Jump to content



Windows Vista & Server 2008 Service Pack 2?


mariosalice

Recommended Posts

  • Replies 131
  • Created
  • Last Reply
Τα Vista που έχεις είναι SP1 και ενεργοποιημένα με τον κωδικό τους?

Δεν ξέρω τι άλλο μπορεί να φταίει που δεν σου βρίσκει το πρώτο update.

Προσπάθησε ξανά γιατί μπορεί να μη φταίει τίποτα και απλά να έχουν πέσει πολλοί πάνω και να μην προλαβαίνει ο server να στείλει το update σε όλους.

Γιατί δεν δοκιμάζετε τα αρχεία που έχω στα link?

Είναι .rar που τα αποσυμπιέζετε με το unrar.

Αν τα κατεβάσει κάποιος, ας μας πει σε τι μορφή αποσυμπιέζονται (πχ exe) και τι μέγεθος έχουν.

3 dll είναι

shsvcs.dll 247.296 kb

themeui.dll 615.424kb

uxtheme.dll 240.128 kb

Link to comment
Share on other sites

Κάνε το χειροκίνητα. Δηλαδή ζήτα του εσύ να ψάξει για updates.

Κοίτα μέχρι στιγμής και χειροκίνητα που έχω προσπαθήσει το συγκεκριμένο update δεν το έχει βρεί... μπορει βέβαια να έχει πέσει δουλειά και να υπάρχει σχετική καθυστέρηση... είδωμεν...

Πάντως να υποθέσω οτι δεν εισαι officially beta tester σωστά? Μην περιμένουμε άδικα το λέω...

(edit: Μάλλον άκυρο το τελευταίο)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ένα αρχείο dxgkrnl.sys που στην πραγματικότητα είναι το WDDM αρχείο των Vista.

Βρίσκεται στη διαδρομή C:\Windows\System32\drivers

Στο SP2 το file version είναι 6.0.6002.16489 και έχει μέγεθος 864ΚΒ.

Πιθανότατα πρόκειται για βελτιωμένη έκδοση του WDDM αν κρίνω από την έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνατε το start run "πράγμα", σας έβγαλε κάτι σοβαρό ή για ελάχιστο χρόνο βγήκε ένα παράθυρο cmd και έκλεισε αμέσως?

Για να μην κάθομαι άδικα να περιμένω να έρθει το update και δεν έχει γίνει σωστά η εγκατάσταση του key...

Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνατε το start run "πράγμα", σας έβγαλε κάτι σοβαρό ή για ελάχιστο χρόνο βγήκε ένα παράθυρο cmd και έκλεισε αμέσως?

Για να μην κάθομαι άδικα να περιμένω να έρθει το update και δεν έχει γίνει σωστά η εγκατάσταση του key...

Μια πρόσθετη εγγραφή κάνει στη registry, που μπορείς να την ελέγξεις και μόνος σου αν υπάρχει στη διαδρομή που βλέπεις στην εντολή.

Κοίτα μέχρι στιγμής και χειροκίνητα που έχω προσπαθήσει το συγκεκριμένο update δεν το έχει βρεί... μπορει βέβαια να έχει πέσει δουλειά και να υπάρχει σχετική καθυστέρηση... είδωμεν...

Πάντως να υποθέσω οτι δεν εισαι officially beta tester σωστά? Μην περιμένουμε άδικα το λέω...

(edit: Μάλλον άκυρο το τελευταίο)

Όχι, δεν είμαι. Κοινός χρήστης είμαι. Αλλά έχω αναγνωρίσει τον κωδικό μου στη Microsoft εδώ και χρόνια με τη διαδικασία που είπα και είναι τυπική για όλους.

Μάλλον έχει πέσει πολύ δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

Ίσως κάνει επιλογή ο server, με κάποια κριτήρια και να μην μπαίνει σε όλους τους υπολογιστές.

Πιθανότατα να φταίει που έχεις Ελληνικά.

Το παράθυρο που εμφανίζεται στιγμιαία είναι DOS παράθυρο ότι έγινε η προσθήκη της εντολής στη registry.

Μπορείτε να τη διαγράψετε χειροκίνητα ή με την εντολή

REG DELETE "HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\WindowsUpdate\VistaSp2" /f

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.