Jump to content



Dead Space


scider

Recommended Posts

  • 2 years later...

Λοιπόν,είπα να δώσω άλλη μια ευκαιρία σε αυτό το game που ποτέ δεν είχα τερματίσει,μιας και βγαίνει το 2 τώρα,οπότε ψαχνόμουν να βρω μια λύση για την έλλειψη antialiasing που υπήρχε από όταν βγήκε(ακόμα και από control panel nvidia/ati δεν δούλευε τίποτα).

Δοκιμάζοντας τους 10.12(8.801-101125a) όμως ανακάλυψα ότι κάτι έκαναν με το profil του game και πλέον μπορώ να ενεργοποιήσω το aa από τον ccc για την 5850 μου.

Επίσης διαβάζω ότι κατί ανάλογο παίζει και με τις nvidia,περισσότερα εδώ.

Ορίστε και 2 screens το ένα χωρίς καθόλου aa και το άλλο με 4x ssaa.

post-7739-1416074947,2371_thumb.jpg

post-7739-1416074947,5904_thumb.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Ξέθαμα mode :D

Έχω τα dead space 1 και 3 από humble και μιας δε το χα παίξει όταν βγήκε το ξεκίνησα τώρα.

Μου βγήκε λίγο η πίστη μεχρι να ρυθμίσω το Keyboard για αριστερόχειρα και ενα bug στην αρχή του παιχνιδιού με την αόρατη πόρτα (λόγω υψηλών FPS και vsync). Παντως φαίνεται πολλά υποσχόμενο. :D θελω να τα παίξω και τα 3. να βρω και το 2 σε καμια προσφορά καλα θα ναι.

Link to comment
Share on other sites

Ξέθαμα mode :D

Έχω τα dead space 1 και 3 από humble και μιας δε το χα παίξει όταν βγήκε το ξεκίνησα τώρα.

Μου βγήκε λίγο η πίστη μεχρι να ρυθμίσω το Keyboard για αριστερόχειρα και ενα bug στην αρχή του παιχνιδιού με την αόρατη πόρτα (λόγω υψηλών FPS και vsync). Παντως φαίνεται πολλά υποσχόμενο. :D θελω να τα παίξω και τα 3. να βρω και το 2 σε καμια προσφορά καλα θα ναι.

Dead Space 1 by far the best...το 2 ήταν άνω του μετρίου και το 3 τα σπάει στο Co-Op.

Όταν με το καλό πας για το 3, ρίξε pm για co-op

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησα κι εγώ... Ωραίο το bug στην αρχή με την πόρτα, το καταφχαριστήθηκα για ~1h:D Μπας και βρέθηκε όλα αυτά τα χρόνια μια λύση για το κ@λοmοuse lag? Ειδικά όταν είναι σε κίνηση, ο χαρακτήρας στρίβει πιο αργά κι από μαούνα!

Link to comment
Share on other sites

Έχω βγάλει το vsync από το game, έκανα force vsync από τον driver (δεν ακούει),

έβαλα το mouse sensitivity στο full, ανέβασα τα dpi από το mouse και

... μια τρύπα στο νερό.

Μου πέρασε από το μυαλό μέχρι να το παίξω με το F710, αλλά δεν μου είναι εύκολο να κάνω aim με τον μοχλό, αυτό δείχνει να είναι χάρισμα της νέας γενιάς.

Advice, anybody?

Link to comment
Share on other sites

Vsync είναι disabled από το παιχνίδι, από ccc (είπαμε RMA :cry:) και που το έβαλα δεν κάνει τί-πο-τα.

Λίγα δεν τα λες τα frames που βγάζω, είναι ~250, οπότε ίσως συμβαίνει το αντίθετο.

Ψάχνω ένα πρόγραμμα που να κλειδώνει τα frames στα 50 ή 60 ας πούμε.

Link to comment
Share on other sites

Vsync είναι disabled από το παιχνίδι, από ccc (είπαμε RMA :cry:) και που το έβαλα δεν κάνει τί-πο-τα.

Λίγα δεν τα λες τα frames που βγάζω, είναι ~250, οπότε ίσως συμβαίνει το αντίθετο.

Ψάχνω ένα πρόγραμμα που να κλειδώνει τα frames στα 50 ή 60 ας πούμε.

radeonpro, το πρωτοέβαλα για το συγκεκριμένο παιχνίδι.Μέσωσε.

Το παιχνιδι by default κλειδώνει στα 30.

Link to comment
Share on other sites

radeonpro, το πρωτοέβαλα για το συγκεκριμένο παιχνίδι.Μέσωσε.

Το παιχνιδι by default κλειδώνει στα 30.

Kαι εσύ έσωσες εμένα :T:

Mέσα από το radeonpro έβαλα Vsync και κλείδωσα το framerate στα 60 και voila!

Τhanx :clap:

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
Dead Space δωρεάν στο Origin για περιορισμένο χρόνο.

εισαι και moderator, τρομαρα σου :p

http://www.thelab.gr/gaming/prosfores-paixnidion-pc-111226-71.html#post1063665011

http://www.thelab.gr/gaming/dwrean-to-dead-space-apo-tin-origin-133952.html

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.