Jump to content



Εγγύηση σε Κάρτες γραφικών..


r0y4ax

Recommended Posts

Υπάρχει περίπτωση στην Asus να την γλιτώσω ? δεν νομίζω έτσι….

Well, έκαψες την κάρτα σου...τι να πεις man?...:weep:

θα πω καλά να ήμαστε, πάνω από όλα.... και πουλάνε και άλλες.:hehe:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 48
  • Created
  • Last Reply
Φυσικά την έβγαλαν εκτός εγγύησης λέγοντας ότι έχει σημάδια από κατσαβίδι. θα την στείλουμε στην asus και θα περιμένετε(απάντησαν)… μόλις έφυγαν τα 400Ευρόπουλά μου…

H κάρτα ήταν και καμένη κάτι που δεν πρόσθεσα..:D από την διαρροή του fusion.

τι να πω.. :blink:

Όταν με το καλό γυρίσει πίσω, φέρτην, μπορεί και να επισκευάζεται...

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε απάντηση οτι βγήκε εκτός η κάρτα γιατί κάηκε το pcb electronics κάπως έτσι ...τι ειναι αυτό ?

EDIT

Απο οτι διάβασα στα γρήγορα το pcb είναι ουσηστικά η πλακέτα.. ή απλά είπαν αυτό γιατι έπρεπε να πούν κάτι..?

Link to comment
Share on other sites

Ένα τόσο απλό πράγμα είναι δυνατόν να μην το ξέρει το τμήμα τεχνικής υποστήριξης του e-shop?

τί είναι το pcb...

Το ρωτάω γιατί ο τεχνικός που με κάλεσε τον ρώτησα γιατί βγήκε εκτός εγγύησης και από την Asus και μου είπε για αυτό το λόγο "κάηκε το pcb electronics", και όταν τον ρώτησα τι είναι το pcb μου είπε δεν ξέρω..

Και ξανά ρωτάω πώς καίγετε αυτό και μου λέει… ο ΤΕΝΧΝΙΚΟΣ από oc…:nerd:. (Το αστείο είναι ότι ΔΕΝ την έκανα τίποτα γιατί μόλις την έβαλα είχα διαρροή..)

Παίζει να την κράτησαν εκεί και καλά ότι πήγε asus?

Χάνω τίποτα άμα την στείλω και εγώ ? !!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παρέλαβα σήμερα την κάρτα και βλέπω τα χαρτάκια που έχουν κολλήσει από την asus να υποθέσω για τον λόγο που βγήκε εκτός εγγύησης η καρτα μου..

Έχουν 2 σημάδια με σπασμένες 2 ενώσεις στην κάρτα..

http://i34.tinypic.com/14av13k.jpg

τα παρακάτω με τόσο μαεστρία σπασμένα που και να προσπαθείς να τα σπάσεις ΔΕΝ μπορείς.

Μήπως το e-shop μου κάνεις κόλπα?

Η κάρτα πήγε σίγουρα στην asus γιατί έχει μπροστά αυτοκόλλητο περασμένο με στοιχεία στα αγγλικά που αναφέρει πελάτη το e-shop.

Αναρωτιέμαι αν...

Τα σημάδια τα πέρασε η asus ή το e-shop αφού τα έκανε και μετά ?...ακόμα και αν έγιναν καταλάθος από εμένα(που δεν υπάρχει περίπτωση την έβαζα και την έβγαζα σαν κόρη οφθαλμού..

Ο τεχνικός είπε ότι κάηκε γιατί έκανα sli με άλλη κάρτα (που δεν είναι ίδιο μοντέλο) ΕΛΕΟΣ με βγάλανε από τα ρούχα μου. θα τους πλάκωνα απ τα νεύρα μου με αυτό που είπε, και να επιμένει και ας του λέω ότι δεν έχει σχέση η μάρκα αλλά το chip μετράει.. Είναι δυνατόν να μου λένε τέτοια.

Ο βλάκα τελικά είναι ανίκητος.:bye:

Link to comment
Share on other sites

Τεχνικός δεν είναι αυτός που μιλάει στο eshop!!!! πρέπει να το καταλάβουμε όλοι μας !!!!!! μας καροιδευουν!! είναι ένας τηλεφωνικός υπάλληλος !!!!!!!! δεν μπορεί το eshop να διαθέσει το μισθό ενός τεχνικού ΗΥ σε εναν υπάλληλο που κάθεται στο τηλέφωνο!!

Link to comment
Share on other sites

το εχουμε πει 1 εκατομυριο φορες.μην ψωνιζετε απο το μαγαζακι πια.δεν παει αλλο.ειναι τεραστια λαμογια.πηγε ο αλλος το μομπο σε τελεια κατασταση γιατι ηταν προβληματικο,και τον πηραν τηλεφωνο και του ειπαν οτι ειναι εκτος εγγυησης γιατι ειχε στραβωμενα πινς.ελεος λεμε.

ο αλλος πηγε την vga του,και οι τυποι του ειπαν οτι ειναι εκτος εγγυησης γιατι δεν ειχε πανω η καρτα serial number ενω το παιδι το ειχε τσεκαρει αυτο.

παιδες την ωρα που πατε πραγματα να τα δειχνετε στο παιδι που παραλαμβανει.μεγαλε κοιτα τα πινς ειναι σε αριστη καταστη και τα serial ειναι ολα επανω.και να επισημανετε οτι δεν εχει χτυπηματα σημαδια κλπ.γιατι με τους απατεωνες δεν βγαζεις ακρη.

αν ειδικα το προιον ειναι εισαγωγη του eshop θα φαει αυτος το κοστος μεταφορας και rma.

Link to comment
Share on other sites

μην αγοραζετε απo εκει πια.Θα σας ταλαιπωρησουν,8α σας εκνευρισουν και στο τελος ολο και θα βρουν καποια ζημια που και καλα την εκανε ο αγοραστης.Ξανα αγορα απο το εν λογω ''μαγαζακι''...ουτε για αστειο...εγω εχασα 250 ευρω μετα απο την συνεργασια μου μαζι τους...Μακρια σας λεω....:yes4:

Link to comment
Share on other sites

@noymeros

κατι μου λεει οτι σε δουλεψαν κανονικα στο e-shop...........

τα χουμε πει 1000αδες φορες παιδια.....

Πριν πατε για rma ενα προιον στο e-shop το βγαζετε φωτογραφιες στα σειριακα και απαιτειτε χαρτι παραλαβης απο το σερβις τους οτι το προιον δεν φερει ΚΑΝΕΝΑ σημαδι κακης μεταχειρισης που να το θετει εκτος εγγυησης.

ΕΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΕΤΕ ΑΥΤΟ ειναι ΣΧΕΔΟΝ ΣΙΓΟΥΡΟ οτι θα βρεθειτε σε τετοιες καταστασεις που αντε να αποδειξεις οτι δεν εισαι ελεφαντας

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα την κάρτα και βλέπω τα χαρτάκια που έχουν κολλήσει από την asus να υποθέσω για τον λόγο που βγήκε εκτός εγγύησης η καρτα μου..

Έχουν 2 σημάδια με σπασμένες 2 ενώσεις στην κάρτα..

http://i34.tinypic.com/14av13k.jpgτα παρακάτω με τόσο μαεστρία σπασμένα που και να προσπαθείς να τα σπάσεις ΔΕΝ μπορείς.

Μήπως το e-shop μου κάνεις κόλπα?

Eρώτηση μιας και δεν καταλαβαίνω την εικόνα ο κόπανος. Όπως μας έχεις πει, την κάρτα την έκαψες μόνος σου και την έστειλες μετά για RMA. Μήπως απλά τα χαρτάκια δείχνουν σημάδια από το κάψιμο?...

Να αναφέρω πως μαζί σου είμαι man, αλλά δεν μπορούμε στην συγκεκριμένη περίπτωση να την πούμε στο e-shop. Άμα σου έκαναν rma την κάρτα ενώ την έχεις κάψει με διαρροή υγρού (έχοντας φυσικά χάσει την εγγύηση from day 1) κορόιδα δεν θα ήταν?

Link to comment
Share on other sites

Έχουν σπάσει 2 κολλήσεις που φυσικά δεν τις έχω κάνει εγώ και είμαι απόλυτα σίγουρος για αυτό, γιατί την κάρτα την πρόσεχα, αλλά και να την έσπασα εγώ από απροσεξία οι λόγοι που βγαίνει εκτός εγγύησης είναι απαράδεκτοι καθώς και οι συμπεριφορά τους.

Ναι η κάρτα κάηκε από διαρροή.

Aυτός που θα προσπαθήσει να την επισκευάσει (Chris Valis)θα μας πει καλύτερα, γιατί αν επισκευάσει αυτές τις ενώσεις και δουλέψει η κάρτα τότε την έχω κάνει εγώ ζημιά αν όμως δεν δουλέψει τότε την έχουν κάνει στο e-shop και με δουλέψανε.

Γιατί σκέψου ότι με τα σημάδια αυτά η κάρτα βγήκε εκτός εγγύησης 100% οταν πήγε στην Asus.

αν ειδικα το προιον ειναι εισαγωγη του eshop θα φαει αυτος το κοστος μεταφορας και rma.

Εγώ ισχυρίστηκα ότι την έκανα SLI και όταν έβαλα την άλλη πάνω (EVGA)σταμάτησε η asus να δουλεύει και αντί να μου πουν ότι ξέρεις μήπως την χτύπησες από απροσεξία κτλπ ή κάτι τεσπα μου λένε ότι έκανες SLI με ασύμβατη κάρτα γιατί το SLI γίνεται με ίδια μάρκα κάρτα και όχι με διαφορετική.

Link to comment
Share on other sites

συζητάμε για τα άτομα τα οποία όταν τους έστειλα πίσω ένα ποντίκι που το middle click επιανε μετά από χίλια ζόρια, προσπάθησαν να με πείσουν ότι έτσι είναι το φυσιολογικό....μόνο αναλώσιμα αγοράζω πλέον από το eshop

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.