Jump to content



x48 versus p45!


armored

x48 versus p45  

87 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • Replies 64
  • Created
  • Last Reply

Πωπω όλοι το Χ48, τι λε ρε φίλε; Αυτή η αύξηση 5% στις επιδόσεις από το 2x16, πόσο αναλογεί στα 30 fps του Crysis; Περίπου 0.15 fps πάνω, αν δεν ξέχασα εντελώς τα μαθηματικά της 1ης Γυμνασίου;

Άμα είναι έτσι, αβλεπί Χ48 αδερφέ, άλλοι σπάνε τις οθόνες τους για 0.15 fps το σήμερον ημέραν...

Link to comment
Share on other sites

Πωπω όλοι το Χ48, τι λε ρε φίλε; Αυτή η αύξηση 5% στις επιδόσεις από το 2x16, πόσο αναλογεί στα 30 fps του Crysis; Περίπου 0.15 fps πάνω, αν δεν ξέχασα εντελώς τα μαθηματικά της 1ης Γυμνασίου;

Άμα είναι έτσι, αβλεπί Χ48 αδερφέ, άλλοι σπάνε τις οθόνες τους για 0.15 fps το σήμερον ημέραν...

+1!!!:banging::banging::banging:

Link to comment
Share on other sites

Πωπω όλοι το Χ48, τι λε ρε φίλε; Αυτή η αύξηση 5% στις επιδόσεις από το 2x16, πόσο αναλογεί στα 30 fps του Crysis; Περίπου 0.15 fps πάνω, αν δεν ξέχασα εντελώς τα μαθηματικά της 1ης Γυμνασίου;

Άμα είναι έτσι, αβλεπί Χ48 αδερφέ, άλλοι σπάνε τις οθόνες τους για 0.15 fps το σήμερον ημέραν...

συμφωνα με αυτο http://images.tweaktown.com/imagebank/4854845_g_08.gif

σε αναλυση 1920χ1200 το ποσοστο διαφορας ειναι περιπου 40%

edit : btw Πετρο το 5% στο στα 30fps , ειναι 1.5% :p

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ chosen μην το ισοπεδώνουμε το θέμα.Για ανάλυση τόσο μεγάλη και καλύτερη απόδοση σε CF παίρνεις Χ48,τέλος.Αλλιώτικα σύμφωνα με όσα λες τότε είμαστε χαζοί που παίρνουμε και P45 αφου και με το P35 παίζεις CF σε 16Χ/4Χ ή ακόμα καλύτερα 965:nada::nada::nada:

Link to comment
Share on other sites

συμφωνα με αυτο http://images.tweaktown.com/imagebank/4854845_g_08.gif

σε αναλυση 1920χ1200 το ποσοστο διαφορας ειναι περιπου 40%

Link F41L

edit : btw Πετρο το 5% στο στα 30fps , ειναι 1.5% :p

Άρα 5% = 1.5% ?! Αν εννοείς "1.5fps" τότε ναι, πάω πάσο: το 0.15fps μπορεί να μην γίνεται αντιληπτό στο γυμνό μάτι, αλλά το 1.5 fps σπάει κόκκαλα...

Link to comment
Share on other sites

Link F41L

Άρα 5% = 1.5% ?! Αν εννοείς "1.5fps" τότε ναι, πάω πάσο: το 0.15fps μπορεί να μην γίνεται αντιληπτό στο γυμνό μάτι, αλλά το 1.5 fps σπάει κόκκαλα...

εβαλα τεραστιες ποσοτητες amita για να ψυξουν το pc μου.

χαλασα πολλα λεφτα αλλα αξιζε αυτο το 1.5 frame στο Crysis.

επιτελους η παγοπιστα ειναι piece of cake για το pc,σαν πασιεντζα ενα πραμα.

Link to comment
Share on other sites

Link F41L

δες του gznp απο κατω.Αυτην εβαλα.Δε μπορω να καταλαβω γιατι δε δουλευει σε μενα.

Άρα 5% = 1.5% ?! Αν εννοείς "1.5fps" τότε ναι, πάω πάσο: το 0.15fps μπορεί να μην γίνεται αντιληπτό στο γυμνό μάτι, αλλά το 1.5 fps σπάει κόκκαλα...

Μια ζωη να ξεφευγεις...

Ο σκοπος του edit (το εκανα και λαθος τρομαρα σου) ηταν για να σου πω οτι εκανες λαθος στις πραξεις και ναι 1.5FPS εννοουσα και οχι με σκοπο οτι εδω εχει διαφορα

Link to comment
Share on other sites

εβαλα τεραστιες ποσοτητες amita για να ψυξουν το pc μου.

χαλασα πολλα λεφτα αλλα αξιζε αυτο το 1.5 frame στο Crysis.

επιτελους η παγοπιστα ειναι piece of cake για το pc,σαν πασιεντζα ενα πραμα.

Ποιά amita?Να βάλω κ εγώ αμα είναι να παίξω παγόπιστα :p

Link to comment
Share on other sites

Ρει

Θα βάλω τον HelloHitler να σας φάει - τι λέτε?

http://img392.imageshack.us/img392/792/4854845g08dj8.gif

Που είδατε 0.15 με 1.5 FPS? Εδώ μιλάμε για ownage-isation :p :P :p

Ελα ντε....και οσο περναει ο καιρος και βγαινουν παιχνιδια στα επιπεδα του Crysis η διαφορα θα μεγαλωνει.

Παντως απο την αλλη το P45 απο τι φαινεται κλοκαρει αρκετα καλυτερα...

post-418-1416073677,9563_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδία μιλώντας από την εμπειρία μου όπως το έχω ξαναπεί σε κάποιο thread αλλά θα το ξαναπώ και τώρα, X48 ΚΑΙ ΟC = πολύ ρευμα. Το έχουν πει και στα review. Παρόλα αυτά είναι καρασταθερό και εύκολα διαχειρίσιμο μέσω vista 64 (raids). Πέρα αυτού και τα δύο(P45 & X48) υποστηρίζουν x16 slots αλλά όταν μπαίνουν δύο κάρτες (CF) στο P45 τότε πέφτει στα 8χ σε αντίθεση με το X48 που παραμένει στα 16χ. Τώρα για το πως θα ανταποκρίνονται τα παιχνίδια - fps είναι μια άλλη ιστορία.....

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα, δηλαδή αυτό το "40% πάνω στα 2560x1600" είναι τα 6.65/3.84 fps, δηλαδή πάνω από 2.5 fps διαφορά. Ε πείτε το ρε παιδιά που πήγα και πήρα άχρηστη μητρική με €130 και χάνω 2.5 ολάκερα fps (αν είχα 30άρα οθόνη, αλλά και πάλι...)

Link to comment
Share on other sites

Στα 1280x1024 που εχει ο περισσοτερος κοσμος εγω βλεπω 30% διαφορα...και στα 1920 καμια 25%...

Και αν μπουν πιο δυνατες καρτες η διαφορα θα ειναι μεγαλυτερη...

Ειναι τεραστια η διαφορα αναμεσα στο gameplay στα 22 fps και στα 32 fps....

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα, δηλαδή αυτό το "40% πάνω στα 2560x1600" είναι τα 6.65/3.84 fps, δηλαδή πάνω από 2.5 fps διαφορά. Ε πείτε το ρε παιδιά που πήγα και πήρα άχρηστη μητρική με €130 και χάνω 2.5 ολάκερα fps (αν είχα 30άρα οθόνη, αλλά και πάλι...)

Βρε χαβαη 5-0, χ3σ3 το 2560 - μιλάμε για 6 FPS πάνω στα 1920 και 11 στα 1280, στο Very High!!!!!

Δεν υπάρχει κάρτα γραφικών που να τα δίνει αυτά και εσύ λες για 40-130€? Εννοείται ότι θα τα δινα αν πήγαινα σε CF.

Link to comment
Share on other sites

P45 στρατοπεδο εδω ... δεν μου αρεσουν τα πολλα ρευματα, ψηλα temps και μεγαλες καταναλωσεις. Οσο για τα λιγοτερα frames αυτα να φανταστω ειναι μονο στο Crysis. Στα αλλα games? Υπαρχει ουσιαστικη διαφορα?

Απο τοτε που βγηκε αυτο το crysis ολα τα αλλα games σαν να επαψαν να υπαρχουν. Ελεος ρε guys.

Και η λογικη οτι στο μελλον θα βγουν πιο δυνατα games που θα βλεπεις μεγαλυτερη διαφορα στο CF με X48 αποτι P45 ειναι σαν να λεω οτι θα κανω quad SLI εγω τωρα με 7950gx2 LOLEN!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είναι μάλλον καλύτερα να ξεκαθαρίσουμε κάτι: (BUDGET)! :hm:

Το θέμα είναι πάντα τι ψάχνεις αλλά και σε ποια τιμή το θέλεις!

Αν ο καθένας μπορούσε να δώσει οσα φράγκα ήθελε τοτε και όλοι θα ειχαμε πανω-κάτω τα ιδια μηχανήματα.

Επομένως καταλήγουμε και πάλι στο συμπέρασμα οτι πιο βάσικο ειναι τα ποσα χρήματα διαθέτεις και μετα οι επιλογές που έχεις καθώς και η τρέλλα που κουβαλάς.

Και μένα το συστημα μου πάει πολύ καλά και παίζω πολύ πολύ άνετα ολα τα games σε 1680*1050 που υποστηρίζει η οθόνη μου αλλα και πάλι βλέπω οτι αυτό δε μου φτάνει και γι αυτό μόλις αγόρασα μια 4870x2 και παω πολύ σύντομα και για δεύτερη...:slap::slap:

Και τα 2 chipset είναι πολύ δυνατά και αξίζουν αλλα φίλε μου είναι καλύτερα να ξεκαθαρίσεις στο μυαλό σου πόσα χρήματα μπορείς να διαθέσεις και τι στα αλήθεια περιμένεις απο το σύστημα σου!!!

Τα λέμε σύντομα με οτιδήποτε νεο ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.