ αυτό που έχω να πω είναι ότι είμαι μεγάλος κωλόφαρδος :p που την βρήκα λίγο πριν πάρω κάποια άλλη.

Έχει ξεπεράσει τις προσδοκίες μου :rofl:

Διαλέξτε έτσι

post-4831-1416073667,5703_thumb.jpg

ή έτσι

post-4831-1416073667,6864_thumb.jpg

η παλιά μου(πλέον) δίπλα

post-4831-1416073667,7179_thumb.jpg

προφίλ

post-4831-1416073667,7338_thumb.jpg

και το "απέραντο γαλάζιο"...χωρίς πλάκα τα χρώματα είναι τρελά

post-4831-1416073667,7572_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

στην τρίτη κατά σειρά φωτογραφία η κουρτίνα χαλάει την όψη της οθόνης:hehe::hehe:Αντε μεγειά και καλοδούλευτή jasim:clap::clap:

Χαχαχα!!! Ευχαριστώ...και για τις απαντήσεις :T:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.