Jump to content



ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ SAPPHIRE 4870


atreas

Recommended Posts

απο τη στιγμη που σου βγαζει προβλημα και το 3dmark θα τουσ την πας πισω και θα τους κραξεις κιολας....ολικη αντικατασταση δε μπορεις να κανεις στο συστημα...ετσι οπως μου τα λες ..αν και εγω εκτος απο τα αλλα 2 αλλαξα και μητρικη....και εκανα πολυ καλυτερο συστημα..οσο γιατο οτι ειναι καλυτερη η 4870 απο τη 260 η 280..ο καθενας γραφει οτι θελει για το προιον του....εννοοω τα νουμερα των αποδοσεων που λεει η ατι που ειναι φαινομενικα παντα πολυ καλυτερα...βαλτε το crysis kai πειτε μου...εγω μιλαω με βαση την πραξη...και με βαση τους τεχνικους απο το πλαισιο...που οσο να ναι καθε μερα τα βλεπουν...παντως σοβαρα παρε και κραξε στο e-shop...kai απαιτεισαι να στην αλλαξουν και γενικοτερα να στο φτιαξουν...

Link to comment
Share on other sites

σε idle και με 40% ρυθμισμενο απο εμενα μεσω του ccc και με εξτρα ανεμιστηρακι απο την πανω πλευρα(γιατι απο την πανω δεν πιανοταν) ειναι στους 40..στα games το βαζω στο 65% ,οποτε δεν το κοβω να ναι θεμα θερμοκρασιας..επισης το pc δεν ειναι συναρμολογιμενο απο το e-shop,πηρα τα κομματια ενα ενα ξεχωριστα και τα εβαλα..για ευκολια θα σας πω τι σπλαχνα εχει να μου πειτε..[AMD Phenom 9650 Quad-Core Processor, MMX, 3DNow (4 CPUs), ~2.3GHz & MSI K9A2 PLATINUM και την 4870] και δεν το κοβω να παιζει ασυμβατοτητα...το θεμα ειναι ομως θα κανουν την αλλαγη; η θα κανουν νουμερα κ εχω αλλα τραβηγματα ;;..ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

την καρτα την εστειλα για σερβις κ μεσα στην βδομαδα θα την εχω.το προβλημα ειναι αλλο.εβαλα την παλια την καρτα μια 8600gt nvidia,παω να πεξω το pro street τσουπ crash.:fist::fist:τι διαλο γινεται; μηπως το προβλημα ειναι και αλλου; γιατι θα τους παρει ο διαλο τον πατερα..αμαν πια η/υ πηρα οχι εξισωση φυσικοπυρηνοχημικων..εντομεταξυ υποπσιαζομε τον επεξεργαστη γιατι σε καθε εκκινηση των windows η μπαρα που φορτωνει κωλαει για μερικα δευτερα..για ροκανιστε το μυαλο και ριχτε καμια ιδεα περι τινος προβληματος περιβαλομε..ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

μολις εκανα ενα 3dmark και βρηκε 2 false.σασ τα παραθετω αν κ νομιζο το δευτερο δεν ειναι κ πολυ σημαντικο.

1. "Driver WHQL Certified false"

2. "Media Center false"

εντουτις αυτα τα σφαλματα τα ειχα κ με την 4870 και 1 ακομα παραπανο τα οποια ηταν.

1. "Linked Display Adapters false"

αυτα για τους σχετικουσ με τα αποτελεσματα..και εχθες μαλιστα το crashαρε παλι το παιχνιδι..τι να πω; ειδομεν.καμια αλλη ιδεα;;:...::...::...::...::...::...::...:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα...μολις παρελαβα την καρτα.μου ειπαν οτι εγινε αντικατασταση κ οτι τελικα ειχε προβλημα..αντε λεω να κανω ενα 3dmark να δω αν οντως αυτα τα false γινουν τελικα true.προς μεγαλη μου εκπληξη ομως παραμενουν ακομα false.τι γινεται ρε παιδια.;;οσο για τα crashαρισματα που μιλησα με ενα παλικαρι μου λεει παιζει οι ραμ σου να εχουν προβλημα...γιατι ολα ειναι καινουργια εκτος απο ραμ κ σκληρο οποτε δεν παιζει να ειναι ολα προβληματικα,αλλα μαλλον οι ραμ το δημιουργουν...τεσπα..τα προβληματα ειναι :

1. "Driver WHQL Certified false"

2. "Media Center false"

3. "Linked Display Adapters false"

μηπως ειναι καποιο προγραμμα που πρεπει να περασω εξτρα;..ευχαριστω.:confused::confused:

Link to comment
Share on other sites

λοιπον.τελικα απο οτι φανηκε το προβλημα με τα crashαρισματα τελειωσε αισιως..η καρτα παει σφερα κ ουτε ραμ ουτε τπτ..εκατσα επεξα ολα τα games που μου crashαρε πριν και σε ολα φουλ κ δεν εκανε τπτ..οποτε οποιος στο μελλον παθει κατι παρομοιο (ευχομε ποτε να μην σας τυχει,γτ μεχρι να καταλαβεις τι γινεται κ τι φταιει καθεσε σε αναμενα καρβουνα)κ εχει κανει ολα τα παραπανω τοτε ας την παει ασιζητητη πισω για αντικατασταση αν ειναι καινουργια, αν ειναι 1-2 χρονων σημαινει τα εφαγε τα ψωμια της(νωρις αλλα ηταν φαγανιαρα,δλδ μπετονιερα).

τωρα θελω να ρωτησω κατι σχετικα ασχετο με προβλημα.πιο πολυ σαν συμβουλη θελω.σκεφτομαι να δωσω λιγα εβρα ακομα να δοσω λιγη λασκα στην ατι απο θεμα θερμοκρασιας με συστημα υδροψηξης.εχετε να μου προτεινεται καποι μαγαζι ειτε στο νετ ειτε καπου αλλου να ψαξω; εριξα εδω http://www.e-shop.gr/search_per.phtml?category=%D5%C4%D1%CF%D8%D5%CE%C7&category2=VGA] μια προχειρη ματια αλλα εχει για αλλα μοντελα..που να κοιταξω;;ευχαριστω:happy::happy:

Link to comment
Share on other sites

παιδια απεκτησα κι εγω ενα προβλημα με την συγκεκριμενη καρτα. ξαφνικα αρχισε να μοθ βρεχει γραφικα στο WOW και οταν μπικα στισ ρυθμισεις μοθ το εκανε και σ ενα βιντεακι που εχει. μηπως ξερετε τι συμβενει? εβαλα και τον Catalyst 8.11 μηπως ηθελαν update οι drivers αλλα τπτ...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.