Jump to content



WD 640GB. Πραγματική Χωρητικότητα


blkik

Recommended Posts

Και να σου κόβει το burst τι σκας, δεν έχει αντίκτυπο σε πραγματικές συνθήκες.

Δεν αποκλείεται όμως πνιγμένο burst να είναι ένδειξη χαμηλής επίδοσης και στο average read...λόγω driver π.χ....

Link to comment
Share on other sites

Δεν αποκλείεται όμως πνιγμένο burst να είναι ένδειξη χαμηλής επίδοσης και στο average read...λόγω driver π.χ....

Για 129ΜΒ/s μιλαμε, οποτε δεν πιστευω να παιζει κατι τετοιο!

Link to comment
Share on other sites

χμ, συμπτωση η θαυμα που πηρα 2 τετοιους την Παρασκευη, δεν ξερω παντως μολις τωρα διαβασα το thread και φτιαχτηκα, για τα λεφτα τους τουλαχιστον!

θα σας πω σε ενα εξαμηνακι αμα αξιζαν τα 125 εουρος :tongue:

Link to comment
Share on other sites

Για 129ΜΒ/s μιλαμε, οποτε δεν πιστευω να παιζει κατι τετοιο!

Γιατί τόσο πρέπει να είναι? Για το average μίλησα και αυτό είναι 90...Θα διευκόλυνε βέβαια αν έδινε και ss από HD Tach ο SirDiman για να φαίνεται και ποιά η πρακτική σημασία των δύο...

Link to comment
Share on other sites

Παντως αυτο το θεμα με τις χωρητικοτητες αν και δεν εχω κανει και διατριβη σε αυτο , δεν ειναι διαφημιστικο κολπο.

αφου το giga ειναι 10^9 αρα λογικο ειναι να τα μετρανε ετσι.

Link to comment
Share on other sites

btw για το παιδί που θέλει partition τα Vista έχουν την δυνατότητα να το κάνουν χωρίς software άλλου στο device manager > Disk manager > δεξί κλικ στον δίσκο που θέλεις να κάνεις partition > Shrink/Extend

Link to comment
Share on other sites

Παντως αυτο το θεμα με τις χωρητικοτητες αν και δεν εχω κανει και διατριβη σε αυτο , δεν ειναι διαφημιστικο κολπο.

αφου το giga ειναι 10^9 αρα λογικο ειναι να τα μετρανε ετσι.

Ούτε εγώ έχω κάνει καμία διατριβή, δεν με απασχολεί και τόσο.

Αυτό που ξέρω είναι ότι 1 Gigabyte = 10^9 bytes στο δεκαδικό σύστημα.

Στο δυαδικό είναι 2^30 και λέγετε gibibyte αλλά συγχέετε με το gigabyte.

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ έχω κάνει καμία διατριβή, δεν με απασχολεί και τόσο.

Αυτό που ξέρω είναι ότι 1 Gigabyte = 10^9 bytes στο δεκαδικό σύστημα.

Στο δυαδικό είναι 2^30 και λέγετε gibibyte αλλά συγχέετε με το gigabyte.

Ναι για αυτο ειπα για σκετο giga που ειναι μαθηματικος συμβολισμος που συνανταται συνηθως στην φυσικη η οποια ως γνωστον προυπηρχε απο την εμφανιση των bit kai των bytes.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.