Jump to content



Corsair 2gb ddr3-1800 vs 4gb ddr2-1066


freestyler7

Recommended Posts

Agrimi δηλαδή πιστεύεις οτι σε βάθος χρόνου δεν θα με βοηθήσει η extra μνήμη στο να παίζω σε 1680χ το COD6;

Αν είσαι σίγουρος τότε καλώς. Θα γλιτώσω και 40 ευρώ. Από την άλλη ίσως δώσω τώρα λιγότερα χρήματα με βάση τις σημερινές απαιτήσεις και μπορέσω να πάρω άλλη σε 2 χρόνια. (αν δεν είμαστε σε pci-express 3 και δεν μπαίνουν στη mobo. Όπως την πάτησα και με τις agp τώρα)

Dark22 όπως είπα το pc προορίζεται πρωτίστως για gaming. Η επιλογή της 4850 αντί της 4870 είναι ατυχές πιστεύω.

Επίσης γνωρίζω οτι ένας SSD θα έδινε άλλον αέρα στο σύστημα, αλλά αυτό είναι κάτι που μπορώ να το προσθέσω αργότερα. (σε κανά χρόνο)

Link to comment
Share on other sites

ας πω το εξής: παίζω με την 3870 , q6600 και 4gb σε vista σε ανάλυση 1680*1040 και όλα σε high ακόμα και το crysis σε high πλυν από την πίστα με τους πάγους. σου λέω επίσης ότι ο επεξεργαστής παίζει στα 3.4 . το δικό σου σύστημα και με μια 4850 θα είναι πάρα πολύ καλό ιδίως άμα σκέφτεσαι σε 2 χρόνια να την αλλάξεις. άλλωστε σε 2 χρόνια θα παίζεις το cod7. εγώ με την ταπεινή μου κάρτα(7800gtx) σε 19" οθόνη εδώ και 3 χρόνια δεν καταλάβαινα τίποτα και με μικρές παραχωρήσεις. τώρα σε 24" και ακόμα δεν την αλλάζω αλλά τα παιχνίδια που παίζω είναι κυρίως pro6,pro8 και texas hold em. άρα έχω χαμηλότερες απαιτήσεις από εσένα. πάντως η κάρτα μου έπαιζε το crysis σε 1024*768 μια χαρά στην 19". πιστεύω ότι η 4850 θα σε καλύψει για 2 χρόνια απλά θα βγουν κάποιοι τίτλοι που θα χρειαστεί να κάνεις μια μικρή παραχώρηση.

το 1gb είναι τζάμπα λεφτά. πάντως σίγουρα θα έχει βγει pci-e 3.0.

Link to comment
Share on other sites

Sapphire 4870 512 ram λοιπόν.

Έβαλα και 2 zalman ανεμιστηράκια στο καλάθι και λογικά αύριο θα προχωρήσω σε παραγγελία. (788 ευρώ σύνολο)

Ευχαριστώ όσους απαντήσαν. :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.