Jump to content



Κάηκαν τα Z-5500;


planetman

Recommended Posts

  • Replies 79
  • Created
  • Last Reply

Α,δεν την παλευω...τωρα τα ξαναδοκιμασα απο χθες και παιζουν ΤΕΛΕΙΑ...

Οποτε φωναζω ηλεκτρολογο ε;

Edit:καλα λενε μεγαλη μπουκια φαε μεγαλη κουβεντα μην λες...μετα απο 5 λεπτα σε ενταση 3/4 ξανακλεισαν...

Τωρα τι...ηλεκτρολογο η πισω στα e-shop...?

Η να παω να τα δοκιμασω στην πολη;;;

Link to comment
Share on other sites

Α,δεν την παλευω...τωρα τα ξαναδοκιμασα απο χθες και παιζουν ΤΕΛΕΙΑ...

Οποτε φωναζω ηλεκτρολογο ε;

Edit:καλα λενε μεγαλη μπουκια φαε μεγαλη κουβεντα μην λες...μετα απο 5 λεπτα σε ενταση 3/4 ξανακλεισαν...

Τωρα τι...ηλεκτρολογο η πισω στα e-shop...?

Η να παω να τα δοκιμασω στην πολη;;;

αν γινεται βαλτα σε ενα αλλο μερος του σπιτιου μηπως κατι με τα ηλεκτρικα γινεται και δεν φταινε τα ηχεια.

Link to comment
Share on other sites

Αμάν και συ... με το που δούλεψαν λίγο κατευθείαν στα 3/4 :spell:

Έστω λοιπόν ότι φταίει το ρεύμα. Και έστω ότι κάποιος μηχανικός στη logitech το χει προβλέψει με κάποιο μηχανισμό που θα προφυλάσει το ηχείο. (π.χ. το ψυγείο μου σε περίπτωση υπέρτασης σβήνει και δεν ξανανάβει για μια ώρα)

5 λεπτά δεν αρκούν σίγουρα για να υπερθερμανθούν τα ηχεία και να κλείσουν (εκτός αν έχει ήδη καεί κάτι).

Οπότε ρωτάω. Αν τα αφήσεις καμιά ώρα εκτός μπρίζας δουλεύουν μετά κανονικά?

Link to comment
Share on other sites

Αμάν και συ... με το που δούλεψαν λίγο κατευθείαν στα 3/4 :spell:

Έστω λοιπόν ότι φταίει το ρεύμα. Και έστω ότι κάποιος μηχανικός στη logitech το χει προβλέψει με κάποιο μηχανισμό που θα προφυλάσει το ηχείο. (π.χ. το ψυγείο μου σε περίπτωση υπέρτασης σβήνει και δεν ξανανάβει για μια ώρα)

5 λεπτά δεν αρκούν σίγουρα για να υπερθερμανθούν τα ηχεία και να κλείσουν (εκτός αν έχει ήδη καεί κάτι).

Οπότε ρωτάω. Αν τα αφήσεις καμιά ώρα εκτός μπρίζας δουλεύουν μετά κανονικά?

Συμφωνα με τα δεδομενα που εχω τωρα..αν τα αφησω εκτος μπριζας για ωρα δουλευουν για πεντε λεπτα...

Τελως παντων...αυριο θα δοκιμασω τα ηχεια μεσα στην πολη σε σπιτι με που σιγουρα εχει πολυ καλα ηλεκτρικα...

Θα δουμε αυριο λοιπον...

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνα με τα δεδομενα που εχω τωρα..αν τα αφησω εκτος μπριζας για ωρα δουλευουν για πεντε λεπτα...

Τελως παντων...αυριο θα δοκιμασω τα ηχεια μεσα στην πολη σε σπιτι με που σιγουρα εχει πολυ καλα ηλεκτρικα...

Θα δουμε αυριο λοιπον...

Τελικα το προβλημα συνεχιζετε...

Την πρωτη φορα οσο ειναι κρυα παιζουν 5-10 λεπτα,με ενα ελαφρυ τρεμοπαιξιμο της οθονουλας..μετα δεν παλευετε κλεινει συνεχεια...

Τωρα τα πακεταρω και το απογευμα θα τα στειλω για (αλλη μια) αντικατασταση...

Με τα κανουργια λεω να χτυπησω και το σταθεροποιητη που εδειξε ο φιλος,μαζι με ενα UPS για το pc μου...

Link to comment
Share on other sites

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.701152

και καλορίζικο...

(δεν βλέπω να γλυτώνεις την αλλαγή ηχείων πάντως...)

Λοιπον...αποφασισα να παρω σταθεροποιητη..αλλα τωρα το θεμα ειναι..αυτο που μου δειχνεις ειναι η μονη επιλογη που εχω;;

Link to comment
Share on other sites

να πω και εγω την εμπειρια μου...πριν 2 βδομαδες καηκαν ενος φιλου τα συγκεκριμενα ηχεια συγκεκριμενα το controller.Μαλλον ομως δεν εφταιγαν τα ηχεια αλλα ο ιδιος ο οποιος χρησιμοποιουσαι συχνα το boost ενα trick πουδιαβασε αν θυμαμαι καλα...εννοειται οτι τα ηχεια αλλαχτηκαν στα πλαισια της εγγυησης

Link to comment
Share on other sites

να πω και εγω την εμπειρια μου...πριν 2 βδομαδες καηκαν ενος φιλου τα συγκεκριμενα ηχεια συγκεκριμενα το controller.Μαλλον ομως δεν εφταιγαν τα ηχεια αλλα ο ιδιος ο οποιος χρησιμοποιουσαι συχνα το boost ενα trick πουδιαβασε αν θυμαμαι καλα...εννοειται οτι τα ηχεια αλλαχτηκαν στα πλαισια της εγγυησης

Εγω δεν εχω χρησιμοποιησει ποτε boost...δεν χρειαζεται απλα....το εχω μεχρι τερμα....

Ειδα οτι το συγκεκριμενο στην φωτογραφια που εχει στο e-shop εχει κατι περιεργες μπριζες...φανταζομαι πως αυτο συμβαινει επειδη απλα δεν ειναι τραβηγμενο το ελληνικο προιον αλλα το αντιστοιχο αγγλικο(???) σωστα;;

Link to comment
Share on other sites

λογικα πρεπει να φταιει η ταση του σπιτιου αλλα κ τα ηχεια αυτα μαλλον παραειναι ευαισθητα.το δευτερο σετ μαλλον ηταν χαλασμενο κ πρεπει να ειχε το ιδιο προβλημα με το δικο μου το ανοιγες κ μερα απο λιγο εκλεινε μονο του.αν μπεις στο σαιτ της λοτζι υπαρχουν πολλες τετοιες περιπτωσεις.

Link to comment
Share on other sites

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.701152

και καλορίζικο...

(δεν βλέπω να γλυτώνεις την αλλαγή ηχείων πάντως...)

Το πηρα τον σταθεροποιητη αλλα εχει μπριζεσ τροφοδοτικου οπως τα ups,πως μπορω να συνδεσω την απλη μπριζα των ηχειων (τα οποια τωρα τα περιμενω απο τα κεντρικα της logitech)???

Link to comment
Share on other sites

Ή πας σε έτοιμη λύση http://www.plaisio.gr/product.aspx?product=697060&catalog=23&category=69978271

ή φτιάχνεις ένα μόνος σου χρησιμοποιώντας 1 βύσμα IEC αρσενικό και 1 πολύμπριζο κόβοντας το σούκο βύσμα ενώνοντας τα καλώδια που περισεύουν (συνήθως τάση : μαυρο, ουδέτερος : μπλε, γείωση: πράσινο/κίτρινο)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Πω! Πω! Με μια απότομη διακοπή ρεύματος, ο κοντρόλερ δεν ξανά άναψε. Μελάνιασε η μούρη μου. Ευτυχώς είδα εδώ τα περί καμμένης ασφάλειας και βουαλά! Άλλαξα την ασφάλεια και όλα επανήλθαν.

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Πω! Πω! Με μια απότομη διακοπή ρεύματος, ο κοντρόλερ δεν ξανά άναψε. Μελάνιασε η μούρη μου. Ευτυχώς είδα εδώ τα περί καμμένης ασφάλειας και βουαλά! Άλλαξα την ασφάλεια και όλα επανήλθαν.

Ευχαριστώ!

και γω το ιδιο ειχα παθει.μεχρι τωρα την εχω αλλαξει 4 φορες....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.