Jump to content



Deneb does 4.3GHz on air, launch approaching


Dagalidis

Recommended Posts

Kαι 265fsb!!! Αυτό είναι πολύ καλό!

Έχω πιασει 280 στον 9550 μου σε μητρική 65 ευρώ (asus M3N78-CM):T: Kαι αυτό με 11άρι multi και stap 400 'η 266, με 333 οι phenom παραδόξως "κολώνουν". Για να ξεπεράσεις το 1ο "ταβάνι" των 250, ήθελε κατέβασμα το NB multi σε 7 με wpcrset (δεν έχει επιλογή στο Bios). Mετά θέλει πολύ παίξιμο με timmings. Είναι απίστευτο τη διαφορά μπορεί να κάνει ο συνδιασμός μνήμης-μητρικής-timmings στους Phenom. Αυτή τη στιγμή τον δουλεύω 3G σταθερά prime stable, μπουτάρει και 3.1 σχεδόν. Αν έδινε πάνω από 1.4V η φτηνή μητρικούλα, ίσως πήγαινε και παραπάνω.

Γενικά, επειδή από.... πατριωτικό πείσμα έχω ψάξει αρκετά τον Phenom, θέλει πολύ ψάξιμο για να ανεβάσεις ΗΤΤ. Με έναν ξεκλέιδωτο 9850-9950 βέβαια βλέπεις εύκολα που πάει σε Mhz με ανεβασμα multi.

Αν σκεφτεί κανείς ότι ο 9950 φτάνει τα 3.5 σε αρκετούς, μου φαίνεται απολύτως λογικό, οι Deneb να πλησιάζουν τα 4G με καλή ψύξη.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 98
  • Created
  • Last Reply

DENEB

Close to 4GHz and higher than 5GHz and it will run stable in any of these circumstances

http://www.fudzilla.com/index.php?option=com_content&task=view&id=10564&Itemid=1

Και εδώ κάτι πρωτόγνωρο για AMD

http://www.nordichardware.com/news,8389.html

Kαι εδώ κάτι ποιο έγκυρο! Παρουσίαση deneb σε δημοσιογράφους στα 5ghz o/c ενώ πήγαινε και παραπάνω.....

http://www.pcper.com/comments.php?nid=6455

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστεύω σε o/cable deneb! Ουτε τα 5ghz ούτε τα 6ghz θέλω, απλά θα μου άρεσε ένα εύκολο 4αρι!!!

Από εκεί και πέρα πρέπει να αρχίσουμε να συμβιβαζόμαστε με αυτή την ιδέα γιατί τα δημοσιεύματα που γράφουν γαι το ίδιο πράγμα έχουν γίνει πάρα πολλά τον τελευταίο καιρό και δεν είναι μόνο το αρχικό αποσπασματικό και αμφιβόλου προέλευσης δημοσίευμα που έδειχνε τον deneb στα 4!!

Link to comment
Share on other sites

σε σχεση με ιντελ πως πανε; Τα ghz με αφηνουν αδιαφορο αμα αποδιδουν.

και "κουφια" να ειναι,νομιζω πως το πιο σημαντικο ειναι να πουλησουν καλα και να αναγκασουν την ιντελα σε εκπτωσεις.

Link to comment
Share on other sites

και "κουφια" να ειναι,νομιζω πως το πιο σημαντικο ειναι να πουλησουν καλα και να αναγκασουν την ιντελα σε εκπτωσεις.

Δηλαδή αν η AMD βγάλει τελικά cpu που είναι παρόμοιων επιδόσεων με της intel και τα δίνει 35% κάτω σε τιμή και σε μια ακόμα φτηνότερη πλατφόρμα εσύ θα πάρεις intel?

Δεν μπορώ να καταλάβω το συλλογισμό!!! Ζητάτε από μια εταιρία (σαν την amd) να επενδύσει σε εξέληξη να φτιάξει αντάξιo ή καλύτερο προιόν από την άλλη (intel), για να αγοράσετε intel φτηνότερα?

Link to comment
Share on other sites

Έχει τα δίκια του ο adpanos.

Λέμε η amd να κάνει κινήσεις.

Ζητάμε να κάτι καλύτερο ώστε να ρίξει το μονοπώλιο της intel. Αν τελικά η amd φτιάξει

κατι καλύτερο και δεν το αγοράσει ούτε αυτό κανείς τότε θα είναι που θα πάει για κλείσιμο

Link to comment
Share on other sites

χειροτερα αλλα οχι οπως παλια.. [συγκρινομενοι με τους penryn]

Από που έβγαλες το συμπέρασμα πως οι νέοι deneb θα είναι χειρότεροι από τους penryn? Aπό nehalem να το δεκτώ αλλά από penryn.....:cool:

Aν ισχύουν όσα λέγονται για την αύξηση επιδόσεων σε σχέση με τους agena θα είναι δυνατότεροι από penryn!

Link to comment
Share on other sites

Από που έβγαλες το συμπέρασμα πως οι νέοι deneb θα είναι χειρότεροι από τους penryn? Aπό nehalem να το δεκτώ αλλά από penryn.....:cool:

Aν ισχύουν όσα λέγονται για την αύξηση επιδόσεων σε σχέση με τους agena θα είναι δυνατότεροι από penryn!

Eνας ανθρωπος ο οποιος τον εμπιστευομαι απολυτα κ οτι εχει πει εχει βγει αληθεια, εχει πει οτι οι core2 clock to clock ειναι καλυτεροι απο τους phenom II

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν η AMD βγάλει τελικά cpu που είναι παρόμοιων επιδόσεων με της intel και τα δίνει 35% κάτω σε τιμή και σε μια ακόμα φτηνότερη πλατφόρμα εσύ θα πάρεις intel?

Από αυτό που είπε ο Τσάκωνας εσύ αυτό κατάλαβες;

Link to comment
Share on other sites

και "κουφια" να ειναι,νομιζω πως το πιο σημαντικο ειναι να πουλησουν καλα και να αναγκασουν την ιντελα σε εκπτωσεις.
Δηλαδή αν η AMD βγάλει τελικά cpu που είναι παρόμοιων επιδόσεων με της intel και τα δίνει 35% κάτω σε τιμή και σε μια ακόμα φτηνότερη πλατφόρμα εσύ θα πάρεις intel?

Δεν μπορώ να καταλάβω το συλλογισμό!!! Ζητάτε από μια εταιρία (σαν την amd) να επενδύσει σε εξέληξη να φτιάξει αντάξιo ή καλύτερο προιόν από την άλλη (intel), για να αγοράσετε intel φτηνότερα?

Έχει τα δίκια του ο adpanos.

Λέμε η amd να κάνει κινήσεις.

Ζητάμε να κάτι καλύτερο ώστε να ρίξει το μονοπώλιο της intel. Αν τελικά η amd φτιάξει

κατι καλύτερο και δεν το αγοράσει ούτε αυτό κανείς τότε θα είναι που θα πάει για κλείσιμο

αλλα λεει η θεια μου αλλα ακουνε τα αυτια μου;

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.