Jump to content



Πρασινες Δρασεις και Προτασεις


Recommended Posts

[πράσινο][μπολντ][άριαλ]Τα άσχετα μηνύματα μεταφέρθηκαν εις τον κάδο. Σας παρακαλώ εν Χριστώ αδελφοί μου παραμείνετε στο θέμα και μην αμαρτάνετε γιατί ο οξαποδώ κάνει εγγραφές.[/πράσινο][/μπολντ][/άριαλ]

funny-pictures-cat-chases-bear-up-a.jpg

Link to comment
Share on other sites

. Σπουδαζω μετεωρολογια στο Αριστοτελειο
εγω σπουδαζω ασοεε.

Μαθηματικος εισαι?

:sorry:

Εμενα ο πατερας μου ειναι πυροσβεστης και κερδιζει τον δικο σου μπαμπα που ειναι αστυνομικος.

Με ολο το σεβασμο ρε παιδια αλλα γιατι πρεπει πρωτα να δηλωσετε τι σπουδαζετε?

Κατα ενα μυστηριο τροπο θα κανει πιο "σωστα" τα λεγομενα σας?

Ισχυει και αντιστροφα...φυσικα. Γιατι πρεπει καποιος να δηλωσει οτι σπουδαζει κατι σχετικο-τερο με το αντικειμενο απο σενα, για να τον πιστεψεις??

Το 2ο ενικο χρησιμοποιειται τελειως χαλαρα. Ουτε εχω κατι με τον stiffler, ουτε με τον αγαπημενο gznp-α.:flower:

Link to comment
Share on other sites

Γκουχ γκουχ γκουχ... :whistling

Όσο για το πρώτο θέμα δεν κάνω πλάκα. Καθόλου όμως. Και οι δεινόσαυροι χαθήκαν, η Γη όμως, και η φύση εν γένει βρίσκεται ακόμη εδώ. Χάνονται είδη, εμφανίζονται κάποια νέα μετά από καιρό

Καλα μη ξεροβηχεις...απο το φυσικο...αλλα στο καποδιστριακο μαθηματικο και φυσικο ειναι ενωμενα και απο οσο ξερω οι μαθηματικοι απο διπλα παιρνουν τα σχετικα μαθηματα για μετεωρολογια...εχω λαθος?

Οσον αφορα τη προστασια της φυσης απο εμας τους ανθρωπους θεωρω αυτονοητο οτι γινεται συμβαδιζοντας με τη επιβιωση του ανθρωπινου ειδους.

Και οχι μονο αυτο.Οι φυσικοι ποροι ανηκουν εξισου σε ολους.Αν εσενα δε σε νοιαζει η καταστροφη του περιβαλλοντος και ...η επιβιωση του ανθρωπινου ειδους, δε μπορεις να κανεις οτι γουσταρεις.Και αυτο γιατι ζημιωνεις τους υπολοιπους που νοιαζονται.

Εμενα ο πατερας μου ειναι πυροσβεστης και κερδιζει τον δικο σου μπαμπα που ειναι αστυνομικος.

Με ολο το σεβασμο ρε παιδια αλλα γιατι πρεπει πρωτα να δηλωσετε τι σπουδαζετε?

Κατα ενα μυστηριο τροπο θα κανει πιο "σωστα" τα λεγομενα σας?

Ισχυει και αντιστροφα...φυσικα. Γιατι πρεπει καποιος να δηλωσει οτι σπουδαζει κατι σχετικο-τερο με το αντικειμενο απο σενα, για να τον πιστεψεις??

Το 2ο ενικο χρησιμοποιειται τελειως χαλαρα. Ουτε εχω κατι με τον stiffler, ουτε με τον αγαπημενο gznp-α.

Εχεις δικιο sln.

Link to comment
Share on other sites

@stiffler: Αντί να ανακυκλώνεις τις συσκευασίες των ηλεκτρονικών, προσπάθησε να περιορίσεις την αγορά τους κατά το ήμιση. Το περιβάλλον θα είναι πολύ χαρούμενο από σένα, ολόκληρη η γη θα είναι μια χαμογελαστή φατσούλα.

Link to comment
Share on other sites

Ανακυκλώνω, κάνω ποδήλατο, έχω επαναφορτιζόμενες μπαταρίες και υπερνικώ την επιθυμία να πετάξω κάτώ, κρατώ τα σκουπιδάκια μου μέχρι τον επόμενο κάδο. Α και πίνω μπύρα από βαρέλι.

Link to comment
Share on other sites

Τα τμήματα βρίσκονται στο ίδιο κτίριο, το οποίο, όμως, είναι χωρισμένο. Και ναι, υπάρχουν παιδιά από το μαθηματικό που παίρνουν μετεωρολογία, από το δικό μας τμήμα. Αυτό όμως δεν τους καθιστά αυτομάτως μετεωρολόγους, ούτε μόνο το μαθηματικό βγάζει μετεωρολόγους (έτσι όπως το διατύπωσες, αυτό το συμπέρασμα βγαίνει)

Οι απόψεις μου για την "καταστροφή του πλανήτη", δεν υποδηλώνουν αδιαφορία για τις "πράσινες κινήσεις". φυσικά κι εγώ βοηθάω, αλλά όχι για να "μην καταστραφεί ο πλανήτης", αλλά για να ζω σε ένα καλύτερο περιβάλλον

Link to comment
Share on other sites

στην κακια Γερμανια παντως που ολοι ξερουμε τι βαρια βιομηχανια εχει, κατα Lingen μερια ειχε παρει το ματι μου ενα πυρηνικο εργοστασιο,οι "αμορφωτοι" Γερμανοι,εχουν αναπτυξει(:hehe:) τετοια νοοτροπια,που στο Moenchengladbach θυμαμαι,εξω απο τον σταθμο του τρενου ειχε με τεραστια γραμματα χιουμοριστικη πινακιδα με ενα γουρουνακι που πεταει πραγματακια κατω, η οποια πινακιδα προειδοποιουσε για 3ψηφιο προστιμο σε περιπτωση που πεταξεις κατι κατω.

ο ενας θα εξοικονομησει 1000watt σε εναν χρονο.1 εκατομμυριο με μυαλα σαν τα δικα του ποσο?

Link to comment
Share on other sites

τι σχέση έχει το γουρουνάκι με το πυρηνικό εργοστάσιο;

γουρουνακι:δεν κωλωνουν να προσβαλλουν χοντρα οποιον μολυνει,κατι το οποιο εδω εμεις τοχουμε αποενοχοποιησει=>ειναι θεμα νοοτροπιας δηλαδη και οχι βιομηχανιας!

πυρηνικο εργοστασιο:ειναι χωρα με 1000000 φορες μεγαλυτερη παραγομενη μολυνση/πολλα περισσοτερα αυτοκινητα λογω επιπεδου ζωης και χαμηλοτερων τιμων,και συμφωνα με την θεωρια του τζιμακου,θα επρεπε τωρα να επικρατει εκει ενα τοπιο σε στυλ stalker.Αλλα δεν επικρατει.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
Δεν έχει νόημα σαν αποτελεσματικότητα εμείς οι ''κοινοί θνητοί'' να

σκεφτόμαστε πράσινα!

+1

πχ τώρα με την απόσυρση δεν είδα πουθενά να λέει ότι θα δίνουν extra χρήματα για όσους αγοράζουν υβριδικά αυτοκίνητα. ΟΚ να αγοράσουμε μικρά αυτοκίνητα για να μην μολύνουμε το περιβάλλον και κυρίως για οικονομία στα καύσιμα, αλλά τι γίνετε με τους περισσότερους που θέλουν μεγάλα αμάξια, αλλά και σε λογική τιμή. Τα υβριδικά κάνουν 20.000 ευρώ. Σε άλλες χώρες σου δίνουν επιδότηση όταν αγοράζεις υβριδικό.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν ειδικοι καδοι στη γειτονια μου και φανταζομαι οι περισσοτεροι με λιγο ψαξιμο μπορουν να βρουν

η ανακυκλοση κανει χειροτερο κακο στο περιβαλον απο οτι υποτιθεται οτι φτιαχνει...

Link to comment
Share on other sites

εγω παλι ο,τι κανω το κανω για την συνειδηση μου!

αλλαξα εδω και κανα χρονο περιπου ολες τις παλιου τυπου λαμπες στο σπιτι, ανακυκλωνω και προσφατα επανεφερα το συστημα μου σε στοκ ρυθμισεις και ενεργοποιησα eist/c1e/thermal control!!!

Link to comment
Share on other sites

H ανακλύκλωση κάνει καλό, αν γίνεται σωστά! Αλλά όχι να τα μαζεύουν και να τα πετάνε οι δήμοι, απλά για να δείξουν ότι κάνουν κάτι.

οχι η ανακυκλωση actually κανει κακο.

http://www.thelab.gr/showthread.php?p=1062688557#post1062688557

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.