Jump to content



Συγκεκριμένα PC Gaming (mostly)


Sotas4

Recommended Posts

cabdik, σορρυ, αλλά είναι λίγο άθλια η σύνθεση που προτεινεις...:)

Είμαι σύμφωνος με οσα λέει ο φίλος Kostas007

Εν ολιγης μην δώσεις λεφτά για 2 Dvd writers για 22αρα οθόνη και τον 8500... απλα δεν αξιζουν...

αθλια γιατι? εξηγησε το λογο, την στιγμη που και ο φιλος kostas007 δινει μια παρομοια συνθεση.

1. εγω ειπα ναι στα 2 dvd, γιατι ειναι μικρη η διαφορα κοστους και βολευει πααρα πολυ σε αντιγραφες.

2. η οθονη καλυτερα 22αρα γιατι θα βλεπει πολυ καλυτερα και ξεκουραστα στην ιδια αναλυση και δεν θα χρειαστει να την ξαναλλαξει πολυ συντομα για μια μεγαλυτερη. αφου, οι οθονες ειναι το μονο κομματι που διαρκει περισσοτερο στο χρονο.

3. οσο για τον επεξεργαστη που λες, γιατι να μην εχει εργοστασιακα ενα πιο γρηγορο κομματι? απαγορευεται??

Link to comment
Share on other sites

1.ναι,θα αντιγραγραφει 24 ωρες τη μερα dvd και το δευτερο θα τον βοηθησει:TD:

2.να βαλει 24αρα τοτε η 26αρα κτλ κτλ θα ειναι πιο ανετη...

3.>>> να βαλει τον extreme,εργοστασιακα ειναι πιο γρηγορος.

Link to comment
Share on other sites

αθλια γιατι? εξηγησε το λογο, την στιγμη που και ο φιλος kostas007 δινει μια παρομοια συνθεση.

Κοιτα πολυ απλα μπορει να κοψει το εξτρα κοστος το οποιο δεν θα εχει διαφορα στις επιδοσεις...;) :flower:

Link to comment
Share on other sites

αυτη ειναι αποψη σας, και ειναι δεκτη. εγω παντως 20αρα με 1680χ1050 αναλυση και να μου τη χαρισουν δεν τη θελω. αν ειναι να στραβωθω, ξερω κι αλλους τροπους!! οσο για τα 20 ευρω που κανει ενα dvd, ενταξει , δε λεω τπτ!! για τον επεξεργαστη δεν διαφωνω, απλως μεχρι τα 1600€ που εχει θεσει σαν οριο, μπορει να παρει και το κατι παραπανω. στο κατω-κατω μονος του ανεφερε παραπανω- αν διαβασατε- οτι επεξεργαστη θα παρει σιγουρα τον 8500. δεν το εβγαλα απο το μυαλο μου!! αν παρατηρησατε σε προηγουμενο ποστ μου, θα ειδατε οτι στο συστημα ενος φιλου προτιμησα τον 8400..!

Link to comment
Share on other sites

Καλά δεν στραβώνεσαι κιόλας :p

Επισης τροφοδοτικό thermaltake δεν το προτείνω(τα μεγαλυτερα μοντέλα ειναι πολυ καλά σε αντίθεση με τα μικρά) , πάρε κατι τέτοιο http://www.plaisio.gr/product.aspx?product=1141481&catalog=20&category=69977705&page=3

Link to comment
Share on other sites

ναι. εχω κατσει. και καθομαι και σε μια καλη 22αρα. εγω προτιμω την 22αρα. ο καθενας εχει τις προτιμησεις του! οπως βολευεται. τι να κανουμε?

αλλα καλυτερα να μην ξεφευγουμε απο το θεμα. και το θεμα δεν ειναι τι αρεσει σε εσενα και εμενα. το παιδι θα δει και θα κρινει τι του αρεσει. εμεις προτεινουμε, αυτος αποφασιζει! εσυ προτεινες αυτο. εγω προτεινα το αλλο.

SirDiman@ οντως δεν το ειπα κυριολεκτικα οτι θα στραβωθεις! χαριν λογου το ειπα. εμεις που ειμαστε μιας καποιας ηλικιας (ανω των -αντα) θελουμε και μια καποια ανεση-μεγεθος στην εικονα, για να βλεπουμε καλυτερα. οταν ημασταν κι εμεις 18-20 χρονων, δουλευαμε με κατι 14αρες crt και δεν ειχαμε κανενα προβλημα. βλεπαμε και την ψειρα!!!:laughing::laughing::laughing:

Link to comment
Share on other sites

Τι λέτε ρε παιδιά ότι ο E8500 είναι άθλιος...

Έχει απλά ψηλοτερο πολλαπλασιαστή και ανεβαινει πιο ευκολα. Αν το παιδι έχει βλέψεις OC γιατι να μην τον παρει...

Αλλιώς E8400.

Link to comment
Share on other sites

Τι λέτε ρε παιδιά ότι ο E8500 είναι άθλιος...

Έχει απλά ψηλοτερο πολλαπλασιαστή και ανεβαινει πιο ευκολα. Αν το παιδι έχει βλέψεις OC γιατι να μην τον παρει...

Αλλιώς E8400.

δηλαδη να δωσει 20 ευρω παραπανω για 166mhz?σου φαινεται λογικο?

Link to comment
Share on other sites

κι αφου του αρεσει, εσενα τι σε πειραζει? κι εγω δεν θα τα εδινα για δικο μου pc! μεγαλο κολλημα εχεις φαει με τον αν θα παρει τον 8400 ή τον 8500...!! το παιδι ουτως η αλλως θα παρει οτι γουσταρει! εμεις προτασεις κανουμε.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σς ευχαριστώω πάρα πολύ κυρίως για το ενδιαφέρον σας.

Η αλήθεια είναι οτι με έχετε μπερδέψει λίγο....:innocent:

Αλλά οκ θα το συζητήσω και δώ με έναν τεχνικό που έχω γνωρίσει και ξέρει τι παίζει απο τιμές ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑ κυρίως κλπ.

Νομίζω οτι έχω βρεί το καλύτερο και πιο ενδιαφέρον σιτε στο χώρο.:clap:

Ευχαριστώ και πάλι για τις απόψεις σας...

Να στε καλά....

Link to comment
Share on other sites

κι αφου του αρεσει, εσενα τι σε πειραζει? κι εγω δεν θα τα εδινα για δικο μου pc! μεγαλο κολλημα εχεις φαει με τον αν θα παρει τον 8400 ή τον 8500...!! το παιδι ουτως η αλλως θα παρει οτι γουσταρει! εμεις προτασεις κανουμε.

εσενα τι σε πειραζει?

μηπως θα του δωσεις εσυ τα εξτρα λεφτα?

Link to comment
Share on other sites

sotas4 ελπιζω ακομα και μεσω των διαφορετικων αποψεων που διαβασες, να εβγαλες τα συμπερασματα σου. και γενικοτερα, μια κατευθυνση προς τα που θα κλινεις, δοθηκε. τα υπολοιπα ειναι λεπτομερειες.

φιλε kostas007, πολυ ευεξαπτο σε βρισκω και χωρις λογο!! κανουμε μια συζητηση για ενα pc στα ορια χρηματων που εθεσε το παιδι! δεν βλεπω πουθενα καμια υπερβολη! αν του προτεινοταν απο καποιον να παρει τον 9770, τοτε το καταλαβαινω! αλλα απο οτι ειδες, ολα τα κομματια που προταθηκαν ειναι εντος η και χαμηλοτερα των οριων του sotas4. οποτε ποιο ειναι το προβλημα? τα 20 η 30 ευρω η συνολικη διαφορα? δε νομιζω!!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.