Jump to content



Ati 4870 ή δυο 4850


tsipi

Recommended Posts

Λοιπον επειδή όλα τα benchmarks που είδα δινανε τις 4850 cf αρκετά καλύτερες από την 4870 και μάλιστα κάποιες φορές καλύτερες και από gtx280 sli, αποφάσισα να τις παραγγείλω!

Οπότε το σύστημα που θα φτίαξω είναι το εξής

mobo :asus P5E

cpu :intel quad q9400

vga :2 asus EAH4850 512mb

Hd :western digital 640gb 16mb

ram : 4 kingston 1gb 1066mhz

case :Thermaltake armor va8000bws

τροφοδοτικο : silver power 750watt

οθόνη :samsung tft 2243bw

Ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σας!

Link to comment
Share on other sites

Μεγιές και απο μένα!!

Μιας και εγώ είμαι στην διαδικασία να πάρω νέο πι-σι αυτές τις μέρες, όπως έχω ποστάρει και σε άλλο thread να ρωτήσω, με σκοπό το πι-σι να έχει πάνω τα κλασσικά 2 DVD, 2 Sata-2 και κάρτα γραφικών από 4850 ή 4850 CF ή 260, από πόσα watt και πάνω πρέπει να πάει κάποιος? Με 620 πχ κανείς την δουλειά σου?

Επίσης αν και λίγο off topic, καμιά προτίμηση σε μάρκα?

Ευχαριστώ και καλοφόρετο το εργαλείο σου!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παιδιά!!Δευτέρα με το καλό θα είναι έτοιμο!Και αφου τώρα κατέληξα με το hardware σπάω το κεφάλι μου για το λειτουργικό.Τι να βάλω ρε γαμώτο xp 32 ή 64 ή vista 32 ή 64?

Οσον αφορα το φίλο vasi , απο τα λίγα που έμαθα κατά την αναζήτηση κάρτας, δεν πιστεύω να έχεις τίποτα τρομερό παραπάνω.Δες και αυτό http://www.techreport.com/articles.x/15105/1

Link to comment
Share on other sites

VISTA 64 bit, για να δουλευει το crossfire ρολοι, με τα xp εχω δει σε μερικα παιχνιδια κατι κουλα. Κανε αυτο που εκανα και εγω raid με 2 λειτουργικα, βαλε πρωτα τα ΧΠ και μετα VISTA θα σου πεταξει το menu στο boot και θα επιλεγεις , ετσι θα τα εχεις και τα δυο!

Link to comment
Share on other sites

VISTA 64 bit, για να δουλευει το crossfire ρολοι, με τα xp εχω δει σε μερικα παιχνιδια κατι κουλα. Κανε αυτο που εκανα και εγω raid με 2 λειτουργικα, βαλε πρωτα τα ΧΠ και μετα VISTA θα σου πεταξει το menu στο boot και θα επιλεγεις , ετσι θα τα εχεις και τα δυο!

Οταν λες κουλα τι εννοείς?Δηλαδή δεν πίανει τα αναμενόμενα frames?Μήπως τα xp 64 δουλεύουν καλύτερα?

Ακουσα κ οτι τα xp 32 δεν βλεπουν 4gb ram,ισχύει αυτό?

Επισης ακουσα ότι τα vista 64 δεν είναι τοσο σταθερά...ή δεν ισχύει αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.