Jump to content



Dead Space


scider

Recommended Posts

Πωπω ρε παιδες σε καποια φαση γελουσα οταν σκοτωσα το πρωτο τερας,μιλαμε πεταγε αιμα σαν τρελο!!! Αλλα μετα παει το παιχνιδι σε κραταει μια χαρα!

Καλο για τις μοναχικες νυχτες του χειμωνα!

Link to comment
Share on other sites

Ασχολήθηκα λίγο παραπάνω χθες μαζί του.. έχει στοιχεία από Bioshock, έχει στοιχεία από το Timeshift, έχει στοιχεία από το doom.. αλλά τίποτα original. Παρόλ' αυτά σε κρατάει γιατί έχει αρκετά ενδιαφέρον ατμόσφαιρα.

Αλλά επαναλαμβάνω, μιλάμε για τρελή σπλατεριά!

Link to comment
Share on other sites

το παιχνιδι λεει τρελλα!

ειμαι στο 3o chapter και εχω πορωθει αγρια! εχει φοβερη ατμοσφαιρα, πραγμα που με κανει να καθησω να παιξω κιαλλο.. (παρατησα το far cry 2 στη μεση χαχα )..

μπορει να μην εχει μεγαλη γκαμα τερατων αλλα ετσι οπως εμφανιζονται απο τα πιο απιθανα μερη (αεραγωγοι, ταβανια, ρωγμες τοιχων κτλ) ειναι πολυ καλη αποζημιωση!

μαρεσει που επισης ειναι "απλοικο" στο gamerplay.. δεν χρειαζεται να λυνω τρελους γριφους / σπαζοκεφαλιες.. προχωραω, βρισκω, μαζευω,συνεχιζω .. ταυτοχρονα ξετυλιγεται και η οποια ιστορια ( στην ταινια θα λυσετε πολλα κενα της ιστοριας μιας και η ταινια ειναι πιο ολοκληρωμενη )

ο ηχος ειναι ολα τα λεφτα.. σε συνδυασμο με τα γραφικα και το ολο στησιμο των σκηνικων φτιαχνουν την πιο γαμΑτη ατμοσφαιρα σε παιχνιδι του ειδους...

για να δουμε η συνεχεια τι μας φυλαει...:help:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δοκιμασε...

Found a fix which will turn your language to English if you accidentally clicked another language on the selection screen.

Did this my self so if you spread it give credit ^.^

Step 1 : go to DRIVE_LETTER:\Dead Space\movies\

Delete all folders beside the "en" folder

Step 2 : go to DRIVE_LETTER:\Dead Space\text\

open the file localetable.txt

press Ctr + A and then Backspace

Copy this code into the file (replacing the previous text)

Code:

6

EA213502E0X11

pal_en

NOT SET

NOT SET

en

en

English

0

(none)

en_US

ru

ru

Russian

1

Link to comment
Share on other sites

FOV=Field of view ....μικρό FOV σημαίνει: η κάμερα φαίνεται κολλημένη σχεδόν στην πλάτη του παίκτη και δεν εχεις καλή αίσθηση του χωρου όταν κινείς το mouse (Απότομες αλλαγές και έλλειψη προσανατολισμού). Μεγαλώνοντας το FOV διευρύνεται το πεδίο που κοιτάς (φαίνεται μεγαλύτερος ο χώρος) και ετσι όταν κουνάς το mouse και κοιτάς δεξιά αριστερά πάνω κάτω δεν ζαλίζεσαι...

όντως τοτ vsynch λύνει το mouse lag .....

Link to comment
Share on other sites

Με ποντικι και με keyboard δεν ειναι ιδιαιτερα δυσκολο ως προς τον χειρισμο

Mε gamepad πρεπει ειναι καπως παλουκι

Στην PC εκδοση εχει και καλυτερα γραφικα εξαλλου δεν βλεπω τον λογο να παρει κανεις την εκδοση για κονσολα εκτος και αμα το PC του ειναι παλιο και δεν το σηκωνει

Το τελειωσα σημερα και ηταν απο τα πιο τρομακτικα θριλερ παιχνιδια

Πραγματι πολυ καλο !!!

Ξεκλειδωθηκε και ενα backstory μαζι με κατι αλλα καλουδια αλλα βαριεμαι να το ξαναπαιξω απο την αρχη

Θα το κρατησω στον δισκο μου και ισως μετα απο κανενα μηνα να ξανασχοληθω...τωρα παω να συνεχισω κανενα Fallout 3 και κανενα GOW2 :D

αιμα...πολυ αιμα......εχω αρχισει και τα βαριεμαι αυτου του στυλ παιχνιδια....σε ολα υπαρχει ενα οριο...ακομα και οι σπλατεριες στο σινεμα εχουν παρει την κατηφορα εδω και καιρο.

Αλλος ενας "νεο-χιππις" και ""ευαισθητος""... :zzz:

Πλακα μας κανεις τωρα...

Αφου το παιχνιδι ειναι καθαρα Sci-fi horror και απευθυνεται σε 18+ κοινο

Αμα εισαι μικρος η δεν αντεχεις ας μην ασχολεισαι με την συγκεκριμενη κατηγορια παιχνιδιων και ταινιων

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πώς καταφέρατε και το παίζετε σε PC, αλλά για μένα είναι Α-ΔΥ-ΝΑ-ΤΟΝ !!!!!!!

Τα βελάκια ΔΕΝ μπορούν να ρυθμιστούν για να κινείς το χαρακτήρα (είναι καρφωμένα στην χρήση μόνο ενός menu - κάτι σαν inventory - που ενεργοπιείται με το tab και πάει τελείωσε...) και.... χαιρέτα μας τον πλάτανο. Δυστυχώς εκεί στην EA δεν μπήκαν καν στον κόπο να νοιαστούν για τους pc χρήστες, μόνο για πιθανούς αγοραστές της port μεταφοράς από τις κονσόλες. Θεωρώ απαράδεκτο να πρέπει σώνει και καλά να χρησιμοποιήσει κανείς gamepad μόνο και μόνο για να χειριστεί αξιοπρεπώς το παιχνίδι.

Επίσης το θέμα που έθιξε και ένας φίλος πιο πάνω είναι αυτό της κίνησης της κάμερας και του ωφέλιμου οπτικού πεδίου, το οποίο λόγω του όγκου που πιάνει ο χαρακτήρας στην οθόνη είναι ελάχιστο και μόνο κουνώντας το mouse μπορείς να δεις αριστερά και δεξιά το χώρο, οπότε στις δύσκολες στιγμές... οπωσδήποτε σε φάγανε λάχανο !!!

Τα θέματα που θίγω δεν είναι μόνο δικά μου. Έχει βουήξει το διαδίκτυο και η ΕΑ απάντησε (προφανώς κάνοντας πλάκα στους pc χρήστες) ότι έγινε έτσι το παιχνίδι για να... βιώσει και ο pc χρήστης την ατμόσφαιρα της κονσόλας !!! ΕΛΕΟΣ !!!

Οπότε μέχρι να βγει κανα σχετικό patch... :secret:

Link to comment
Share on other sites

Το παιχνίδι τα σπάει!

Η ατμόσφαιρα και ο ήχος του παιχνιδιού είναι απίστευτα.

Το παίζω(@hard) μόνο βράδυ με ακουστικά και μου πάει το σxxxό στην κάλτσα.

Όσο για την κάμερα και τον χειρησμό και εμένα στην αρχή μου φάνηκαν κάπως αλλά τώρα τα συνήθησα και δεν έχω πρόβλημα.(με keyboard+mouse παίζω)

@nick2008

εσύ τα παιχνίδια με τα βελάκια τα παίζεις? WASD?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.