Jump to content



Καλύτερη κάρτα γραφικών για τροφοδοτικό 300W


ace1

Recommended Posts

Ε εντάξει όχι και μέτρια τα HEC. :giveup: Κορυφαία είναι.

To HEC που ειχα δωσει στον F117 εδω μεσα για 15 ευρω πριν 1,5 χρονο σηκωνε c2d, 2gb ram, 8800gt, 2Xhdd's, fans και overclocked το συστημα παρακαλω. Στο HTPC εχω ενα αρχαιο 450watt το οποιο εχει περασει απο πολλα δικα μου συστηματα και ειναι απλα ΑΨΟΓΟ!!

Στο θεμα μας ... θα σου προτεινα 4670. Μολις πηρα την δικια μου και δεν την εχω βαλει επανω αλλα μονο και μονο για την αναλογια καταναλωσης/αποδοσης λεει πολυ η καρτουλα

Link to comment
Share on other sites

Δε θα το πιστέψετε, αλλά το τροφοδοτικό σήμερα κάηκε!!! Έτσι απλά, 5 ημερών υπολογιστής και με UPS και κάηκε! Άρα της πλάκας θα ήταν.

Όταν το αντικαταστήσουν λοιπόν, μάλλον θα ακούσω τις συμβουλές σας και θα πάω προς 4670 μεριά! Να δω βέβαια με τι θα το αντικαταστήσουν πρώτα!

Link to comment
Share on other sites

Επισης καλο θα ηταν να βρεις καμια παλια ψυχτρα cpu και να την κοψεις ετσι ωστε να ταιριαζει στην 4670 και να ειναι passive η ψυξη. Σε οτι εχω δει απο Πλαισιο εχει φουρφουρια ---> not good για τα αυτια σου , ιδιως σε μια τετοια καρτα που εαν λαβουμε υποψιν την καταναλωση της πρεπει να ειναι σχετικα παγακι

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.