Jump to content



Το λειτουργικο σας


ea6gka

Το λειτουργικο που χρησιμοποιειτε περισσοτερο  

199 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • Replies 86
  • Created
  • Last Reply

Να πω ότι δε θα είχα τα Vista αν είχα βρει τα XP x64 Ελληνικά. ;)

Επίσης, θέλω έναν-δύο καλούς λόγους για τους οποίους κάποιος μένει σε 32-bit λειτουργικό ενώ το σύστημά του υποστηρίζει πλήρως τα 64-bit. :)

Link to comment
Share on other sites

προσωπικά έμεινα στα 32 bit (στο φορητό που υποστηρίζει πλήρως 64bit, για τ άλλα δεν το συζητάμε) για δύο λόγους.

Αφενός γιατί αυτά μου έδωσαν όταν αγόρασα το μηχάνημα ( σιγά την δικαιολογία :p ) και αφετέρουν γιατί το στήσιμο του μηχανήματος δεν ήταν τέτοιο (πχ RAM>4gb) που να επιβάλει την αλλαγή αυτή.

Link to comment
Share on other sites

προσωπικά έμεινα στα 32 bit (στο φορητό που υποστηρίζει πλήρως 64bit, για τ άλλα δεν το συζητάμε) για δύο λόγους.

Αφενός γιατί αυτά μου έδωσαν όταν αγόρασα το μηχάνημα ( σιγά την δικαιολογία :p ) και αφετέρουν γιατί το στήσιμο του μηχανήματος δεν ήταν τέτοιο (πχ RAM>4gb) που να επιβάλει την αλλαγή αυτή.

Θα ήθελα να ρωτήσω πάνω σε αυτό. Έστω κι αν δεν είναι απαραίτητο (δηλαδή π.χ. αν έχεις 3 GB RAM), δεν υπάρχει καμία αύξηση επιδόσεων δεδομένου ότι τα 64-bit ο επεξεργαστής τα υποστηρίζει πλήρως?

Συγγνώμη, για το offtopic παιδιά, μια παρένθεση μόνο...

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω πάνω σε αυτό. Έστω κι αν δεν είναι απαραίτητο (δηλαδή π.χ. αν έχεις 3 GB RAM), δεν υπάρχει καμία αύξηση επιδόσεων δεδομένου ότι τα 64-bit ο επεξεργαστής τα υποστηρίζει πλήρως?

Συγγνώμη, για το offtopic παιδιά, μια παρένθεση μόνο...

απ'ότι λένε υπάρχει αισθητή διαφορά. δυστυχώς όμως μέχρι να μάθω από πρώτο χέρι κρατάω μια επιφύλαξη ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.