Jump to content



Βενζινη και τιμη της!!...


Louris7

Recommended Posts

  • Replies 122
  • Created
  • Last Reply
οταν η βενζίνη έχει φθάσει τα 42 δολλάρια το βαρέλι (40,91 σήμερα)....είναι ακόμα πολύ ακριβή..το ίδιο ακριβή αναλογικά με όταν είχε φθάσει 140 δολλάρια το βαρέλι

+++++1

μεσογειων (λιγο μετα την κατεχακη, αλλα πανω απο τη γεφυρα) πρατηριο avin με την 95αρα στα 0.769 και την 100αρα στα 0.889!

επισης..μπορειτε να ριχνετε μια ματια στο site του υπουργειου για τις χαμηλοτερες τιμες απο πρατηρια αλλα και ποια πρατηρια εχουν φαει προστιμο και γιατι...ετσι για να εχετε μια συνολικη εικονα (πχ εγω αποφευγω να βαλω απο συγκεκριμενα πρατηρια που εχω δει οτι εχουν φαει προστιμο για νοθεια..κι ας μου τη δωσουν και τσαμπα!) :p

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα 100αρα απο ΑΠ με 0,865 στον ασπροπυργο!!η πλακα ειναι οτι πηγαινε καλα!!!

Γιατι να μην παει καλα? και εγω απο ΑΠ βαζω σχεδον παντα, τελεφταια φορα εβαλα με 0,733, ποτε μου δεν ειχα προβληματα

Link to comment
Share on other sites

Γιατι να μην παει καλα? και εγω απο ΑΠ βαζω σχεδον παντα, τελεφταια φορα εβαλα με 0,733, ποτε μου δεν ειχα προβληματα

Ναι προβληματα ουτε εγω ειχα ποτε,μιλαω για διαφορα στην αποδοση ομως που απο 100αρα σε 100αρα υπαρχει και αν εχεις λιγο "φτιαγμενο" τουτου η ειναι γρηγορο απο τη μανα του την καταλαβαινεις.

Link to comment
Share on other sites

Αν και η τιμη του πετρελαιου δεν σχετιζεται αμεσα ή για να το πω καλυτερα, η μεταβολη του ποσοστου μειωσης ή αυξησης του δεν σημαινει αντιστοιχα ιδια μεταβολη και της βενζινης, με βαση το οτι πλεον το BRENT DTD εχει 35,62!! , λογικα πρεπει να περιμενουμε τουλαχιστον για αρχη, την απλη βενζινη,κατω και απο 0.7 το λιτρο!!!..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.