Jump to content



Πρόβλημα με ιστοσελίδα


Xzibit

Recommended Posts

Έχω ένα πρόβλημα με την ιστοσελίδα www.crysis-online.com

Ενώ έχω Internet κανονικά δεν μου την εμφανίζει και μου λέει Σφάλμα εύρεσης διεύθυνσης

www.crysis-online.com δεν εντοπίστηκε. Ελέγξτε το όνομα του αρχείου και προσπαθήστε ξανά.

Δοκίμασα και σύνδεσα το ethernet καλώδιο του router με άλλον υπολογιστή που έχω (notebook) αλλά ούτε πάλι έμπαινε στην ιστοδελίδα.

Και αυτό σημαίνει ότι δεν φταίει το desktop μου σε ρυθμίσεις δικτύου.

Άρα μήπως φταίει το router;

Από την γραμμή εντολών καθάρισα την DNS Cache με την εντολή ipconfig/flushdns αλλά δεν λύθηκε το πρόβλημα.

Σημειώνω ότι η ιστοσελίδα λειτουργεί κανονικά γιατί χθες έμπαινε και επίσης το δοκίμασα σε έναν υπολογιστή φίλου μου και εκεί έμπαινε κανονικά.

Δοκιμάστε και εσείς να μπείτε στην ιστοσελίδα και θα δείτε ότι θα την εμφανίζει.

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξα στο C:\WINDOWS\system32\drivers\etc\hosts και δεν έχει καμία εγγραφή για αυτό το site.

Με proxy μπαίνει κανονικά αλλά μπήκα και στο www.opendns.com και έκανα αυτό που λέει εκεί δίνοντας χειροκίνητες ρυθμίσεις DNS στο TCP/IPv4 και το πρόβλημα λύθηκε.

Χίλια ευχαριστώ στον JaguarOne.

Αλλά θέλω να ρωτήσω απλά για να ξέρω γιατί σε εμένα να χρειάζεται χειροκίνητα DNS ενώ σε άλλους μπαίνει με αυτόματη ρύθμιση;

:happy2:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.