Jump to content



Συνδεση PC με βιντεο VHS


serafino

Recommended Posts

Άν δεν σε ενδιαφέρει η TV πολύ απλά κρατάς το scart σου άν έχεις Svideo ή RCA

Για να καταλάβεις

Το Svideo στέλνει εικόνα

Τα RCA είναι 3 καλώδια τα 2 από αυτά είναι ήχος left & right και το άλλο είναι εικόνα

Πάνω στο scart σου λέει το χρώμα και τι είναι το καθένα

για να είμαστε και σίγουροι για αυτά που λέμε, ποια είναι η κάρτα γραφικών σου;

Για τον ήχο τώρα..

Εφόσον θα βάλεις το jack στο AUDIO OUT της κάρτας ήχου σου εσύ θα ακούς κανονικά τον ήχο σου διότι έχεις 2 εξόδους... η μία λέγετε AUX και ή άλλη AUDIO OUT δες που έχεις τώρα τα ηχεία σου και ανάλογα βάλε το jack στην άλλη θύρα

Καλό είναι να μας πεις και την κάρτα ήχου σου

Δηλαδη μου λες οτι αν δε με ενδιαφερει η ΤV, το εξαρτημα αυτο δεν ειναι απαραιτητο?

Τα καλωδια λιγο-πολυ ξερω τι κανουν, το θεμα ειναι πως να τα συνδεσω ωστε να κανω τη δουλεια μου.

Η καρτα εχει d-sub, dvi και tv-out.

H καρτα ηχου ειναι ενσωματομενη στη μητρικη. Ροζ-πρασινη-μπλε οπη. Στη πρασινη/μεσαια οπη συνδεονται οι speakers.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 70
  • Created
  • Last Reply

και το πιο γαμάτο απ' όλα που δεν ανέφερε κανένας...είναι το πόσο ανούσιο είναι να θες να γράψεις οτιδήποτε από το pc σε VHS:rofl:...30€ έχει ένα dvd-player και 10€ ένα dvd-rw...έχεις τρέλα και θες να γράψεις εικόνα από το desktop ή από games?...κατεβάζεις ένα προγραμματάκι όπως το fraps πχ και κάνεις την δουλειά σου και μετά τα καις σε dvd και τα βλέπεις στην tv...άμα το παλικάρι ήθελε να μεταφέρει καμιά παλιά κασσέτα στο pc του, τότε μπόρει και να ασχολιόμουν τόσο όσο τα άλλα παιδιά παραπάνω...:giveup:

Link to comment
Share on other sites

Serafino

Θα σου απαντήσω και ας είναι η τελευταία φορά, αρχίζω να πιστεύω ότι με δουλεύεις. Και δεν σε κρίνω ούτε τπτ άλλο, απλά αλήθεια πιστεύω πως τα είπα ξεκάθαρα και πριν και δεν νομίζω να μπορώ να τα πω και ποιο απλά...

Δηλαδη μου λες οτι αν δε με ενδιαφερει η ΤV, το εξαρτημα αυτο δεν ειναι απαραιτητο?

ΝΑΙ

Τα καλωδια λιγο-πολυ ξερω τι κανουν, το θεμα ειναι πως να τα συνδεσω ωστε να κανω τη δουλεια μου.

Βάλε τα καρφάκια στις τρυπούλες με τα ανάλογα χρωματάκια... Οι τρυπούλες έχουν και ονομασία για το τι κάνουν

Η καρτα εχει d-sub, dvi και tv-out.

Θα ξαναρωτήσω! Ποια κάρτα γραφικών είναι;

H καρτα ηχου ειναι ενσωματομενη στη μητρικη. Ροζ-πρασινη-μπλε οπη. Στη πρασινη/μεσαια οπη συνδεονται οι speakers.

Επειδή δεν νομίζω να γίνεται με τον τρόπο που προείπα με αυτήν την κάρτα

Αγοράζεις αυτό:

AA-042.jpg

Και το βάζεις εκεί που έχεις τα ηχεία σου τώρα, στην μια του τρύπα μετά βάζεις τα ηχεία σου και στην άλλη το jack που θα πάρεις και θα πηγαίνει στο scart

Υ.Γ: Απλά δοκίμασε δεν καίγεται τίποτα και δεν παθαίνεις τίποτα, ίσα ίσα που μαθαίνεις και ποιο εύκολα!!

Υ.Γ.2: Η όλη υπόθεση δεν είναι ούτε 10€ !! Αγόρασε τα και κράτα για αργότερα όλο και κάπου χρειάζονται τα καλώδια και αντάπτορες

EDIT: Μόλις διάβασα και όλα τα σχόλια των παιδιών για κάποιο άλλο forum.. Ντροπή σου αν είναι έτσι πάντως και κάθομαι και γράφω τόση ώρα...

Link to comment
Share on other sites

Serafino

Θα σου απαντήσω και ας είναι η τελευταία φορά, αρχίζω να πιστεύω ότι με δουλεύεις. Και δεν σε κρίνω ούτε τπτ άλλο, απλά αλήθεια πιστεύω πως τα είπα ξεκάθαρα και πριν και δεν νομίζω να μπορώ να τα πω και ποιο απλά...

Δηλαδη μου λες οτι αν δε με ενδιαφερει η ΤV, το εξαρτημα αυτο δεν ειναι απαραιτητο?

ΝΑΙ

Τα καλωδια λιγο-πολυ ξερω τι κανουν, το θεμα ειναι πως να τα συνδεσω ωστε να κανω τη δουλεια μου.

Βάλε τα καρφάκια στις τρυπούλες με τα ανάλογα χρωματάκια... Οι τρυπούλες έχουν και ονομασία για το τι κάνουν

Η καρτα εχει d-sub, dvi και tv-out.

Θα ξαναρωτήσω! Ποια κάρτα γραφικών είναι;

H καρτα ηχου ειναι ενσωματομενη στη μητρικη. Ροζ-πρασινη-μπλε οπη. Στη πρασινη/μεσαια οπη συνδεονται οι speakers.

Επειδή δεν νομίζω να γίνεται με τον τρόπο που προείπα με αυτήν την κάρτα

Αγοράζεις αυτό:

AA-042.jpg

Και το βάζεις εκεί που έχεις τα ηχεία σου τώρα, στην μια του τρύπα μετά βάζεις τα ηχεία σου και στην άλλη το jack που θα πάρεις και θα πηγαίνει στο scart

Υ.Γ: Απλά δοκίμασε δεν καίγεται τίποτα και δεν παθαίνεις τίποτα, ίσα ίσα που μαθαίνεις και ποιο εύκολα!!

Υ.Γ.2: Η όλη υπόθεση δεν είναι ούτε 10 !! Αγόρασε τα και κράτα για αργότερα όλο και κάπου χρειάζονται τα καλώδια και αντάπτορες

Φιλε μου, δε σε δουλευω και καλο ειναι να μην παρασυρεσαι ουτε συ απ τους θερμοκεφαλους.

Εφοσον λοιπον μου επιβεβαιωνεις οτι το εξαρτημα αυτο δεν ειναι απαραιτητο, προχωραμε.

Δε ξερω γιατι επιμενεις να σου πω την ακριβη ονομασια των καρτων(δεν τις θυμαμαι καν). Σου ειπα τις υποδοχες που εχει η καρτα γραφικων και οτι η καρτα ηχου ειναι αυτη της μητρικης. Δεν σε καλυπτουν αυτα?

Βάλε τα καρφάκια στις τρυπούλες με τα ανάλογα χρωματάκια... Οι τρυπούλες έχουν και ονομασία για το τι κάνουν

Καταρχην σε παρακαλω να εισαι ευγενικος οπως ειμαι κι εγω και να αποφευγεις το ειρωνικο υφος.

Πες μου ποια ακριβως καρφακια σε ποιες ακριβως τρυπουλες.

Γιατι δυσκολευεσαι τοσο πολυ?

Επειδή δεν νομίζω να γίνεται με τον τρόπο που προείπα με αυτήν την κάρτα

Αγοράζεις αυτό........

Και το βάζεις εκεί που έχεις τα ηχεία σου τώρα, στην μια του τρύπα μετά βάζεις τα ηχεία σου και στην άλλη το jack που θα πάρεις και θα πηγαίνει στο scart

Μαλιστα, τωρα μου το αλλαζεις. Θελει αλλο τροπο...

Οk, πες οτι δεν θελω να ακουω ηχο.

Κοιταξε, θελω να κανω τη δουλεια αποψε και δεν θα παρω αυτο το εξαρτημα. Οποτε μην το λαμβανεις υποψη σου.

ΕDIT ....Και το βάζεις εκεί που έχεις τα ηχεία σου τώρα, στην μια του τρύπα μετά βάζεις τα ηχεία σου και στην άλλη το jack που θα πάρεις και θα πηγαίνει στο scart

Συγνωμη, ποιο scart? Προηγουμενως δεν ειπαμε οτι το scart εξαρτημα δεν ειναι απαραιτητο?

Link to comment
Share on other sites

ποτέ δεν υπάρχει μόνο ένας τρόπος φίλε μου...

μπορείς να αγοράσεις ένα επιτραπέζιο dvd-recorder και να συνδέσεις αυτό πάνω...that's one...βέβαια πιθανώς να μην μπορείς να συνδέσεις ούτε αυτό πάνω ακόμα και με το manual της συσκευής ανα χείρας...μπορείς επίσης να έχεις δυνατότερο pc (κυρίως vga και γρήγορους δίσκους) ώστε να μην κολλάει όταν χρησιμοποιείς τα προγράμματα που ανέφερες...και για να γουσταρίζουμε σύνδεσε το tv-in της κάρτας της τηλεόρασης που έχεις με το tv-out της κάρτας γραφικών..δες αν κάνει κολλήματα ετσι...:upside:..that's three

τώρα όσο για το οτι εκτίθομαι...forum είναι εδώ αν δεν κάνω λάθος..απλώς εκφράζομαι αν λέω κατι λάθος so be it....δεν παρουσιάζω διπλωματική εργασία μπροστά σε εξεταστική επιτροπή...

και τέλος, μια ωραιότατη έκφραση για υστερόγραφο

Any intelligent fool can make things bigger and more complex... It takes a touch of genius - and a lot of courage to move in the opposite direction.

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

Εχω επιτραπεζιο dvd player αλλα οχι εγγραφης.

Και δεν αξιζει να αγορασω μονο και μονο για μια εγγραφη που θελω να κανω.

Το pc ειναι αρκετα δυνατο και δεν κολλαει. Επειδη προκειται ομως για παιχνιδι μεσω emulator, υπαρχει ιδιαιτεροτητα(να που εμαθες και κατι αλλο που δεν ηξερες...)

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε να δεις serafino, δεν ειρωνεύτηκα πριν... είπα τα πράγματα με το χαϊδευτικό τους.. τέλος με αυτό.

Δεύτερον, το Scart που σε πρότεινα δεν χρειάζεται να πάρεις... το δικό σου μπορείς να το χρησιμοποιήσεις.. πόσο δύσκολο είναι να το καταλάβεις; απλά Ελληνικά μιλάμε

Τρίτον, δεν μπορώ να σου εξηγήσω καλύτερα ρε άνθρωπε του Θεού πώς να ενώσεις ένα καρφί σε μια τρύπα... δεν είναι ανθρωπίνως δυνατό! Είναι να σαν με ρωτάς που να κατουρήσω Ηρακλή και η τουαλέτα να βρίσκεται δίπλα σου... !!

Επίσης όλες αυτές η απορίες σου είναι περίεργες, δλδ είναι σαν να σου λέω τι πρέπει να κάνεις και εσύ να μου λες ΟΧΙ προτού καν το δοκιμάσεις! Έτσι κάνουν τα μικρά παιδιά όταν θέλουν να σε παιδέψουν.

Σαν ενήλικος λοιπόν, νομίζω ότι βοηθήθηκες αρκετά και ήμουν πολύ ευγενικός μαζί σου όπως και όφειλα. Από εδώ και πέρα θα σε παρακαλούσα να δοκιμάσεις μόνος σου και να αντιμετωπίσεις τις όποιες δυσκολίες. Καντο Κυριακή δεν χάθηκε και ο κόσμος. Εξάλλου αν κοιτάξεις και διαβάσεις προσεχτικά τα post θα το καταλάβεις πως γίνεται και είμαι σίγουρος.. μόνο βίντεο δεν βάλαμε

Καλό σου βράδυ

Επίσης θα παρακαλούσα τους admin αν γίνεται να κλειδώσουμε αυτό το thread διότι θα γίνει αφορμή για παρεξηγήσεις, μαλώματα μεταξύ των παιδιών εδώ και δεν είναι απαραίτητο.

Φιλικά

Ηρακλής

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, να μπουν τα πράγματα σε μία σειρά.

Πρώτον, εδώ σταματάει η πλάκα. Γελάσαμε κλπ, αλλά φτάνει.

Δεύτερον, serafino θα σου εξηγήσω 2 πράγματα:

α) Εδώ δεν είναι το helpdesk σου. Εδώ δεν πληρώνεις κανέναν. Στηρίζεσαι σε ανταλλαγή γνώσεων ατόμων που δίνουν λίγο από τον ελεύθερο τους χρόνο για να σε βοηθήσουν. Αυτά σημαίνουν ότι δεν μπορείς να έχεις καμία απαίτηση, παρά μόνο να είσαι φιλικός.

β) Υπάρχει αυτό που λέμε feedback. Να σου το εξηγήσω: Σου λένε να δοκιμάσεις κάτι, το δοκιμάζεις. Αν έχεις απορία αφού το δοκιμάσεις επανέρχεσαι.

Δεν θέλω να δώ άλλη ερώτηση πάνω σε όσα εξηγήθηκαν.

Το θέμα θα παραμείνει ανοιχτό, σκοπός μας είναι ο serafino να κάνει αν είναι δυνατόν τη δουλειά του.

Οι επιλογές δόθηκαν, το θέμα θα κλείσει όταν λάβουμε νέα του σχετικά με το τι δοκίμασε και το τι βρήκε.

Απτά.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνοι, δεν εχω καμμια απαιτηση, και οπως θα εχεις δει, ειμαι παντα φιλικος.

Οταν ομως μου επιτιθονται αδικα, τι πρεπει να κανω? να τους λεω "ευχαριστω παιδια, συνεχιστε"?(που το ειπα κι αυτο, αλλα και παλι δε σταματησαν).

Απορω γιατι κανεις σε εμενα παρατηρηση οταν το μόνο που εκανα ηταν να αμυνθω στις επιθεσεις και τις λοιδωριες.

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε να δεις serafino, δεν ειρωνεύτηκα πριν... είπα τα πράγματα με το χαϊδευτικό τους.. τέλος με αυτό.

Δεύτερον, το Scart που σε πρότεινα δεν χρειάζεται να πάρεις... το δικό σου μπορείς να το χρησιμοποιήσεις.. πόσο δύσκολο είναι να το καταλάβεις; απλά Ελληνικά μιλάμε

Τρίτον, δεν μπορώ να σου εξηγήσω καλύτερα ρε άνθρωπε του Θεού πώς να ενώσεις ένα καρφί σε μια τρύπα... δεν είναι ανθρωπίνως δυνατό! Είναι να σαν με ρωτάς που να κατουρήσω Ηρακλή και η τουαλέτα να βρίσκεται δίπλα σου... !!

Επίσης όλες αυτές η απορίες σου είναι περίεργες, δλδ είναι σαν να σου λέω τι πρέπει να κάνεις και εσύ να μου λες ΟΧΙ προτού καν το δοκιμάσεις! Έτσι κάνουν τα μικρά παιδιά όταν θέλουν να σε παιδέψουν.

Σαν ενήλικος λοιπόν, νομίζω ότι βοηθήθηκες αρκετά και ήμουν πολύ ευγενικός μαζί σου όπως και όφειλα. Από εδώ και πέρα θα σε παρακαλούσα να δοκιμάσεις μόνος σου και να αντιμετωπίσεις τις όποιες δυσκολίες. Καντο Κυριακή δεν χάθηκε και ο κόσμος. Εξάλλου αν κοιτάξεις και διαβάσεις προσεχτικά τα post θα το καταλάβεις πως γίνεται και είμαι σίγουρος.. μόνο βίντεο δεν βάλαμε

Καλό σου βράδυ

Επίσης θα παρακαλούσα τους admin αν γίνεται να κλειδώσουμε αυτό το thread διότι θα γίνει αφορμή για παρεξηγήσεις, μαλώματα μεταξύ των παιδιών εδώ και δεν είναι απαραίτητο.

Φιλικά

Ηρακλής

Φιλε Ηρακλη, εννοειται οτι δοκιμασα και χωρις επιτυχια.

Δεν ζητησα ποτέ να μου εξηγησεις πως μπαινει ενα καρφι σε μια τρυπα. Αν ετσι νομισες λυπαμαι.

Λοιπον, για να ξεκαθαρισουμε τα πραγματα:

Μου λες οτι το καλωδιο που εχω ειναι αρκετο και να το χρησιμοποιησω. Εχεις καταλαβει τι καλωδιο εχω?

H μια πλευρα ειναι scart και μπαινει στη scart του βιντεο οk, η αλλη πλευρα εχει κιτρ-κοκ-ασπ φισακια. Εδω τι κανουμε??? Εαν μου πεις οτι το κιτρινο θα μπει στο tv-out της καρτας γραφικων, η απαντηση ειναι -φυσικα- οτι δεν ταιριαζει για να μπει στο tv-out.

Link to comment
Share on other sites

Είπα το θέμα κλείνει εδώ. Πρώτος εσύ με τον απότομο τρόπο σου οδηγείς όσους σε βοηθάνε σε εκνευρισμό. Στο είπα και σε προηγούμενο thread.

Last call, σταμάτα να ασχολείσαι με τα άλλα θέματα και ασχολήσου με αυτό που σε ενδιαφέρει.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν serafino, για να βοηθήσω και λίγο το thread...

1)Στο θέμα που άνοιξες με το GRID αν δεν κάνω λάθος, είπες πως έχεις την 7800GT

2)Είναι σύνηθες φαινόμενο όταν κάνουμε πατέντες ενώνοντας συσκευές και τέτοια να καταλήγουμε σε ανόμοια καλώδια τα οποία και θα πρέπει να συνδέσουμε για να επιτύχουμε τον σκοπό μας. Εσύ έπεσες σε αυτήν την περίπτωση. Καλό θα ήταν να πας αύριο πρωί-πρωί με τα καλώδια μαζί σου σε κάποιο ηλεκτρονικάδικο της περιοχής σου και να ζητήσεις οδηγίες. Αν αυτοί δεν ξέρουν, τότε θα πάω να πνιγώ στον ποταμό.

Υ.Γ. Μουαμάρ Αλ Καντάφι είναι, εγώ μάλλον τον αποκάλεσα με το χαιδευτικό του ;)

Link to comment
Share on other sites

H μια πλευρα ειναι scart και μπαινει στη scart του βιντεο οk, η αλλη πλευρα εχει κιτρ-κοκ-ασπ φισακια. Εδω τι κανουμε??? Εαν μου πεις οτι το κιτρινο θα μπει στο tv-out της καρτας γραφικων, η απαντηση ειναι -φυσικα- οτι δεν ταιριαζει για να μπει στο tv-out.

Λευκό και κόκκινο είναι Audio Left και Right channel.

Κίτρινο είναι video. Αυτά λέγονται RCA. Αν δεν ταιριάζει στην VGA σου, θα είναι 7πινο που είναι Video In/Out ή και S-Video βέβαια.

Πράγμα που σημαίνει ότι για να κάνεις την δουλειά σου με το υπάρχον καλώδιο, πρέπει να ξέρεις ποιο βύσμα έχει η VGA σου και να έχεις τον ανάλογο αντάπτορα προς RCA. Αν είναι το 7pin υπάρχει στα συνοδευτικά της VGA, επίσης πολλοί κατασκευαστές σε περίπτωση S-Video δίνουν και έναν αντάπτορα σε RCA.

RCA:

180px-RCA_Connector_%28photo%29.jpg

S-Video:

64px-MiniDIN-4_Diagram.svg.png

7pin:

Pseudo_miniDIN-7_Diagram.png

Αυτή την πληροφορία θα την γνωρίζαμε αρκετά νωρίτερα αν είχες δεχτεί να απαντήσεις σχετικά με το ποια VGA έχεις. Δεξί κλικ στην Επιφάνεια Εργασίας, Ιδιότητες, Για προχωρημένους και εκεί λέει το μοντέλο.

Link to comment
Share on other sites

Serafino

Λοιπόν προτού πάω για ύπνο

Έχοντας την 7800GS που διάβασα σε κάποιο άλλο ποστ ότι έχεις και λαμβάνοντας υπόψιν το γεγονός ότι έχεις αυτό hdtv_vo_cable.jpg που σου το δώσανε μαζί με την κάρτα γραφικών σου.. αποκλείω αυτό που είπες πριν ότι ΔΕΝ μπαίνει - ΔΕΝ ταιριάζει.

Αν λοιπόν μπει και εφόσον θέλεις να κάνεις την δουλειά σήμερα 4 τα ξημερώματα, τότε νομίζω πως θα πρέπει να πάρεις το κίτρινο καλώδιο που θα συνδέσεις στο scart σου και την άλλη άκρη να την πας στο καλώδιο αυτού του εξαρτήματος της κάρτας γραφικών.. να προσέξεις να λέει το ταμπελάκι πάνω στο καλώδιο VIDEO OUT αυτά και είσαι οκ νομίζω.

Δεν έχει δοκιμαστεί από εμένα, θεωρητικά θα παίξει

Link to comment
Share on other sites

1)Στο θέμα που άνοιξες με το GRID αν δεν κάνω λάθος, είπες πως έχεις την 7800GT

Οχι, 7800GS. Aλλα σε αλλο PC.

2)Είναι σύνηθες φαινόμενο όταν κάνουμε πατέντες ενώνοντας συσκευές και τέτοια να καταλήγουμε σε ανόμοια καλώδια τα οποία και θα πρέπει να συνδέσουμε για να επιτύχουμε τον σκοπό μας. Εσύ έπεσες σε αυτήν την περίπτωση. Καλό θα ήταν να πας αύριο πρωί-πρωί με τα καλώδια μαζί σου σε κάποιο ηλεκτρονικάδικο της περιοχής σου και να ζητήσεις οδηγίες. Αν αυτοί δεν ξέρουν, τότε θα πάω να πνιγώ στον ποταμό.

-Δηλαδη για να συνδεσεις PC με VHS πρεπει να κανεις πατεντα?

-Ωστε προεξοφλεις οτι εδω στο forum δε ξερει κανεις και θα πρεπει να παω στο ηλεκτρονικαδικο της περιοχης μου για οδηγιες?

Link to comment
Share on other sites

-Δηλαδη για να συνδεσεις PC με VHS πρεπει να κανεις πατεντα?

Το είπα ο ίδιος, θέλεις αντάπτορα. Τελικά ποιος δεν διαβάζει τα posts?

-Ωστε προεξοφλεις οτι εδω στο forum δε ξερει κανεις και θα πρεπει να παω στο ηλεκτρονικαδικο της περιοχης μου για οδηγιες?

Παράδειγμα του απότομου τρόπου σου.

Δεν έχω πολύ υπομονή ακόμα :)

Δες πάλι τα σημεία α) και β) παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Οχι, 7800GS. Aλλα σε αλλο PC.

-Δηλαδη για να συνδεσεις PC με VHS πρεπει να κανεις πατεντα?

-Ωστε προεξοφλεις οτι εδω στο forum δε ξερει κανεις και θα πρεπει να παω στο ηλεκτρονικαδικο της περιοχης μου για οδηγιες?

Τα παιδιά ξέρουν και σου απάντησαν απλά εσύ προσπαθείς να κάνεις τη σύνδεση στο μιλητό και στη φαντασία σου και όχι με τα χέρια για αυτό δεν πετυχαίνει...

Link to comment
Share on other sites

Λευκό και κόκκινο είναι Audio Left και Right channel.

Κίτρινο είναι video. Αυτά λέγονται RCA. Αν δεν ταιριάζει στην VGA σου, θα είναι 7πινο που είναι Video In/Out ή και S-Video βέβαια.

Πράγμα που σημαίνει ότι για να κάνεις την δουλειά σου με το υπάρχον καλώδιο, πρέπει να ξέρεις ποιο βύσμα έχει η VGA σου και να έχεις τον ανάλογο αντάπτορα προς RCA. Αν είναι το 7pin υπάρχει στα συνοδευτικά της VGA, επίσης πολλοί κατασκευαστές σε περίπτωση S-Video δίνουν και έναν αντάπτορα σε RCA.

RCA:

180px-RCA_Connector_%28photo%29.jpg

S-Video:

64px-MiniDIN-4_Diagram.svg.png

7pin:

Pseudo_miniDIN-7_Diagram.png

Αυτή την πληροφορία θα την γνωρίζαμε αρκετά νωρίτερα αν είχες δεχτεί να απαντήσεις σχετικά με το ποια VGA έχεις. Δεξί κλικ στην Επιφάνεια Εργασίας, Ιδιότητες, Για προχωρημένους και εκεί λέει το μοντέλο.

Φιλε gpavly,

να σου πω οτι γνωριζω τι ειναι το λευκο το κιτρινο και το κοκινο φισακι.

Οι υποδοχες εχει η vga μου ειναι: d-sub, dvi, tv-out.

Το tv-out ειναι το 7πινο που εχεις στο 3ο image(Συγνωμη που δεν το ανεφερα, νομιζα οτι ηταν αυτονοητο).

Υποτιθεται οτι το κιτρινο φισακι θα μπει εκει?

Το είπα ο ίδιος, θέλεις αντάπτορα. Τελικά ποιος δεν διαβάζει τα posts?

Παράδειγμα του απότομου τρόπου σου.

Δεν έχω πολύ υπομονή ακόμα :)

Δες πάλι τα σημεία α) και β) παραπάνω.

jpavly, αλλο ανταπτορας, αλλο πατεντα. Παντως μιλουσα με αλλον.

Αυτο δεν ειναι παραδειγμα αποτομου τροπου, σταματα πια συνεχεια να τη λες σε μενα οταν θερμοκεφαλοι με λοιδωρουν συνεχως. Γιατι δεν λες κατι και γιαυτους, μηπως ειναι φιλοι σου? ωραιους φιλους εχεις...

Τα παιδιά ξέρουν και σου απάντησαν απλά εσύ προσπαθείς να κάνεις τη σύνδεση στο μιλητό και στη φαντασία σου και όχι με τα χέρια για αυτό δεν πετυχαίνει...

JoghG85, σε παρακαλω μη λες αηδιες.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.