Jump to content



CoolerMaster Stacker 832 Black πόσο?


AGRIMI

Recommended Posts

Μου ειπαν οτι δεν θα ξανάρθει το κακό ειναι πως ακύρωσα την παραγγελία οποτε αν τυχόν (που δεν) το φέρουν δεν θα το παρω :p

εγώ πάλι την άφησα στην αναμονή αφού μου είπε οτι μπορεί να το φέρουν και βλέπουμε....:smoke:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 69
  • Created
  • Last Reply

Νταξ, σιγά μην έμενε η προσφορά πάνω από μέρα...κόλαση έγινε.

Και να ξαναφέρει, σε αυτή την τιμή απλά δεν παίζει...

Για το Lian Li PC-60FB τι λέτε;

Θα χωράει άνετα 4870 και καμιά μεγάλη cpu ψήκτρα;

Γενικώς θέλω να αποφασίσω άμεσα για να παραγγείλω νέο pc τώρα.

Φυσικά και χωράει τα πάντα. Απλά απίστευτο κουτί, και σε πολύ καλή τιμή...τι haf και παπαριές, μιλάμε για ποιότητα...:fun:

Link to comment
Share on other sites

Νταξ, σιγά μην έμενε η προσφορά πάνω από μέρα...κόλαση έγινε.

Και να ξαναφέρει, σε αυτή την τιμή απλά δεν παίζει...

Φυσικά και χωράει τα πάντα. Απλά απίστευτο κουτί, και σε πολύ καλή τιμή...τι haf και παπαριές, μιλάμε για ποιότητα...:fun:

Πρότεινε μου ένα από τα παρακάτω και πατάω παραγγελία άμεσα.

Lian Li PC-60FB Black

Lian Li PC-007FB Case Plus II W/25CM Fan

Lian Li PC-7FB Black

Link to comment
Share on other sites

PC-7F και PC-60F είναι το ίδιο ακριβώς κουτί. Η μόνη διαφορά είναι στις γρίλιες μπροστά. Το 60 είναι ετοιμοπαράδοτο, οπότε βουρ...^^

Το PC-007 είναι παλαιότερο revision της σειράς με το τροφοδοτικό στην πάνω θέση, 12αρη αντί για 14άρη μπροστά, και plexi πλαινό με 25άρη fan. Φοβερό κουτί επίσης, αλλά νομίζω πως το 60 είναι πρώτη επιλογή μιας και είναι νέο μοντέλο και έχει καλύτερο forced airflow.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ μόλις μίλησα με το Πλαίσιο και δεν το πρόλαβα...:weep:

Μου είπαν ότι είχε 15 κομμάτια...

Άρε γαμώτο, αν είχα ξυπνήσει από τις 7 για το GP θα το προλάβαινα...

Δεν πειράζει...

Μακάρι να βγει και καμιά ακόμα τέτοια προσφορά...

10,14 το mail μου εμένα...

Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε πότε θα ξανα(?)έρθει το CoolerMaster Haf 932;

Το μόνο που με προβληματίζει στο κουτί είναι οτι το PSU πρέπει να τοποθετηθεί κάτω.

Οπότε πρέπει να γυρίσεις το τροφοδοτικό με τον ανεμιστήρα πάνω φαντάζομαι και πέζει θέμα αν φτάνει το καλώδιο τροφοδοσίας στον επεξεργαστή.

Για το Lian Li PC-60FB τι λέτε;

Θα χωράει άνετα 4870 και καμιά μεγάλη cpu ψήκτρα;

Γενικώς θέλω να αποφασίσω άμεσα για να παραγγείλω νέο pc τώρα.

Την Πέμπτη θα παραλάβουν τα HAF 932 :)

Link to comment
Share on other sites

Έτσι μου είπε ένα παιδί που μίλησα σήμερα το πρωί γιατι το είδα και μου άρεσε :) Μου είπε οτι την Πέμπτη θα έχει η κεντρική αποθήκη και Παρασκευή θα το έχω.. :) Απλά μένει να το πάρω απόφαση :p

Link to comment
Share on other sites

Είναι σίγουρο αυτό; Λέτε να ακυρώσω το lian li δηλαδή; :hm:

Προσωπική γνώμη πάντως, δεν τα αξίζει τα λεφτά του το HAF. Θορυβώδες και άσχημ φαίνεται (δεν έχω εμπειρία στο κουτί, την παράτα μου λέω)....:flower:

Link to comment
Share on other sites

Προσωπική γνώμη πάντως, δεν τα αξίζει τα λεφτά του το HAF. Θορυβώδες και άσχημ φαίνεται (δεν έχω εμπειρία στο κουτί, την παράτα μου λέω)....:flower:

ε,ας πω και εγω την γνωμη μου..εξαλλου ο σοφος λαος λεει ! " η γνωμη ειναι σαν την ..,ολη εχουν απο μια"

εμενα μου φαινεται πανεμορφο και πολυ ησυχο..τωρα που το ξανακοιταω στην φωτογραφια και εχω ερθει και πολυ κοντα στην οθονη μου, οντως δεν ακουγεται καθολου!!

τα reviews,δεν τα λαμβανουμε υποψην ,προφανως ειναι κατευθυνομενα και πληρωμενα...

εντελώς φιλικα και με πολυ διαθεση για χιουμορ :daisy:

edit

μερικα προχειρα reviews

review1

review2

review3

review4

review5

Link to comment
Share on other sites

εχω ερθει και πολυ κοντα στην οθονη μου, οντως δεν ακουγεται καθολου!!

Ο ηχος δεν ερχεται απο την οθονη ρε βλακο-μετρο!!

Απο τα ηχεια ερχεται!

Αμα κοιταξεις και τα ηχεια σου, προσεκτικα, θα σου φανει υπεροχο το HAF, σχεδιαστικα!

Link to comment
Share on other sites

Ο ηχος δεν ερχεται απο την οθονη ρε βλακο-μετρο!!

Απο τα ηχεια ερχεται!

Αμα κοιταξεις και τα ηχεια σου, προσεκτικα, θα σου φανει υπεροχο το HAF, σχεδιαστικα!

αν ειχες προνοησει να ριξεις μια ματια στην υπογραφη μου,θα εβλεπς οτι δεν εχω ηχεια τσιμεντοστοκε..ειναι ιντερ-grey-τεντ στην οθονα μου..

Link to comment
Share on other sites

Να προσθέσω επίσης πως τον ήχο μπορείς να τον καταλάβεις και από την γραμματοσειρά που έχει το κάθε review. Είναι πολύ βασικό θέμα αυτό, δεν μιλάω για το μέγεθος αλλά για το συγκεκριμένο font της γραμματοσειράς.

:jump1:

Επιπρόσθετα, νομίζω πως σε σχέση με ένα κλασσικό κουτί, το HAF φαίνεται σαν τουρμπίνα έτοιμη για να ηλεκτροδοτήσει μια κωμόπολη. Φυσικά το θέμα ομορφιά είναι καθαρά υποκειμενικό ζήτημα, everything goes. Έχω προσωπικά μια έξη στα no bull**** (δλδ....boring) cases, οπότε αυτό μου μοιάζει κάπως με industrial gay striper, έτοιμος για το φετινό pride...:devil:

τα reviews,δεν τα λαμβανουμε υποψην ,προφανως ειναι κατευθυνομενα και πληρωμενα...
Για θέματα ήχου?...nope, απλά δεν ασχολούνται σχεδόν ποτέ. Ή επαναλαμβάνουν αυτά που γράφει στο manual η κάθε εταιρία (και γνωρίζουμε εκ των προτέρων πως η κάθε εταιρία μετράει διαφορετικά, γράφει άλλα ντάλλων και γενικά πως δεν είναι συγκρίσιμα τα δεδομένα). Ή ακόμα χειρότερα, με τους περισσότερους να έχουν 35+ db ambient αποφαίνονται πως "οι ανεμιστήρες σχεδόν δεν ακούγονται, άρα είναι αθόρυβοι". Δυστυχώς, αυτή η κατάσταση συμβαίνει λόγω μεθοδολογίας στο 90% των reviews που μπορείς να βρεις στο internet για cases. Και αναφέρομαι για όλα τα cases, όχι για το συγκεκριμένο...;)

Ειδικά πάντως για το θέμα θόρυβος, δεν θα το πρότεινα με τίποτα σε κάποιον που θέλει να στήσει ένα αθόρυβο σύστημα. Βέβαια δεν είναι αυτό και το focus του κουτιού, για high airflow gaming pimp-me-honey rig προορίζεται. Αλλά δεν μπορείς παρά να σκάσεις ένα χαμόγελο με τα νούμερα που δίνει (όπως πάντα εξάλλου, είναι γνωστή η κατάσταση) η CM για τους 230αρηδες της...ειδικά αν γνωρίζεις τι σημαίνει 19db, και σε τι αντιστοιχεί περίπου...(αν και ακόμα πιο τραγικό είναι το "140x25mm standard fan x 1, 1200rpm 17dBA")...:fist:

Αυτό που απλά πάντως ήθελα να πω είναι πως είναι λίγο ακριβό για αυτά που προσφέρει. Ειδικά την στιγμή που μπαίνει στην ίδια κατηγορία τιμής με κουτιά όπως το PC-V1000B, το PC-A70B κτλ...φιλικά πάντα, έτσι και αλλιώς κουβεντούλα για λαμαρίνες κάνουμε...:tomato:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.