Jump to content



Dead Space


scider

Recommended Posts

To εχω ξεκινήσει και γω στο hard ...είμαι στο Lv3 αλλά έχω έλλειψη πυρομαχικών, το update των όπλων και της στολής είναι εξαιρετικά δύσκολο (δύσκολο να μαζέψεις χρήματα ή τα nodes για αναβαθμίσεις είναι ελάχιστα) .. Κανω κάτι λάθος;;; Που αξίζει να ξοδεύεις τα nodes;; Να τα αγοράζεις; (δεν έχω προλάβει να δω walkthrough/guides κτλ)

Link to comment
Share on other sites

To εχω ξεκινήσει και γω στο hard ...είμαι στο Lv3 αλλά έχω έλλειψη πυρομαχικών, το update των όπλων και της στολής είναι εξαιρετικά δύσκολο (δύσκολο να μαζέψεις χρήματα ή τα nodes για αναβαθμίσεις είναι ελάχιστα) .. Κανω κάτι λάθος;;; Που αξίζει να ξοδεύεις τα nodes;; Να τα αγοράζεις; (δεν έχω προλάβει να δω walkthrough/guides κτλ)

Παίζω σε medium, τα λεφτά και οι σφαίρες είναι κανονικά, σπάνια ξεμένω, τα nodes είναι λίγα και τα χώνω στα όπλα. Ποτέ δεν έχω αγοράσει node.

Εφόσον το έχεις στο hard, λογικό είναι να ξεμένεις από τα πάντα :hm:.

Link to comment
Share on other sites

σκτα στα μουτρα αυτων που ξεχνανε να βαλουν control mapping στα options των παιχνιδιων,μια με το scarface,μια με αυτο..

δηλαδη εμεις οι αριστεροχειρες στο πηγαδι κατουρησαμε?ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΑΛΕΥΩ ΜΕ ΤΑ WASD λεμεεεεεεε!

Link to comment
Share on other sites

σκτα στα μουτρα αυτων που ξεχνανε να βαλουν control mapping στα options των παιχνιδιων,μια με το scarface,μια με αυτο..

δηλαδη εμεις οι αριστεροχειρες στο πηγαδι κατουρησαμε?ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΑΛΕΥΩ ΜΕ ΤΑ WASD λεμεεεεεεε!

Ακριβώς την ίδια ζοχάδα έχω και γω !!! :crazy: Για πρώτη φορά στη ζωή μου (και δουλεύω games από τότε που ο Τσουρινάκης έγραφε για το Space Quest 1) έκανα το ΠΙΟ ΑΛΛΟΠΡΟΣΑΛΛΟ remapping γύρω από τα WASD για να ελιχθώ μέσα στο χώρο !!! και ιδίως όταν πλακώνουν τα ζόμπια... ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ !!!! Άλλα ντ' άλλων πατάω γμτ μου και... :rip:

Επιτέλους λίγο σεβασμό και στους μη κονσολάδες ρε γμτ !!! :fist:

Στο επίσημο forum της ΕΑ έχει βουήξει ο τόπος από τα σχετικά νήματα διαμαρτυρίας... μακάρι να δουν τη μαμακία τους και να βγάλουν κανα patch γιατί δεν παλεύεται ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ !!! :TD:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι παίζει ακριβώς με τα upgrade trees στολής και όπλων (για να αναβαθμιστουν απαιτούν nodes) και αν προλάβουμε στο single player να αναβαθμιστούν όπως πρέπει όλα αυτα (αδύνατο νομίζω)....γιαυτό ακολουθώ την τακτική τα χρήματα να τα ξοδεύω στο να τα αγοράζω. Αν και το τρέχω στο hard, δεν αγοράζω πυρομαχικά, medkits και stasis modules αλλα αφού αγοράσω τα 4 όπλα (αφησα το flamethrower εκτός), αγοράζω nodes.....

Link to comment
Share on other sites

Mου φαίνεται θα το δοκιμάσω κι εγώ.. έχω καβάντζα βέβαια και το chillstream της logitech που ειναι 360 style οπότε κάτι θα γίνει... Με τα κουμπιά κάτι γίνεται, με τα bugs δεν τη παλεύω συνήθως..

Link to comment
Share on other sites

όντως τοτ vsynch λύνει το mouse lag .....

με 4870χ2 αμαρτια ειναι να κλεινεις το vsync

κλειστο απο το game

και κανε force on απο το cp σου.

Εχω μια ερωτηση για το mouse.***

οταν σημαδευεις....εκτος του οτι παει πιο αργά (επιτηδες)

αν κουνησεις πολυ αργά το Μouse ο στοχος δεν κουνιεται καθολου?

ή παρα πολυ λίγο?.....

*** Το λέω γιατι εδω και πολλα χρονια εχω αυτό το mouse

http://www.plaisio.gr/product.aspx?product=568252&catalog=23&category=69978174

το οποιο δεν μπορω να το αλλαξω και δεν θα το αλλαξω με αλλο λογο συνηθειας...

ειναι πολυ ελαφρυ...δεν ειχα ποτε προβλημα σε τιποτα...και τα πολυ ακριβοτερα δεν με βολευουν γενικα.

και το λεω για να δω μηπως δεν εχει σωστή αποκριση στις πολυ αργες κινησεις.

@sstav

Aν βαλεις και vsync απο το cp θα δεις οτι η κινηση του mouse ειναι κανονική (οχι σε aim mode)

χωρις vsync εχεις ελεγχομενη δυναμη στο mouse (μαλλον κληρονομια απο την κονσολα και bug

για το pc)

Edit: Ακυρη η ερωτηση για το mouse παραπανω, εγινε unistall.

Έγινε επεξεργασία από Dem
Link to comment
Share on other sites

έτσι το έχω φίλε μου Dem....με vsync on από ccc.....16AF, 4AF, και όλα τα άλλα τέρμα δεξιά.....

Πάντως για αυτό με τα nodes ....μου φαίνονται λίγα...τα δέντρα για τις αναβαθμίσεις που δέχονται nodes είναι σχεδιασμένα έτσι ωστε προκειμένου να αναβαθμιστείς πρέπει να ξοδεύεις τα χρήματα που κερδίζεις σε nodes και στην στολή και σε τίποτα αλλο ...τουλάχιστον στο hard που το τρέχω είναι λίγα (τα nodes)....Και πάλι όμως το πολύ να αναβαθμίσεις την στολή και ένα όπλο (το αρχικό πιστόλι -που σου δίνει το παιχνίδi είναι πολύ βολικό)....Ωραίο είναι και το Ripper (που πετάει ένα τροχό σαν αυτούς που κόβουν ξύλα, μπροστά και για λίγο χρονο τον ελέγχεις με το mouse) θερίζει στην κυριολεξία

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.