Jump to content



Forthnet ADSL


giorgos th.

Recommended Posts

ενεργοποιηθηκε σημερις που λετε το ADSL Economy που ειχα κανει...

ρουτερακι ενα Dlink 2640B.κλειδωνω στα 17600/1021 αλλα κατεβαζω απο MS/ftp.ntua με καμια 200-300kbps...

wtf???

Link to comment
Share on other sites

βαλε το getright

ενεργοποιησε το accelerated(segmented) download στα 4 sources

Πηγαινε στο www.findfiles.com

και κατεβασε το directx απο τη σελιδα της microsoft,και διαλεξε να κανει search για alternate sources to getright

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να έχει πρόβλημα η περιοχή σου. Στα Γιαννιτσά έχει μπουκώσει τις γραμμές η Forthnet και σέρνεται. Παραδέχτηκε το πρόβλημα και θα λυθεί σε ένα μήνα.

:hug:

σε λυπαμαι και θα σε απογοητευσω γιατι αν επαιρνες πριν 2 μηνες παλι το ιδιο θα σου λεγανε,.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι ομως; το εχω παρατηρησει κ εγω..

Είναι λίγο δύσκολο για εμένα να το εξηγήσω.

Αλλά ένα μικρό παράδειγμα είναι πως πολλοί servers έχουν bandwidth limit ανά request, με αποτέλεσμα να μην μπορείς να έχεις καλές ταχύτητες.

Ένας download manager κάνει πολλά requests για το ίδιο αρχείο με αποτέλεσμα να πολλαπλασιάζεται η ταχύτητα.

Για παράδειγμα, από rapidshare εάν κατεβάσω ένα αρχείο μέσα από κάποιον browser το πολύ να μου δώσει 300-400kb/s, με flashget και με 10 τεμάχια πιάνω τα 1.8-1.9mb/s (συγχρονίζω στα 15.000-16.000kbps).

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.