Jump to content



Dead Space


scider

Recommended Posts

Σημερα το τελειωσα το παιχνιδακι 16 ωρες στο medium.To καλυτερο Horror-survival που εχω παιξει τελευταια μετα το resident evil 4 φυσικα.Ο ηχος του φοβερος,συμβαλλει πολυ στην horror ατμοσφαιρα.Επιβαλλεται η χρηση 5.1 ηχειων.Το τελος του αινιγματικο το καταλαβε κανεις?

Link to comment
Share on other sites

1)Plasma cutter αναβαθμησε dmg,capacity,speed(στα τελευταια chapter θα το χρειαστεις πιστεψε με.

2)Line gun αναβαθμησε dmg,capacity ,width και mine(το mine μαμαει )

3)Pulse rifle dmg,capacity.

4)Ripper αναβαθμησε dmg,capacity.

Link to comment
Share on other sites

Tip: Στο Chapter 11, αν είσαστε λίγο παρατηρητικοί θα βρείτε ένα αντικείμενο το οποίο αν το πουλήσετε σε ένα store θα πάρετε 30,000. (δεν είναι κάρτα). :D

Λες το peng statue?Αυτο που ειναι αναμεσα στους διαδρομους του shuttle bay:whistle2::whistle2::whistle2:

Link to comment
Share on other sites

το ριμάδι το h;eavy laser αξίζει? πολύ λίγα πυρομαχικά δίνει...

για το force gun τι γνώμη έχετε?

πιο χρήσιμο μου φαινετε το βασικο οπλακι , καλουλι είναι και το πολυβόλο , το ριππερ είναι λίγο δυσχριστο ενώ το line gun έχει λιγα πυρομαχικά και αυτό.... είμαι τσιφουτης και δεν αναβαθμίζω κανένα πριν αποφασίσω ποιό αξίζει οπότε βοηθάτε!

Link to comment
Share on other sites

Το τελείωσα και εγώ.

Πολύ καλό παιχνίδι χωρίς να έχει γίνει πολύ ντόρος για αυτό.

Τέλειο. Θέλω κι' άλλο!

Λες το peng statue?Αυτο που ειναι αναμεσα στους διαδρομους του shuttle bay

Yeap.

Edit. sorry για το διπλό ποστ, ας το σβήσει καποιος admin.

Έγινε επεξεργασία από honda22
Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια??? ειμαι στο zero gravity αλλα δεν ξερω τι πρεπει να κανω για να συνεχισω! πρεπει με το kinesis να βαλω αυτην την μπαταρια απεναντι? γιατι το προσπαθησα πολλες φορες αυτο αλλα το ρημαδι δεν καθεται μεσα! μπαινει και ξαναβγαινει! καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Έχει πολλά zero gravity, δεν θυμάμαι που λες αλλά προσπάθησε λίγο παραπάνω, μπαίνει.

στο chapter 2 ειμαι (τωρα το ξεκινησα!) λογικα το πρωτο ειναι! δεν μπαινει το ατιμο με τιποτα! 20' τωρα προσπαθω και δεν θελει να μπει το ρημαδι με τιποτα! μου εχει σπασει τα νευρα!

Link to comment
Share on other sites

στο chapter 2 ειμαι (τωρα το ξεκινησα!) λογικα το πρωτο ειναι! δεν μπαινει το ατιμο με τιποτα! 20' τωρα προσπαθω και δεν θελει να μπει το ρημαδι με τιποτα! μου εχει σπασει τα νευρα!

Πηγαίνεις κοντά; από καντά πρέπει να το κάνεις.

http://mycheats.1up.com/view/section/3163490/24890/dead_space/xbox_360

Link to comment
Share on other sites

πληκ.+ποντικι

Σε καμμία περίπτωση δεν παίζεται καλύτερα με πληκτρολόγιο και ποντίκι. Αφού έγινε σάλος όταν πρωτοκυκλοφόρησε το παιχνίδι για το πόσο αίσχος είναι ο χειρισμός. Το δοκίμασα κι εγώ και επαυξάνω ότι είναι σχεδόν unplayable με πληκτρολόγιο ποντίκι. Στρίβει με ταχύτητα χελώνας, θέλει τεράστιες κινήσεις του ποντικιού και ακόμα και στο τέρμα να βάλεις sensitivity, κάτι φαίνεται ότι δεν πάει καλά. Με χειριστήριο xbox 360 είναι the way it's meant to be played. Παίζει απλά απίστευτα. Το μόνο μείον είναι ότι αν δεν έχεις συνηθίσει shooter με μοχλούς θα τα βρεις πάλι λίγο μπαστούνια.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.