Jump to content



ποιες απο τις παρακατω..


Reaper

Recommended Posts

Σορρυ για το περιπου offtopic αλλά νομίζω δίνεις υπερβολικά υψηλό ρεύμα στο cpu για 4GHz. Σχεδόν σίγουρο ότι τα έχει με αρκετά λιγότερο ρεύμα! Εμένα που είναι μέτριο κομμάτι για αυτή τη συχνότητα θέλει 1.25V, μπορεί και λίγο λιγότερο αν το έψαχνα περισσότερο.

Οσο για τις μνήμες, για 24/7 μια χάρα είναι πιστεύω! Με την έννοια ότι έτσι είσαι σίγουρα stable και λίγα MHz παραπάνω δεν θα έχουν εμφανή διαφορά στη πράξη παρά μόνο "ψυχολογική".

Αν έχεις χρόνο μπορείς να ψαχτείς για το μέγιστο stable όριο! :)

Link to comment
Share on other sites

@Reaper

Τι σε κάνει να το πιστεύεις αυτό; Πάντος η CPU σου με αέρα και 4,1-4,2 γιγα είναι καλά. Όταν λες 24/7 εννοείς ότι θα έχεις ΣΥΝΕΧΕΙΑ το PC αναμμένο; Μάλλον όχι. Εγώ αν είχα το PC σου, θα πήγαινα και για παραπάνω από 500 (με πολλαπλασιαστή 8x για περίπου 4 γιγαχέρτζ), με την προϋπόθεση ότι γυρίζω από τη δουλειά και παίζω κάνα παιχνίδι κάνα 2ωρο και σερφάρω άλλες 2-3 ώρες. Για τέτοια χρήση πήγαινε όσο πάει. Αν το έχεις για server (κατεβαστήρι), συνέχεια αναμμένο, κάτσε στα 450-460.

Link to comment
Share on other sites

ok

@ζαχος

στη foto ειναι με auto ολα γιαυτο..

θα το φτιαξω.

@πετρος

το πισι δεν ειναι κατεβαστηρι αλλα μενει ανοιχτο 8-10ωρες καθε μερα

και θελω oc stable και μεχρι εκει που να μου δινει κατι στα games και οχι για benching

εχει πολυ ψαξιμο ακομα....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.