Jump to content



Κατάλληλη εποχή για αγορά;


Galioni

Recommended Posts

Και εγώ το ίδιο πι-σι κοίταγα πάνω κάτω αν και πιστεύω πως αν δεν σε καίει άμεσα σε 2 μήνες (περίπου) θα το πάρεις 20-25% κάτω απ’ότι σήμερα.

Δεν βρίσκω λόγω επειδή δεν θα είναι mainstream να μην πέσουν οι τιμές μιας και θα συνεχίσουν να βγαίνουν κανονικά (λογικά).

Δεν θα είναι όπως πχ σήμερα οι DDR1 που έχουν γίνει πρακτικά obsolete και για αυτό δεν είναι τζάμπα (αν και είναι φθηνές)

Link to comment
Share on other sites

Πάντως για οθόνη οπωσδήποτε 24αρα...πήρα πριν δύο εβδομάδες σε αντικατάσταση 17αρας και πάλι μικρή μου φαίνεται(που λέει ο λόγος).

Άσε που για να εκμεταλευτείς καλύτερα τις κάρτες που στοχεύεις και σε επιδόσεις αλλά και στα λεφτά που θα δώσεις δεν πρέπει να "πέσεις" παρακάτω.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σίγουρος ότι αν δω μια 24αρα από κοντά δεν θα υπάρχει πλέον δίλημμα. Είναι όπως τότε που έλεγα να πάρω 17αρα ή 19αρα και μόλις είδα τη δεύτερη έβαλα το χέρι στην τσέπη :)

Link to comment
Share on other sites

οθόνη μία φορα αγοράζεις και την κρατάς για πολύ καιρό. Εγω την έπαθα όταν απο 21'' CRT πήγα σε 22''TFT. Εκει που έλεγα μια χαρά ήμαστε τσουπ! Κερδισα μεν σε πλάτος 1680 αντί 1600 και έχασα σε ύψος!!! 1080 αντί 1200!!! Έ μετά τράβαγα τα μαλλιά μου και μετα απο λιγο καιρό την έδωσα και πήρα την 24'' όπου και τώρα που την συγκρίνω με την 26 του ξαδερφού μου και οι 2 μου φαίνονται μικρές! πιστεύω το καλύτερο είναι 30'' λόγω 2500 ανάλυσης απο κει και πάνω είναι υπερβολή για γραφείο. :pleasantry:

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ για την οθόνη.Άμα είναι βάλε λεφτά σε αυτήν την κατεύθυνση.Η οθόνη θα σου μείνει(εκτός απροόπτου) τουλάχιστον για 3-4 χρόνια και γι'αυτό όσο τον δυνατόν μεγαλύτερη τόσο καλύτερα για να έχεις διάρκεια στο μέλλον.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.