Jump to content



Συνδεση PC με βιντεο VHS


serafino

Recommended Posts

  • Replies 70
  • Created
  • Last Reply
Αν εννοείς τηλεοπτικό πρόγραμμα, έγραφες από το δέκτη του video ή από το scart?

?

τι θα πει παλι αυτο?

εγραφα τηλεοπτικο προγραμμα ή επαιζα κασετα και η συνδεση βιντεο-τηλεορασης γινοταν με καλωδιο scart.

Nα θυμισω παντως οτι εσυ πριν 1 ωρα μου ειπες οτι το καλωδιο δεν κανει. Τωρα λες οτι κανει αλλα θελει ρυθμιση το βιντεο?...

Δες τα manuals σου ή ρώτα σε κάποιο VHS Forum. Από βίντεα δεν ξέρει το μαγαζί.

Ξερεις να υπαρχει κανενα VHS forum?

(Tεσπα, θα κοιταξω το manual, αν και δεν εχω καταλαβει τι πρεπει να κοιταξω ακριβως)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, εριξα μια ματια στο manual ενος βιντεο(οχι του ιδιου αλλα παρομοιου).

Δεν αναφερει τιποτα περι συνδεσης βιντεο με pc(λογικο μου φαινεται αν σκεφτεις ποσο αρχαιες συσκευες ειναι τα βιντεο). Μιλαει μόνο για συνδεση με τηλεοραση, πως θα το συνδεσεις με τη τηλεοραση, πως θα γραψεις καναλι, πως θα προγραμματισεις εγγραφη και τα τοιαυτα. Προφανως αυτα δε μας ενδιαφερουν καθολου. Η συνδεση με τη tv λεει, γινεται με rf ή με scart. Εγω το scart το εχω τωρα στο pc... Eπιλεγεις λεει το καναλι του βιντεο που θες να γραψεις και πατας record. Με το καναλι του computer τι γινεται αραγε?..

Δεν είπα οτι το καλώδιο σου κάνει.

Ναι, ειπες οτι δεν κανει. Αφου λοιπον το πιστευεις ακομα, τοτε τι μου λες να ψαξω το βιντεο? Για να περνα η ωρα?

Δεν θα πρεπε να μου πεις πρωτα να προμηθευτω το σωστο καλωδιο?

Link to comment
Share on other sites

Αφου λοιπον δεν εχω το σωστο καλωδιο γιατι καθησες και εκανες ολη αυτη τη κουβεντα?

Αφησες να εννοηθει οτι δεν εχω εικονα διοτι δεν εχω ρυθμισει σωστα το βιντεο... τωρα ξαφνικα μου πετας οτι δεν εχω σωστο καλωδιο...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.